Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės galingai startavo Lietuvos moterų salės futbolo čempionate. Pirmose rungtynėse žalgirietės sekmadienį MRU Didžiojoje salėje net 13:1 (7:1) sutriuškino Tauragės SC-MFK komandą.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė penkis įvarčius pelniusi Viktorija Čiapaitė, po du tikslius smūgius atliko Barbara Antonovič, Augustė Andrijevskytė ir Patricja Penkauskaitė, vienu įvarčiu pasižymėjo Irūna Blaškytė ir Dovilė Dockaitė. Viešnioms iš Tauragės vienintelį įvartį pelnė Skaistė Bajorinaitė.

Antrą sezoną su MFA „Žalgiris“-MRU komanda dirbantis Donatas Gražulis teigė, kad nepaisant solidaus rezultato, rungtynių pradžia buvo gan nervinga. „Kadangi prieš šias rungtynes salėje turėjome vos tris treniruotes, tad natūralu, jog merginoms prireikė laiko, kad apsiprastų, pajustų žaidimo ritmą. Pradžia buvo gan nervinga, prireikė 7 minučių, kad pagaliau pramuštume varžovių gynybą. 13 minutę jau pirmavome 3:0, bet netrukus varžovės rezultatą sušvelnino ir atrodė, kad mūsų laukia rimta kova. Bet palaipsniui merginos nusiramino, apsiprato ir pradėjo demonstruoti kokybiškesnį salės futbolo. Nors ir neišvengėme klaidelių, nesusikalbėjimų, bet visumoje žaidimas buvo gan kokybiškas, pasipylė įvarčiai ir galiausiai iškovojome užtikrintą pergalę. Galima sakyti, kad pirmas mūsų blynas čempionate neprisvilo“, – konstatavo D. Gražulis.

Šiais metais Lietuvos moterų salės futbolo čempionate dalyvauja 8 komandos. Pirmame čempionato etape žalgirietės Pietų-Rytų grupėje varžysis su Tauragės SC-MFK, FK „Vilkija“ ir „Marijampolė City“ komandomis. Tuo metu Šiaurės-Vakarų grupėje susitiks čempionių titulą ginanti FA „Šiauliai-ŠSG“, Gargždų „Banga“, pernai bronzą iškovojusi FA-FK „Panevėžys-PRSSG“ ir primenybių debiutantės Panevėžio „Ekrano“ futbolininkės.

Po grupių etapo visos čempionato dalyvės tęs kovą dėl medalių atkrintamosiose varžybose.

Pernai moterų futsal čempionato pirmame čempionato etape Pietų-Rytų regione MFA „Žalgiris“-MRU laimėjo visas ketverias rungtynes, ketvirtfinalyje be kovos peržengė dėl COVID-19 protrūkio į rungtynes neatvykusios Joniškio „Saned“ komandos barjerą, bet pusfinalyje po baudinių serijos 6:7 nusileido Klaipėdos rajono FK „Jakai“ komandai ir prarado galimybę apginti 2020 metais pelnytą čempionių titulą. Rungtynėse dėl bronzos MFA „Žalgiris“-MRU po atkaklios kovos 0:1 nusileido FA-FK „Panevėžys“-PRSSG komanda.

Kalbėdamas apie naujo sezono tikslus D. Gražulis teigė, kad nori matyti ne tik laiminčias, bet ir tobulėjančias futbolininkes. „Noriu, kad žaidėjos demonstruotų kokybišką salės futbolo, kad jos kuo geriau perprastų šio žaidimo niuansus. Esu įsitikinęs, kad mes galime žaisti protingą, rafinuotą salės futbolą, ne tik bėgti ir spirti kamuolį. Pirmos rungtynės parodė, kad turime neblogą kolektyvą, kuriame puikiai dera patirtis ir jaunystė. Tačiau šioje sezono stadijoje dar per anksti kalbėti apie titulus ar medalius. Be abejo, visi norime laimėti, į kiekvienas rungtynes einame kautis dėl pergalės, bet to paties siekia ir mūsų varžovės. Kad būtume geriausios, privalome kryptingai ir nuosekliai dirbti treniruotėse, tinkamai ruoštis rungtynėms ir demonstruoti kokybiškiausią futbolą“, – teigė D. Gražulis.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais sausio 22 d. MRU Didžiojoje salėje su Marijampolės „Marijampolė City“ komanda. Jų pradžia – 12 val.