Sekmadienį LMFA A lygos 19 turo rungtynėse Kaune susitiks MFA „Žalgiris“-MRU ir „Kauno Žalgiris“. Tai bus ketvirtoji ir paskutinė žalių ir baltų komandų akistata Lietuvos čempionate šiais metais.

Šį sezoną visas tris tarpusavio dvikovas laimėjo Vilniaus žalgirietės. Pirmame ir antrame ratuose jos varžoves įveikė vienodu rezultatu 6:0. Pirmame rate Kaune vykusioje dvikovoje tris įvarčius pelnė Ugnė Lazdauskaitė, po vieną pridėjo Ana Cheminava, Nadia Veherych ir Karolina Jasaitytė. Antro rato rungtynėse po du įvarčius pelnė A. Cheminava ir Karilė Liužinaitė, kartą pasižymėjo Laura Ruzgutė, vieną įvartį į savus vartus įsimušė „Kauno Žalgirio“ žaidėja Milda Liužinaitė.

Trečioji dvikova buvo gerokai atkaklesnė ir baigėsi minimaliu MFA „Žalgiris“-MRU komandos laimėjimu 1:0. Rugpjūčio 29 d. Vilniuje vykusiose rungtynėse vienintelį įvartį pelnė Dovilė Dockaitė.

„Kauno Žalgirio“ moterų futbolo komanda nuo 2014 metų moterų A lygos čempionate stabiliai finišuodavo antroje vietoje. Tiesa, iki 2017 metų komanda vadinosi „LSU-Žara“, tačiau sidabrinė tradicija nepasikeitė ir tapus Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo sistemos dalimi. Iš viso per savo istoriją „Kauno Žalgiris“ A lygoje sidabrą pelnė 7 kartus. Tačiau pernai kaunietės buvo priverstos sidabrą perleisti Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipai ir pasidabinti bronzos medaliais.

Šiais metais MFA „Žalgiris“-MRU jau užsitikrino sidabro medalius, o Kauno žalgirietėms dar teks pakovoti dėl bronzos. Po 18 rungtynių 23 taškus surinkusios kaunietės žengia ketvirtoje A lygos turnyrinės lentelės pozicijoje. Nuo laipteliu aukščiau esančios Gargždų „Bangos“ kaunietės atsilieka 3 taškais.

19 ture „Banga“ susitiks su Lietuvos čempionėmis Šiaulių „Gintros“ futbolininkėms, tad pergalė rungtynėse su MFA„Žalgiris“-MEU ekipa leistų „Kauno Žalgirio“ ekipai pavyti Gargždų komandą.

Visgi, MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša teigė, kad pralaimėjimas neįeina į sostinės ekipos planus. „Nors pagrindinį tikslą A lygoje mes jau pasiekėme, tačiau visada smagiau sezoną užbaigti pergalėmis, o ne pralaimėjimais. Esame apsisprendę likusiose A lygos rungtynėse leisti pasireikšti jaunesnėms ir mažiau aukščiausio lygios futbolo patirties turinčioms žalgirietėms, bet tai nereiškia, kad Kaune nesistengsime laimėti. Kaunietėms šios rungtynės turi ypatingą reikšmę, bet ir mes norime laimėti. Be abejo, įtakos rungtynių baigčiai gali turėti ir varžovių sprendimas rengti jas ant natūralios dangos, atsarginėje „Kauno Žalgirio“ aikštėje. Šiuo metu laiku žaisti ant žolės gali būti sudėtinga, bet aš tikiu, kad merginos bus tinkamai pasirengusios šiam iššūkiui“, – samprotavo V. Lukša.

Sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU ir „Kauno Žalgiris“ rungtynės „Kauno Žalgirio“ FA stadione prasidės 13 val.

Kitose A lygos 19 turo dvikovose sekmadienį susitiks čempionato lyderė Šiaulių „Gintra“ (54 taškai) ir trečioje vietoje žengianti Gargždų „Banga“ (26 tšk.), o FK „Vilnius“ (19 tšk.) savo aikštėje egzaminuos čempionato autsaideres Utenos „Utenio“ (0 tšk.) futbolininkes.