Merginų Elitinės Lygos (MEL) U17 čempionate pergalingą žygį pratęsė MFA „Žalgiris“-MRU komanda. Sekmadienį jaunosios žalgirietės Senvagės gimnazijos aikštėje po atkaklios ir permainingos kovos 3:2 (2:2) įveikė Vilniaus MFK „Žalgiris“ futbolininkes. Nugalėtojų gretose įvarčiais pasižymėjo Kotryna Levčukaitė ir Kotryna Maželytė, o pergalę atnešusį smūgį atliko po daugiau nei metų pertraukos į aikštę sugrįžusi Žemyna Lekavičiūtė.

Pirmame čempionato rate praėjusių metų rudenį MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės varžovėms nusileido rezultatu 1:2. Tąsyk žalgirietės 18 min. atsiliko 0:1, o šį kartą 18 min. jau turėjo dviejų įvarčių deficitą: 4 min. baudos smūgiu MFA „Žalgiris“-MRU vartininkę Ernetą Rinkevičiūtę nuginklavo Karina Klevinskaitė, o 18 min. vartininkės ir gynėjos nesusikalbėjimus pasinaudojo rezultatyviausia MEL U17 čempionato žaidėja Marta Lipnickaitė.

Tačiau nesėkminga rungtynių pradžia žalgiriečių įkarščio neatvėsino. 19 min. savo šansu atakoje pasinaudojo K. Levčukaitė, o 33 min. įspūdingu tolimu smūgiu rezultatą išlygino K. Maželytė.

Antro kėlinio viduryje MFA „Žalgiris“-MRU trenerė Aistė Griciūtė nusprendė mesti į kovą puolėją Ž. Lekavičiūtę. Praėjusių metų kovą Lietuvos merginų U17 rinktinės treniruotėje sunkią traumą patyrusi Žemyna be futbolo praleido beveik 13 mėnesių, tačiau sugrįžimą į aikštę vainikavo įvarčiu.

76 min. 16-metė futbolininkė sulaukė tikslaus Emilijos Gerasimovos perdavimo, suklaidino varžoves ir išbėgusi viena prieš MFK „Žalgiris“ vartininkę pasiuntė kamuolį į vartus. Per likusį laiką komandos įvarčių nepelnė, tad galiausiai pergale džiaugėsi MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės.

„Tikrai nelengvos, bet labai atkaklios ir intriguojančios rungtynės. Mes didesnę laiko dalį žaidėme su kamuoliu, varžovės bandė užklupti mus ilgais perdavimais. Galima sakyti, kad iš pradžių tokia jų taktika pasiteisino, nes antrą įvartį praleidome po vartininkės ir gynėjų nesusikalbėjimo. Bet gerai, kad tuoj pat pavyko surengti rezultatyvų kontrišpuolį, o po to puikiu tolimu smūgiu rezultatą išlygino K. Maželytė. Antrame kėlinyje matėsi, kad žaidimo tempas nurimo, atsirado nuovargis, tad nusprendžiau leisti į aikštę Žemyną. Pagal medikų rekomendacijas šiuo metu ji gali žaisti ne daugiau kaip 20 – 30 min. Nors ji dar nėra pasiekusi optimalios formos, bet pasirodžiusi aikštėje įnešė šviežumo, puikiai įsiliejo į žaidimą ir įrodė, kad puolėjos įgūdžiai ir technika niekur nedingo. Trečias įvartis krito po to, kai mes apsigynėme nuo eilinio tolimo varžovių perdavimo, atkirtome jų vidurio saugų liniją, E. Gerasimova atiko tikslų ir savalaikį perdavimą, Žemyna puikiai pasitvarkė, paliko gynėjas už nugarų ir išbėgusi prieš vartininkę pelnė pergalingą įvartį“, – teigė A. Griciūtė.

11 rungtynių sužaidusi MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 čempionate su 28 taškais užima pirmą vietą, o 24 taškus turinti MFK „Žalgiris“ ekipa žengia trečioje vietoje. Antroje pozicijoje – taip pat 24 taškus, bet po 10 rungtynių, surinkusi Gargždų „Banga“.

STATISTIKA

MFK „Žalgiris“ – MFA „Žalgiris“-MRU 2:3 (2:2)

Įvarčiai: 4 min. K. Klevinskaitė, 18 min. M. Lipnickaitė; 19 min. K. Levčukaitė, 33 min. K. Maželytė, 76 min. Ž. Lekavičiūtė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Erneta Rinkevičiūtė, Kotryna Maželytė, Patricja Penkauskaitė (70 min. Grytė Vaisbrodė), Lėja Banevičiūtė, Fjameta Kuktaitė, Laura Grucytė, Radvilė Kelečiūtė, Emilija Gerasimova, Austėja Petkevičiūtė (86 min. Augustė Buchovskytė), Elinga Pampuškaitė (61 min. Žemyna Lekavičiūtė), Kotryna Levčukaitė. Atsargoje: Martyna Paplauskaitė, Emilija Luščinskaja, Urtė Toma Razumaitė, Monika Suščinskytė