Po beveik pustrečios savaitės pertraukos į Lietuvos moterų A lygos kovas sugrįžtanti Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU komanda šeštadienį LEU stadione susitiks su Kauno rajono „Hegelmann“ komanda.

Birželio 4 ir 10 dienomis žalgirietės žaidė Baltijos moterų futbolo lygos pirmenybių rungtynes. Iš pradžių Taline Lietuvos vicečempionės 1:2 turėjo pripažinti Estijos čempionių Talino FC „Flora“ pranašumą, o grįžusios į Vilnių 4:2 nugalėjo Estijos vicečempiones ir taurės laimėtojas Saku „Sporting“ komandą.

Paskutines rungtynes moterų A lygoje žalgirietės žaidė gegužės 31 d., kai savo aikštėje 4:0 nugaėjo Gargždų „Bangos“ ekipą. Tose rungtynėse dviem įvarčiais pasižymėjo gynėja iš Turkijos Busra Taskin, po vieną pridėjo Sakartvelo atstovė Ana Cheminava ir futbolininkė iš Gabono Luise Yog Atouth. Per 9 rungtynes 22 taškus surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU šiuo metu A lygoje užima antrą vietą, o 10 įvarčių pelniusi A. Cheminava žengia rezultatyviausių čempionato žaidėjų sąrašo viršūnėje.

Kauno rajono „Hegelmann“ šį sezoną A lygoje sužaidė 10 rungtynių, šventė 4 pergales ir patyrė 6 nesėkmes ir surinkusi 12 taškų užima 4 vietą. Pirmame rate Kauno rajono futbolininkės įveikė Utenos „Utenį“ ir Joniškio „Saned“, antrame laimėjo prieš „Utenį“ ir Gargždų „Bangą“.

Paskutinėse rungtynėse birželio 11 dieną „Hegelmann“ 0:5 nusileido Šiaulių „Gintrai“.
Per 10 rungtynių „Hegelmann“ pelnė 18 įvarčių, o iš savų vartų kamuolį traukė 19 kartų. Rezultatyviausiai žaidžia 5 kartus pasižymėjusi Simona Petravičienė, 4 įvarčiai Emos Kriaučiūnaitės sąskaitoje.

Pirmame A lygos rate MFA „Žalgiris“-MRU Garliavoje 2:1 nugalėjo „Hegelmann“ ekipą. Tąsyk po įvartį pelnė L. Yog Atouth ir A. Cheminava, o šeimininkių gretose pasižymėjo rungtynių pabaigoje baudinį realizavusi Milda Liužinaitė. Pernai per ketverias tarpusavio dvikova dvi pergales (1:0 ir 7:0) šventė MFA „Žalgiris“-MRU, kartą laimėjimu džiaugėsi Kauno rajono komanda (3:1), o vienas mačas baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 3:3.

„Baltijos moterų futbolo lygoje gavome labai gerų pamokų, pasitikrinome savo jėgas su stipriomis varžovėmis, dabar reikia tą patirtį panaudoti mūsų čempionate. Paskutinėse rungtynėse su Saku „Sporting“ pamatėme, kas nutinka, kai į aikštę žengiame nesusikaupusios, nusiteikusios kovai. Visgi svarbiausia, kad net ir po dviejų praleistų įvarčių merginos nepalūžo, susitelėk, sugrįžo į žaidimą, o antroje mačo dalyje pademonstravo aukščiausio lygios futbolą. Tikiu, kad galime taip pat žaisti ir su „Hegelmann“. Be abejo, šioje sezono stadijoje jaučiamas fizinis ir psichologinis nuovargis, tačiau mums per artimiausią savaitę teks sužaisti tris rungtynes, tad apie nuovargį turime pamiršti. Žinome kokia padėtis A lygos turnyrinėje lentelėje, suvokiame, kad privalome susirinkti savo taškus ir tik tada galvoti apie atostogas“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Vytautas Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FC „Hegelmann“ rungtynės šeštadienį LEU stadione prasidės 12.30 val.