Prieš svarbiausias „Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos sezono kovas Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU išmėgins jėgas su pajėgiausia šalies moterų futbolo komanda – Šiaulių „Gintra“. Tai iš 12 turo atkeltos rungtynės, ketvirtasis – ir paskutinis žalgiriečių susitikimas su čempionėmis šiais metais.

Pirmos trys MFA „Žalgiris“-MRU akistatos su Šiaulių „Gintra“ baigėsi pralaimėjimais trijų įvarčių skirtumu. Tiesa, pirmame ir antrame ratuose žalgirietės savo varžovėms nusileido rezultatu 0:3, o ketvirtame rate išvykoje po atkaklesnės kovos pralaimėjo 1:4.

Spalio 2 d. Šiauliuose vykusiose rungtynėse „Gintra“ jau 3 min. išsiveržė į priekį po tikslaus Samantha Rosette smūgio, bet žalgiritės atsitiesė ir 35 min. nuo 11 metrų žymos taikliai smūgiavusi Erika Šupelytė išlygino rezultatą. Deja, išsaugoti lygaus rezultato žalgirietėms nepavyko. 41 min. Miracle Porter pelnė antrą „Gintros“ įvartį, o po pertraukos dar du tikslius smūgius pridėjo „Gintros“ puolėja iš Nigerijos Oluwadamilola Iyabo Koko.

Nors žalgirietėms ir nepavyko įgelti 21 Lietuvos čempionių titulą užsitikrinusioms šiaulietėms, bet MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis liko patenkintas savo auklėtinių žaidimu. „Taip, gynyboje turėjome problemų, bet žaidžiant su „Gintra“ tų problemų turi visos komandos. Labai svarbu, kad bene pirmą kartą šį sezoną mūsų atakuojančios žaidėjos niekuo nenusileido savo varžovėms, žaidė drąsiai, atkakliai veržėsi į priekį, kūrėsi progas. Tik taip žaidžiant galima tikėtis pozityvaus rezultato. Be abejo, būtina išspręsti problemas gynyboje, bet šiai dienai mūsų merginos žaidžia pagal savo galimybes, bet su „Gintra“ to neužtenka“, – konstatavo K. Jasaitis.

Galingą puolimą žalgirietės pademonstravo 18 ture. Praėjusį sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU išvykoje net 7:0 sutriuškino Kauno raj. „Hegelmann“ ekipą ir iškovojo rezultatyviausią sezono pergalę. Tris įvarčius nugalėtojoms pelnė puolėja iš Ganos Gifty Assifuah, du pridėjo kanadietė Jullien Ramirez, po vieną – Erika Šupelytė ir Ineta Šukštulytė.

Savo ruožtu, praėjusį sekmadienį stambiausią pergalę šį sezoną į savo sąskaitą įsirašė ir Šiaulių „Gintra“. Šiaulietės A lygos 18 turo rungtynėse 8:0 nepasigailėjo Gargždų „Bangos“ futbolininkių. Tris įvarčius nugalėtojoms pelnė tik iki pertraukos žaidusi Vivian Ikechukwu, du kartus pasižymėjo M. Porter, po kartą – O. Koko ir Hannah De Bose, vieną įvartį į savus vartus įsimušė „Bangos“ žaidėja Kamilė Žiliūtė.

49 taškus per 17 rungtynių surinkusi „Gintra“ žengia pirmoje A lygos turnyrinės lentelės pozicijoje, tuo metu 32 taškus turinti MFA „Žalgiris“-MRU komanda tęsia kovą dėl antros vietos A lygoje. 2020 ir 2021 metais šalies vicečempionėmis tapusios žalgirietės šiuo metu trimis taškais atsilieka nuo vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusios FK „Vilnius“ ekipos.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra“ rungtynės trečiadienį vyks LFF stadione, jų pradžia – 19.30 val.