Sekmadienį LMFA A lygos 18 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU BFA arenoje susitiks su FK „Vilnius“ ekipa. Tai bus ketvirtoji – ir paskutinė sostinės moterų futbolo komandų akistata šį sezoną.

Pirmoji komandų akistata balandį taip pat vyko BFA arenoje. Tada po atkaklios kovos pergalę 1:0 iškovojo žalgirietės, o vienintelį įvartį jau per teisėjo pridėtą laiką pelnė Ugnė Lazdauskaitė. Antrosios rungtynės gegužės pabaigoje vyko LEU stadione ir baigėsi lygiosiomis 1:1. MFA „Žalgiris“-MRU ekipa pirmavo po U. Lazdauskaitės tikslaus smūgio, bet pirmo kėlinio pabaigoje Skaistė Petrauskaitė rezultatą išlygino, o antrame kėlinyje milžinišką persvarą turėjusios žalgirietės savo pranašumo įvarčiais paversti nesugebėjo.

Trečiasis sostinės komandų susitikimas rugpjūčio 22 d. LEU stadione baigėsi vilniečių pergale 3:2. Jau pirmame kėlinyje Gabija Valiukevičiūtė dviem įvarčiais išvedė FK „Vilnius“ komandą į priekį, bet U. Lazdauskaitė ir Laura Ruzgutė rezultatą išlygino. Tačiau antro kėlinio pabaigoje vilnietės surengė rezultatyvią kontrataką ir S. Petrauskaitė pelnė pergalingą įvartį.

MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša teigė, kad paskutinėse tarpusavio rungtynėse patirta nesėkmė yra bene didžiausias stimulas artimiausioje dvikovoje siekti tik pergalės. „Tai yra principinės rungtynės, tad turime išeiti į aikštę su gera energija, tinkamai nusiteikusios. Visi norime įrodyti, kad tas pralaimėjimas vilnietėms buvo išimtis, o ne taisyklė. Po tų rungtynių tiek treneriai, tiek ir futbolininkės pasidarė atitinkamas išvadas, norisi tikėtis, kad šį sekmadienį matysime aikštėje kitokį vaizdą ir kitokį rezultatą“, – pareiškė V. Lukša.

Tiesa, šių rungtynių baigtis įtakos MFA „Žalgiris“-MRU ekipos padėčiai LMFA A lygoje jau neturės. Per 16 rungtynių 34 taškus surinkusios žalgirietės užsitikrino sidabro medalius, o artimiausios persekiotojos – po 23 taškus turinčios, bet vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusios Gargždų „Bangos“ ir „Kauno Žalgirio“ futbolininkės gali grumtis tik dėl bronzos.

Vis dėlto, pasak V. Lukšos, pasiektas sezono tikslas nereiškia, kad likusios čempionato rungtynės nėra svarbios. „Taip, mes jau užsitikrinome sidabrą, bet dabar tai nieko nereiškia. Mums liko dar ketverios rungtynės ir kiekvienose turime žaisti taip, tarsi vis dar kovotume dėl medalių. Tai yra pamatinis profesionalaus požiūrio į futbolą aspektas. Juo labiau, kad paskutiniame ture Šiauliuose mes sužaidėme labai prastas rungtynes, tad dabar turime progą reabilituotis prieš save ir MFA „Žalgiris“-MRU gerbėjus. Tikrai negalime dairytis į turnyrinę lentelę, privalome eiti į aikštę ir kovoti iš visų jėgų. Nes varžovėms irgi reikia taškų, jos dar turi teorinius šansus kautis dėl bronzos, tad mums jokių nuolaidų jos tikrai nedarys. Manau, kad bus gera kova, bus atkaklios, kovingos rungtynės ir mes turime būti labai rimtai pasirengusios“, – pareiškė V.Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ rungtynės sekmadienį vyks BFA arenoje. Jų pradžia – 15 val.