Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa sekmadienį atkeltose moterų A lygos 1 turo rungtynėse BFA arenoje net 8:0 (3:0) įveikė Utenos „Utenio“ futbolininkes. Nugalėtojoms tris įvarčius pelnė Ana Cheminava, du pridėjo Rachel Emily Hawkins, po kartą pasižymėjo Laura Ruzgutė, Karilė Liužinaitė ir Gytė Ulenskaitė.

Rungtynėse su „Uteniu“ komandai padėti negalėjo praėjusiame ture traumas patyrusios futbolininkės Viktorija Čiapaitė-Tankūnė ir Luise Yog Atouth, ant atsarginių žaidėjų suolelio liko ir gynėja iš Turkmėnistano Maya Musaskaya, o nuo pirmų minučių rungtynes pradėjo Ineta Šukštulytė, taip pat gynėja iš Turkijos Busra Taskin ir puolėja iš Kanados R. E. Hawkins.

Permainos startinėje sudėtyje jokios įtakos žalgiriečių žaidimo kokybei neturėjo. Jau pačioje rungtynių pradžioje progą pasižymėti turėjo R. E. Hawkins, netrukus į baudos aikštelę įsiveržusi Liana Ghazaryan stipriu smūgiu patikrino viešnių vartų konstrukcijos atsparumą, o 3 minutę „Utenio“ vartininkė Augustė Cvetkovaitė galiausiai buvo priversta traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

L. Ruzgutė atliko tikslų perdavimą iš dešiniojo krašto, o varžoves aplenkusi R. E. Hawkins galva nukreipė kamuolį į vartus. Po įvarčio žalgirietės ir toliau tęsė varžovių vartų apgultį. Kraštuose aktyviai žaidusios L. Ruzgutė ir A. Cheminava draskė uteniškių gynybą, aikštės viduryje dominavo K. Liužinaitė, Ugnė Slankauskaitė ir Irūna Blaškytė. Tiesa, „Utenio“ žaidėjos atkakliai gynėsi, ne vienoje situacijoje komandą gelbėjo ir vartininkė.

Tačiau 15 min. ir A. Cvetkovaitė buvo bejėgė. MFA „Žalgiris“-MRU gynėja Augustė Andrijevskytė puikiu perdavimu perskrodė visą uteniškių gynybą, o atakos smaigalyje atsidurusi A. Cheminava suklaidino vartininkę ir iš kelių metrų pelnė įvartį.

33 min. MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Sakartvelo galėjo pasižymėti ir antrą kartą. Buvusi žalgirietė Karolina Jasaitytė savo baudos aikštelėje neleistinai sustabdė U. Slankauskaitę ir arbitras Robertas Valikonis nedvejodamas parodė į 11 metrų žymą. Prie kamuolio stojo praėjusiame ture baudinį realizavusi A. Cheminava, bet šį sykį jos smūgį nuo 11 metrų žymos atrėmė „Utenio“ vartininkė. Vis dėlto, jau po minutės Ana reabilitavosi. Suklaidinusi kelias varžoves ji stipriu tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą ir padidino žalgiriečių persvarą iki trijų įvarčių.

Pirmoje rungtynių dalyje beveik visas žaidimas vyko „Utenio“ komandos aikštės pusėje, viešnios iš Utenos prie žalgiriečių vartų buvo priartėjusios tik kelis kartus, bet rimtesnių rūpesčių šeimininkių vartininkei Medai Šeškutei nesukėlė.

Antroje rungtynių dalyje MFA „Žalgiris“-MRU pranašumas buvo dar ryškesnis. 48 min. jau A. Cheminava uždirbo 11 metrų baudinį, o komandos kapitonė L. Ruzgutė pavertė jį ketvirtuoju įvarčiu. Dar po kelių minučių savo įvarčių sąskaitą 2023 metų A lygos čempionate atsidarė ir K. Liužinaitė, o 66 min. apskritai pirmą savo įvartį A lygoje pelnė G. Ulenskaitė.

Paskutinius formalumus rungtynėse sutvarkė A. Cheminava ir R. E. Hawkins. MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Sakartvelo 70 min. pelnė savo trečią įvartį, o futbolininkė iš Kanados 89 min. padėjo paskutinį – aštuntą tašką.

Devintą kartą tarpusavio dvikovose su „Uteniu“ triumfavusios žalgirietės net penktą kartą laimėjo rezultatu 8:0. Po šios pergalės MFA „Žalgiris“-MRU turi 10 taškų ir užima trečią A lygos turnyrinės lentelės vietą. Vis dar pirmauja ketverias pergales iškovojusi Gargždų „Banga“. Tiesa, vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusios gargždiškės šeštadienį svečiuose 0:3 nusileido Šiaulių „Gintros“ ekipai ir patyrė pirmą nesėkmę. 11 taškų per penkerias rungtynes surinkusios daugkartinės šalies čempionės žengia antroje vietoje.

Kitas moterų A lygos rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais gegužės 14 d. Gargžduose su vietos „Banga“.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Utenos „Utenis“ 8:0 (3:0)

Įvarčiai: 3 ir 89 min. R.  E. Hawkins, 15, 34 ir 70 min. A. Cheminava, 49 min. L. Ruzgutė (11 m), 51 min. K. Liužinaitė, 66 min. G. Ulenskaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan, Augustė Andrijevskytė, Busra Taskin, Laura Ruzgutė, Irūna Blaškytė, Ugnė Slankauskaitė (57 min. Kotryna Maželytė), Ineta Šukštulytė (46 min. Jullien Ramirez), Rachel Emily Hawkins, Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė (57 min. Gytė Ulenskaitė). Atsargoje: Dominyka Vaigelyttė, Maya Musaskaya, Viktorija Čiapaitė-Tankūnė, Aristelle Luise Yog Atouth.