LMFA Moterų A lygos 5 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“ išvykoje sekmadienį 2:0 (1:0) palaužė Gargždų „Bangą“. Prie ketvirtosios pergalės per penkerias rungtynes tiksliais smūgiais prisidėjo žalgirietės Ugnė Lazdauskaitė ir Insa Fischer.

Kaip ir buvo prognozuojama, Gargžduose visų rungtynių metu vyko kieta ir atkakli kova. Vis dėlto, su kamuoliu ilgiau žaidusios žalgirietės 19 min. aptiko spragą šeimininkių gynyboje ir U. Lazdauskaitė tiksliu smūgiu nuginklavo „Bangos“ vartininkę Viltę Jurgaitytę. MFA „Žalgiris“-MRU atakų lyderei tai buvo jau 10-as įvartis A lygoje šį sezoną.
Vis dėlto, net ir atsilikdamos Gargždų futbolininkės gynėsi didelėmis pajėgomis ir ieškojo progų kontratakoms. 36 min. žalgirietės galėjo padvigubinti pranašumą. Po Anos Cheminavos perdavimo iš krašto MFA „Žalgiris“-MRU kapitonė Laura Ruzgutė smūgiavo į vartus, bet savo komandą išgelebėjo „Bangos“ vartininkė. O po kelių minučių šeimininkės surengė bene pavojingiausią kontrišpuolį, tačiau MFA „Žalgiris“-MRU vartininkė Albina Fomchenko varžovei pasižymėti neleido. Tiesa, jau po smūgio rungtynių arbitras Kevinas Drungilas visgi užfiksavo nuošalės taisyklės pažeidimą.

Antrame kėlinyje žaidimo pobūdis nesikeitė, žalgirietės ilgai kontroliavo kamuolį ir vertė šeimininkes plušėti gynyboje. Savo ruožtu, MFA „Žalgiris“-MRU komandos gynėjos akylai prižiūrėjo pavojingiausią „Bangos“ ekipos puolėją Lijaną Gedminaitę ir jai pasižymėti neleido.

Pergalingą tašką klampiose rungtynėse padėjo MFA „Žalgiris“-MRU ekipos gynėja Insa Fischer. 86 min. A. Cheminava nuo kampinio gairelės parideno kamuolį komandos draugei ir pastaroji preziciškai tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą pelnė antrą rungtynių įvartį.

Po pergalės 12 taškų turinti MFA „Žalgiris“-MRU komanda sutvirtino savo pozicijas antroje A lygos turnyro lentelės vietoje. Nuo pirmaujančios Šiaulių „Gintra-Universitetas“ ekipos, laimėjusios visas penkerias žaistas rungtynes, žalgirietes skiria 3 taškai.

STATISTIKA

Gargždų „Banga“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:2 (0:1).

Įvarčiai: 19 min. U.Lazdauskaitė, 86 min. I.Fischer.

Įspėjimai: 14 min. V.Jurgaitytė, 63 min. K. Pranulytė; 31 min. V. Čiapaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomchenko, Judita Traubaitė, Viktorija Čiapaitė (46 min. Krystina Kozub), Insa Fischer, Greta Markauskaitė, Anika Kyžaitė, Laura Ruzgutė, Ana Cheminava, Erika Šupelytė (60 min. Karilė Liužinaitė), Nadiia Veherych (60 min. Marija Galkina), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aistė Griciūtė, Karolina Jasaitytė, Irūna Blaškytė, Emilija Stefanovič.