LMFA moterų futbolo A lygos 9 turo rungtynėse sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje 2:0 (0:0) įveikė Gargždų „Bangos“ ekipą ir nutraukė trijų nelaimėtų rungtynių seriją. Žalgirietėms įvarčius pelnė Polina Yanchuk ir Erika Šupelytė.

Per paskutinius tris A lygos turus vos 2 taškus surinkusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės nuo pirmų minučių prispaudė Gargždų „Bangos“ futbolininkes prie savo vartų. Atakos smaigalyje žaidusi Nadiia Veherych jau 2 min. baudos aikštelėje sulaukė tikslaus Lauros Ruzgutės perdavimo, bet smūgiavo virš vartų. Netrukus viešnių vartininkės Karolinos Curukovos budrumą tolimu smūgiu patikrino Arianna Veland, po kelių minučių vartininkė sugavo ir Insos Fischer smūgiuotą kamuolį.
Apskritai pirmame kėlinyje beveik visas žaidimas vyko viešnių aikštės pusėje, žalgirietės nuolat atakavo ir kūrėsi progas, tačiau „Bangos“ vartininkė ir gynėjos šeimininkėms neleido pasižymėti. Labai aktyviai dešiniame krašte žaidusios Erika Šupelytė ir L. Ruzgutė atliko bent keliolika perdavimų į baudos aikštelę, tačiau nei N. Veherych, nei Marijai Galkinai pasiųsti kamuolio į vartų tinką nepavyko.

Arčiausiai tikslo 24 min. buvo N. Veherych. Praėjusiame ture du įvarčius į Kauno rajono „Hegelmann“ vartus pelniusi ukrainietė po dar vieno L. Ruzgutės perdavimo iššoko viena prieš K. Curukovą, tačiau smūgiavo tiesiai į vartininkę. Dar po kelių minučių 20-metės puolėjos smūgiuotą kamuolį „Bangos“ vartininkė sustabdė ant vartų linijos.

Pirmo kėlinio pabaigoje žalgiriečių atakų škvalas aprimo, tad „Bangos“ gynėjos ir vartininkė galėjo kiek lengviau atsipūsti. Tiesa, surengti pavojingesnių išpuolių viešnioms nepavyko, tad per pirmas 45 minutes MFA „Žalgiris“-MRU vartininkė Meda Šeškutė darbo neturėjo.

Antro kėlinio pradžioje MFA „Žalgiris“-MRU treneriai į kovą metė Irūną Blaškytę ir Poliną Yanchuk. Šios ukrainietės pasirodymas aikštėje pagyvino žaidimą puolime ir 65 minutę ji pagaliau nutraukė nesėkmingų žalgiriečių atakų seriją. Po A. Veland perdavimo įsiveržusi į baudos aikštelę Polina laimėjo jėgos dvikovą su keliomis varžovėmis ir tiksliu smūgiu nuginklavo K. Curukovą. Tai buvo ketvirtas 21-erių ukrainietės įvartį A lygoje šį sezoną.

Išsiveržusios į priekį žalgirietės ėmė žaisti laisviau, tuo metu viešnios buvo priverstos šiek tiek atlaisvinti gynybinius gniaužtus ir kilti į ataką. Savo ruožtu, MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės galėjo išnaudoti varžovių aikštės pusėje atsiradusias laisvas erdves. 67 min. L. Ruzgutė iš dešinio krašto atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelęm bet E. Šupelytė galva smūgiavo pro šalį. 72 min. jau Erika asistavo A. Veland, bet po amerikietės smūgio kamuolys sudrebino varžovių vartų skersinį.

Vis dėlto įvartis brendo ir 77 min. po dar vienos standartinės situacijos žalgiriečių padvigubino savo persvarą. Po Karilės Liužinaitės perdavimo nuo kampinio gairelės Karolina Jasaitytė stipriu smūgiu sudrebino virpstą, o pirma prie kamuolio prišokusi E. Šupelytė pelnė antrą įvartį rungtynėse ir trečią – šį sezoną.

Baigiantis rungtynėms atkuto ir Gargždų „Bangos“ futbolininkės. 84 min. viešnios atliko pirmą smūgį link MFA „Žalgiris“-MRU vartų, o 89 min. M. Šeškutė pirmą kartą turėjo progą sugauti rankomis į vartų stačiakampį skriejusį kamuolį. Jau per teisėjos pridėtą laiką kelias atakas surengė ir žalgirietės, bet rezultatas išliko nepakitęs.

Per 8 žaistas rungtynes 14 taškų surinusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda A lygos turnyrinėje lentelėje pavijo antroje vietoje žengusią FK „Vilnius“ ekipą.

Kitas rungtynes žalgirietės žais jau šį trečiadienį, birželio 15 d., kai iš A lygos 1 turo atkeltose rungtynėse susitiks su Joniškio „Saned“ ekipa.

MFA „Žalgiris“-MRU – Gargždų „Banga“ 2:0 (0:0)

Įvarčiai: 65 min. P. Yanchuk, 77 min. E. Šupelytė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė (46 min. Irūna Blaškytė), Karolina Jasaitytė, Monika Piesliakaitė, Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė (65 min. Ugnė Slankauskaitė), Arianna Veland, Insa Fischer (46 min. Polina Yanchuk), Marija Galkina, Erika Šupelytė, Nadiia Veherych (75 min. Karilė Liužinaitė). Atsargoje: Dominyka Vaiginytė, Ineta Šukštulytė, Kotryna Maželytė, Hannah Park, Jullien Ramirez.