Šį sekmadienį „Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos manieže paaiškės 2022 metų Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmos lygos nugalėtojos ir prizininkės. Pastaruosius trejus metus nugalėtojų taurę į viršų kėlusios MFA „Žalgiris“ B-MRU futbolininkės šį kartą kovos dėl bronzos.

Pirmos lygos mažajame finalas žalgirietės susitiks su FK „Utenis“ futbolininkėmis. Šį sezoną MFA „Žalgiris“ B-MRU ir „Utenis“ žaidė Pietų/Rytų grupėje. Pirmame varžybų etape visas 10 rungtynių laimėjusios žalgirietės pogrupyje užėmė pirmą vietą, o 6 pergales iškovojusios ir 18 taškų surinkusios uteniškės finišavo antroje pozicijoje. MFA „Žalgiriu“ B-MRU būsimas savo varžoves šį sezoną įveikė abu kartus – 3:0 laimėjo Utenoje ir 3:1 – Vilniuje.

Pirmąjame atkrintamųjų varžybų etape žalgirietės 6:0 nugalėjo FK „Šešupė“ – „M City“ ekipą, o Utenos futbolininkės 3:0 įveikė FC „Džiugas“ komandą. Pusfinalyje MFA „Žalgiris“ B – MRU 0:1 nusileido Kauno rajono „Hegelmann“ B komandai, „Utenis“ 0:3 turėjo pripažinti „Vilnius“ B komandos pranašumą.

„Trejus metus nebuvome pralaimėję, bet ta diena turėjo ateiti ir ji atėjo. Tai reiškia, kad tikslas nepasiektas, uždavinys neįgyvendintas. Bet kokiu atveju, visada norisi sezoną užbaigti geresne nuotaika. Norime laimėti būsimas rungtynes – tai yra faktas“, – konstatavo žalgiriečių treneris Karolis Jasaitis.

FK „Utenis“ ekipos vyriausias treneris Arūnas Rastenis teigė, kad ir jo komandaį Kauną vyks ne tam, jog pralaimėtų. „Žinoma, mums svarbu laimėti. Prizinė vieta visada yra geriau nei ketvirta. Apskritai, ketvirta vieta yra pati liūdniausia. Galvoju, kad „Žalgiris“ pasistiprins A komandos žaidėjomis, varžovas ne pėsčias, tačiau mūsų merginos nusiteikusios maksimaliai gerai“, – sakė A. Rastenis.

Pirmos lygos mažasis finalas sekmadienį prasidės 12 val.

Didžiąjame finale nuo 15:30 val. dėl nugalėtojų taurės grumsis FK „Vilnius“ B ir FC „Hegelmann“ B komandos.