Lietuvos moterų A lygos 5 ture Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį Marijampolėje susitiks su Kauno rajono „Hegelmann“ komanda. Žalgirietėms tai bus trečios rungtynės turnyre, tuo metu „Hegelmann“ ekipa čempionate pasirodys ketvirtą kartą.

Kauno rajono futbolininkės praėjusią savaitę A lygoje sužaidė dvi rungtynes – ir patyrė dvi nesėkmes. Balandžio 20 d. „Hegelmann“ futbolininkės Garliavoje 0:1 nusileido Gargždų „Bangai“, o po kelių dienų Šiauliuose 1:2 turėjo pripažinti pirmąją pergalę šį sezoną iškovojusios „Gintros“ pranašumą. Šiose rungtynėse „Hegelmann“ pirmavo po Emos Kriaučiūnaitės tikslaus smūgio, bet antrame kėlinyje šiaulietės atsitiesė ir po Algimantės Mikutaitės bei Abigail Sunday įvarčių iškovojo pergalę. Pirmose savo rungtynėse balandžio 16 d. „Hegelmann“ 4:0 įveikė po metų pertraukos į A lygą sugrįžusį Utenos „Utenį“.

Žalgirietės 4-ame A lygos ture 2:0 nugalėjo FK „Vilnius“ futbolininkes, o abu įvarčius MFA „Žalgiris“-MRU ekipai pelnė legionierė iš Gabono Luise Yog Atouth. Pirmose čempionato rungtynėse sostinės ekipa lygiosiomis 1:1 sužaidė su Šiaulių „Gintra“. Tąsyk žalgiriečių gretose pasižymėjo jau per teisėjo pridėtą laiką rezultatą išlyginusi Ineta Šukštulytė.

Praėjusiame sezone Lietuvos moterų A lygoje debiutavusi „Hegelmann“ ekipa užėmė ketvirtą vietą, o žalgirietės trečią kartą iš eilės finišavo antroje pozicijoje. Per ketverias tarpusavio dvikova dvi pergales (1:0 ir 7:0) šventė MFA „Žalgiris“-MRU, kartą laimėjimu džiaugėsi Kauno rajono komanda (3:1), o vienas mačas baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 3:3.

Prieš šį sezoną Kauno rajono komanda sulaukė solidaus pastiprinimo. „Hegelmann“ gretas papildė papildė pernai Joniškio „Saned“ ekipoje žaidusios šiaulietės Vestina Neverdauskaitė, Simona Petravičienė ir Dovilė Gailevičiūtė, taip pat prie komandos prisijungė buvusi MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkė Paulina Potapova. Visgi „Hegelmann“ neišvengė ir rimtų praradimų, nes prieš pat čempionato startą paaiškėjo, kad dėl sveikatos problemų su futbolu atsisveikino Judita Sabatauskaitė. Praėjusiame sezone 20-metė futbolininkė A lygoje pelnė 9 įvarčius ir buvo viena svarbiausių „Hegelmann“ žaidėjų.

Kol kas naujos atakų lyderės „Hegelmann“ taip ir nerado. Per trejas A lygoje žaistas rungtynes Kauno rajono komanda pelnė 5 įvarčius. Rezultatyviausiai žaidžia 2 įvarčius į „Utenio“ vartus įmušusi Karolina Zabolotnaja, po 1 pridėjo S. Petravičienė, Rusnė Makarevičiūtė ir E. Kriaučiūnaitė. Iš savo vartų kamuolį „Hegelmann“ traukė 3 kartus.

MFA „Žalgiris“-MRU per dvejas žaistas rungtynes pelnė 3 įvarčius, o praleido tik 1. Sostinės ekipoje dviem tiksliais smūgiais pasižymėjo Luise Yog Atouth, vieną pridėjo I. Šukštulytė. Beje, šios futbolininkės siuntė kamuolį į „Hegelmann“ vartus ir LMFA Žiemos turnyre, kai žalgirietės Vilniuje 2:0 įveikė varžoves iš Kauno rajono.

„Į Žiemos turnyro rungtynes nesidairom, tada abi komandos dar tik ruošėsi sezonui, nebuvo iki galo susikomplektavusios, o dabar matome visai kitokį vaizdą. Tiesa, kol kas A lygoje „Hegelmann“ rezultatai gal ir ne tokie, kokių visi tikėjosi, bet mes puikiai suprantame, kad tai labai rimtas ir pavojingas varžovas. Šiai dvikovai ruošėmės visą savaitę, futbolininkės gerai dirbo treniruotėse, nuotaikos po pergalių A lygoje ir Baltijos moterų futbolo lygoje taip pat nėra blogos. Tačiau noriu pasakyti, kad po tų kelių laimėtų rungtynių padebesiais neskrajojame, nes komandos žaidime matėme daug taisytinų dalykų. Kita vertus, šioje sezono stadijoje svarbu ne tiek geras žaidimas, bet pergalės ir taškai. Toks mūsų tikslas bus ir artimiausiose rungtynėse – siekti pergalės ir žengti į priekį“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Vytautas Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FC „Hegelmann“ rungtynės sekmadienį Garliavos A.Mitkaus mokyklos stadione prasidės 14 val.