Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa trečiadienį sužaidė atidėtas moterų A lygos 2-ojo turo rungtynes ir LEU stadione 7:0 (1:0) įveikė Joniškio „Saned“ ekipą. Po du įvarčius nugalėtojoms pelnė Luise Yog Atouth, Ana Cheminava ir Karilė Liužinaitė, vieną pridėjo Radvilė Kelečiūtė.

4 taškus per šešerias rungtynes surinkusi „Saned“ ekipa į Vilnių atsivežė tik 12 žaidėjų ir be pagrindinės vartininkės Teonos Sukhashviliu. Nepsaint to, viešnios nesiruošė vien tik gintis ir jau 4 minutę pavojingai į žalgiriečių baudos aikštelę įsiveržė „Saned“ puolėjas Debora Stephen, bet paskutiniu momentu ją sustabdė ryžtingai sužaidusi žalgirietė Maya Musaskaya.

Visgi netrukus MFA „Žalgiris“-MRU perėmė iniciatyvą ir įsikūrė varžovų aikštės pusėje. 9 min. puikią progą pasižymėti turėjo Rachel Emily Hawkins, bet sostinės ekipos puolėjos smūgis buvo per silpnas. Po kelių minučių Laura Ruzgutė prasiveržė dešiniuoju kraštu, bet R. E. Hawkins nepasiekė kapitonės perduoto kamuolio.

Pirmojo įvarčio teko laukti beveik visą kėlinį. 28 min. po greitos kontratakos pavojingai į žalgiriečių vartus smūgiavo „Saned“ kapitonė Dovilė Dockaitė, bet savo komandą gelbėjo Meda Šeškutė, kitoje aikštės pusės arti tikslo buvo galva po perdavimo nuo kampinio gairelės smūgiavusi Liyana Ghazaryan.

37 min. A. Cheminava pasiuntė kamuolį į viešnių vartus, bet arbitrė Justina Lavrenovaitė-Perez įvarčio neįskaitė užfiksavusi nuošalę. Vis dėlto, 42 min. abejonių dėl įvarčio nekilo. Po varžovių atlikto baudos smūgio žaibiškai kamuolį į žaidimą įvedusi M. Šeškutė tiksliu tolimu perdavimu išvedė vieną prieš vartininkę L. Yog Atouth ir MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Gabono pelnė pirmą įvartį.

Prieš antrą kėlinį MFA „Žalgiris“-MRU treneriai atliko tris keitimus ir metė į kovą Jullien Ramirez, Ugnę Slankauskaitę ir Karilę Liužinaitę. Be keitimų žaidusios varžovės nespėjo paskui jėgų kupinas žalgirietes ir netrukus į viešnių vartus pasipylė įvarčiai. 47 min. gražią žalgiriečių ataką tiksliu smūgiu užbaigė A. Cheminava, dar po 10 minučių eilinį L. Ruzgutės prasiveržimą įvarčiu pavertė K. Liužinaitė, o 65 min. po kampinio antrą savo įvartį pelnė L. Yog Atouth.

67 min. MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Vytautas Lukša į aikštę išleido jaunąsias žalgirietes Laurą Grucytę ir Radvilę Kelečiūtę. Būtent pastaroji žalgirietė 80 min. tapo šeštojo įvarčio autore, o prieš tai elegantišku baudos smūgiu kamuolį į „Saned“ vartus pasiuntė K. Liužinaitė.

89 min. paskutinį tašką rungtynėse padėjo antrą savo įvartį pelniusi A. Cheminava.

Šeštą pergalę iš eilės iškovojusios ir 19 taškų per septynerias rungtynes surinkusios žalgirietės A lygoje jau 5 taškais lenkia antroje vietoje esančią Šiaulių „Gintros“ ekipą. Trečią vietą užimanti Gargždų „Banga“ savo sąskaitoje turi 12 taškų.

Kitas moterų A lygos rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais gegužės 27 d. LEU stadione su Šiaulių „Gintra“ (14 taškų).

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Joniškio „Saned“ 7:0 (1:0)

Įvarčiai: 42 ir 65 min. L. Yog Atouth, 47 ir 89 min. A. Cheminava, 57 ir 78 min. K. Liužinaitė, 80 min.R. Kelečiūtė.

Įspėjimai: 77 min. A. Cheminava; 77 min. N. Aksan, 85 min. D. Stephen.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan, Maya Musaskaya, Augustė Andrijevskytė, Busra Taskin, Laura Ruzgutė (67 min. Radvilė Kelečiūtė), Irūna Blaškytė (46 min. Ugnė Slankauskaitė), Aristelle Luise Yog Atouth (67 min. Laura Grucytė), Ineta Šukštulytė (46 min. Jullien Ramirez), Rachel Emily Hawkins (46 min. Karilė Liužinaitė), Ana Cheminava. Atsargoje: Elinga Pampuškaitė, .