Šį sekmadienį įvyko LMFA organizuojamas Žiemos Taurės 2021 turnyro finalas, kuriame susirungė Lietuvos daugkartinė čempionė Šiaulių FK “Gintra-Universitetas” ir Vilniaus miesto moterų futbolo akademija “Žalgiris” – MRU.

Po nuožmios kovos rungtynėse vis dėlto lyderio vaidmenį išlaikė šiaulietės, įveikusios žaliai baltas rezultatu 5:2 (3:0).

Per pirmojo kėlinio 20-čią minučių į žalgiriečių vartus įkrito trys greiti įvarčiai, kurie privertė “Žalgirio” komandą sunerimti, o šiaulietes atvirkščiai – atsipalaiduoti. Nepaisant minusinio rezultato, į antrąją rungtynių pusę vilnietės sugrįžo su visai kita koncentracija, kuri šį kartą leido sunerimti ir pačias šiaulietes.

71-ąją minutę meistriškai Ugnės Lazdauskaitės realizuota standartinė situacija sužadino žaliai baltų ekipos užsidegimą ir viltį pasivyti varžoves. Nuo to laiko, epizodų prie Šiaulių vartų buvo vis daugiau, o dar vienas iš jų, 75-ąją minutę, užsibaigė antruoju U. Lazdauskaitės įvarčiu į “Gintros” vartus po sėkmingai išpildytos vienas prieš vieną situacijos.

Minimalus rezultato skirtumas pažadino šiaulietes, kurios dar atkakliau veržėsi į baudos aikštelę bei rezgė atakas skersuodamos aukštus kamuolius iš kraštų. Nepaisant kibios žalgiriečių gynybos, varžovės pasiekė savo, nuginkluodamos vilnietes kėlinio pabaigoje dukart.

Tokios rungtynės, su aukšto kalibro varžovu, buvo pirmosios MFA “Žalgiriui” šiame pasiruošimo laikotarpyje. Nepaisant pralaimėtos finalinės kovos, vyriausias treneris Karolis Jasaitis dėkojo merginoms už kovą ir už sugrįžimą į rungtynes, kai atrodė, jog pavyti varžovių yra nebeįmanoma: “šiandien komanda paaugo”. – finalinę kovą reziumavo K. Jasaitis.