Ketvirtadienį LEU stadione MFA „Žalgiris“-MRU susitiko su Šiaulių „Gintra“. Iš LMFA A lygos 12 turo atkeltose rungtynėse daugkartinės šalies čempionės 2:1 (1:1) įveikė antrus metus iš eilės sidabro medalius iškovojusias žalgirietes. Nugalėtojoms du įvarčius pelnė rezultatyviausia A lygos žaidėja Rimantė Jonušaitė, o MFA „Žalgiris“-MRU gretose pasižymėjo Ugnė Lazdauskaitė.

Trečiame rate turėjusi įvykti pajėgiausių Lietuvos moterų futbolo komandų akistata buvo nukelta dėl šiauliečių pasirengimo UEFA Čempionių lygos atrankos varžyboms. Tad pagal tvarkaraštį šios trečio rato rungtynės įvyko ketvirtojo rato pabaigoje, kai tiek MFA „Žalgiris“-MRU, tiek ir „Gintra“ jau buvo užsitikrinusios vietas turnyrinėse lentelės viršūnėje.

Vis dėlto, šiose rungtynėse čempionės nuolaidų žalgirietėms nedarė ir nuo pirmų minučių demonstravo, kad jas Vilniuje tenkins tik pergalė. Tačiau prieš kelias savaites Šiauliuose net 1:9 varžovėms nusileidusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės taip pat nebuvo linkusios pasiduoti ir atkakliai priešinosi šalies čempionėms.

Tiesa, įpusėjus pirmam kėliniui žalgiriečių gynyba neatsilaikė – Madison Gibson prasiveržė dešiniu kraštu, atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę, o „Gintros“ puolėja R. Jonušaitė vienu lietimu nukreipė kamuolį į Albinos Fomčenko ginamus vartus.

Praleistas įvartis žalgiriečių nesugniuždė. Jos ir toliau darbavosi gynyboje, o tuo pat metu ir ieškojo progų kontratakoms. Nors galimybių kontratakuoti nebuvo daug, tačiau pačioje pirmo kėlinio pabaigoje Ana Cheminava puikiu perdavimus išvedė U. Lazdauskaitę į akistatą su „Gintros“ vartininke. Šaltakraujiškai sužaidusi MFA „Žalgiris“-MRU puolėja nepaliko jokių šansų Medai Šeškutei ir išlygino rezultatą.

Antro kėlinio pradžioje šiaulietės pamėgino prispausti žalgirietes prie vartų, tačiau pastarosios atsakė pavyzdine kontrataka, kurios smaigalyje atsidūrusi komandos kapitonė Laura Ruzgutė tik per plauką nepasiuntė kamuolio į viešnių vartus.

Išvengusios skaudaus dūrio „Gintros“ futbolininkės galutinai perėmė iniciatyvą ir vertė žalgirietes plušėti gynyboje. Beveik visą antrą kėlinį MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės gan sėkmingai griovė varžovių atakas, puikiai dėl aukštų kamuolių grūmėsi Insa Fischer ir Karolina Jasaitytė, kraštuose nepailsdamos darbavosi L. Ruzgutė ir Viktorija Čiapaitė. Kai nespėdavo gynėjos, komandą gelbėdavo vartininkė A. Fomčenko.

Senkant laiko atsargoms šiaulietės vis labiau didino spaudimą, bet savo progų turėjo ir šeimininkės. Po vieno kampinio I. Fischer smūgiu galva sudrebino skersinį, kelis kartus tik paskutinio tikslaus perdavimo pritrūko, kad žalgiriečių atakuojančios žaidėjos pabėgtų vienos prieš vartus.

Baigiantis mačui pavojingos situacijos viena po kitos kilo prie šeimininkių vartų, tačiau A. Fomčenko gelbėjo komandą. Deja, 90 min. ir ji buvo bejėgė. Kairiame krašte iš MFA „Žalgiris“-MRU gynėjų globos išsivadavusi Trudi Cartre perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ten pirma prie kamuolio suskubusi R. Jonušaitė galva antrą kartą nuginklavo A. Fomčenko.

Per likusį laiką žalgirietės dar surengė ataką, bet L. Ruzgutės perdavimas į baudos aikštelę adresačių nerado.

LMFA A lygoje visoms komandoms sužaidus po 18 rungtynių Šiaulių „Gintra“ turi 54, o MFA „Žalgiris“-MRU – 37 taškus.

Kitas rungtynes žalgirietės žais spalio 31 d. Kaune su vietos „Kauno Žalgirio“ ekipa.

MFA „Žalgiris“-MRU – Šiaulių „Gintra“ 1:2 (1:1)

Įvarčiai: 45 min. U. Lazdauskaitė; 21 ir 90 min. R. Jonušaitė („Gintra“).

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomčenko, Greta Markauskaitė, Insa Fischer, Karolina Jasaitytė, Viktoria Čiapaitė, Anika Kyžaitė, Marija Galkina, Laura Ruzgutė, Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė (68 min. Erika Šupelytė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Judita Traubaitė, Ugnė Slankauskaitė, Irūna Blaškytė, Greta Jaroševičiūtė, Maria Bennet, Marta Gliožaitytė.