Vytautas Lukša dar pernai varžėsi A lygoje. Buvęs Lietuvos rinktinės saugas buvo vienas svarbesnių ekipos futbolininkų. Vis tik, baigęs sezoną, jis pasakė, kad užteks. Tiesa, 36 – erių metų dabar jau buvęs futbolininkas nuo savo mėgstamos sporto šakos nenutolo. V.Lukšos CV jau yra įrašas apie rungtyniavimą Lietuvos futsal A lygos pirmenybėse. Taip pat yra įrašas apie surengtą savo vardo vaikų futbolo turnyrą.

Neseniai jis prisijungė prie MFA „Žalgiris – MRU“ moterų komandos trenerių štabo bei pradėjo mažiems vaikams vesti individualias treniruotes.

„Tikrai negalvojau ir neplanavau, kad viskas taip greitai apsisuks, tačiau gyvenimas yra toks, kad reikia priimti sprendimus. Gavau viliojantį pasiūlymą iš MFA „Žalgirio“, kurio negalėjau atsisakyti. Klubas yra ambicingas, siekiantis tik aukščiausių tikslų, o tokie iššūkiai motyvuoja. Esu dar pradedantis jaunas treneris, suprantu, kad laukia daug ilgo ir įdomaus darbo“, – portalui sportas.lt pasakojo V.Lukša.

Prisiminkite praėjusį rudenį. Koks jausmas, kai jau žinai, kad tai yra pabaiga to, ką darei beveik visą savo gyvenimą?

Viskas susidėliojo natūraliai. Viskam yra pradžia ir pabaiga – tai natūralus procesas. Nesinorėjo aikštėje būti tik tam, kad joje būčiau. Jaunimas auga, nesinori kažkam užimti vietos. Tegul jie siekia savo tikslų ir svajonių.

Ilgai galvojote, kaip pasisuks gyvenimas užbaigus karjerą?

Tikrai ne. Prisijungęs prie MFA „Žalgirio“, pamačiau, kad tai geras, ambicingas ir reiklus kolektyvas. Aišku, reikėjo laiko priprasti prie naujų pareigų, nes žaidėjo ir trenerio pareigos skiriasi kaip diena ir naktis. Man labai pasisekė, kad su savo žiniomis daug padėjo ir padeda kolega Karolis Jasaitis.

Koks jūs su Karoliu esate duetas?

Karolis yra labai reiklus, ambicingas ir tikslų siekiantis treneris. Mūsų ir žaidimo filosofija, ir tikslai yra vienodi, todėl siekti užsibrėžtų tikslų yra žymiai lengviau.

Šiemet į A lygą sugrįžusi MFA „Žalgirio“ ekipa daugelį nustebino galingu žaidimu. Ar klube jūs tai vadinate galingu žaidimu, ar vis tik matote pakankamai daug neišnaudotų galimybių?

Čempionatas yra ilgas, o gera pradžia tikrai nereiškia, kad viskas padaryta. Futbole, kaip ir gyvenime, negali sustoti. Kiekvieną dieną mes, žaidėjos ir visa klubo organizacija privalo eiti į priekį ir tobulėti. O tobulėti tikrai yra kur. Kai visi sieksime savo tikslų, tik tada augsime kaip komanda.

Per ketvirtąjį ratą paaiškės, kuris „Žalgiris“ (Vilniaus ar Kauno) sezone užims antrąją poziciją. Kokie yra abiejų komandų pliusai kovojant dėl šios pozicijos?

Nemanau, kad verta apie tai kalbėti, nes viskas pasimatys aikštėje. Mes turime savo tikslų ir jų sieksime. Galiu tik pažadėti, kad čempionato pabaiga bus itin įdomi.

Pradėjote individualiai dirbti su jaunaisiais futbolininkais, suorganizavote pirmą savo vardo vaikų turnyrą. Ką dar naujo apie Jus išgirsime artimiausiu metu?

Pradėjau dirbti su jaunais berniukais ir jaunomis mergaitėmis, nes norisi kažkam perduoti sukauptą milžinišką patirtį. Matau, kad jų akys dega. Tuo pačiu man tai nauja didelė atsakomybė, nes noriu matyti kaip jie tobulėja ir auga. Kalbant apie surengtą savo vardo turnyrą, tai galvojau tik apie tai, kaip vaikams padaryti šventę. Galvoju, kad pavyko, nes netrūko gražių emocijų nei vaikams, nei tėvams. Kalbant apie ateitį, turiu ambicingų planų sukurti akademiją, kurioje kiekvienas vaikas galėtų realizuoti save, pamiltų futbolą ir siektų savo tikslų bei svajonių.  

 

 

Straipsnis: sportas.lt