Merginų elitinės lygos (MEL) U17 čempionato 6 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU komanda trečiadienį savo aikštėje po baudinių serijos 6:5 (1:0, 2:2) įveikė Gargždų „Bangos“ ekipą. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 2:2, o įvarčius žalgirietėms pelnė pelnė Patricja Penkauskaitė ir Austėja Petkevičiūtė. Baudinių serijoje tiksliais smūgiais pasižymėjo šešios MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjos.

Žalgiriečių vyriausios trenerės Aistės Griciūtė teigimu prieš rungtynes futbolininkėms buvo suformuluotos kelios užduotys. „Tarėmės, kad reikia žaisti labai aktyviai, nebijoti imtis iniciatyvos, visose pozicijose drąsiai rungtyniauti 1 prieš 1. o gynyboje akcentavome tvirtą žaidimą aikštės viduryje, stabdant „Bangos“ lyderes. Rungtynėse tikrai buvo gan gero lygio, buvo daug kovos aikštės viduryje, daug individualių mikrodvikovų. Iniciatyva buvo mūsų pusėje, mes tikrai daugiau kūrėme, atlikome gerokai daugiau smūgių, du kartus varžoves gelbėjo vartų virpstas, puikiai darbavosi ir varžovių vartininkė, bet dažniausiai tiesiog trūko tikslumo“, – pastebėjo A. Griciūtė.

Visgi pirmo kėlinio pabaigoje žalgirietėms pavyko surengti rezultatyvią ataką ir po aštraus perdavimo iš aikštės krašto P. Penkauskaitė nukreipė kamuolį į „Bangos“ vartus. Deja, antras kėlinys prasidėjo ne taip sėkmingai. Po kampinio kamuolys kliudė baudos aikštelėje buvusios žalgirietės ranką, o paskirtą baudinį užtikrintai realizavo „Bangos“ žaidėja Estela Tamošauskaitė.

Dar po kelių minučių apmaudi MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkių klaida aikštės viduryje virto antruoju viešnių įvarčiu. „Po pirmo praleisto įvarčio labai suaktyvinome žaidimą, norėjome laimėti, bet dėl to didelio noro buvo per daug skubėjimo, be to, šlapias kamuolys ir slidi aikštė irgi turėjo įtakos, kad galiausiai teko antrą kartą traukti kamuolį iš tinklo. Bene 35 metrai nuo savo vartų mūsų gynėja slystelėjo, „Bangos“ žaidėja Atėnė Streckytė perėmusi kamuolį smūgiavo į vartus, kamuolys aukšta trajektorija praskriejo virš mūsų vartininkės – ir nusileido už vartų linijos. Tokia įvykių buvo labai apmaudi, bet merginos nepalūžo.

Antroje antro kėlinio dalyje mes perėmėme žaidimo kontrolę, surengėme tikrą varžovių baudos aikštelės apgultį, buvo daug smūgių, perdavimų iš kraštų į baudos aikštelę. 75 min. vienos atakos metu net tris kartus atlikome perdavimus nuo kampinio gairelės, ir galiausiai Kotryna Maželytė atliko idealų padavimą, o A. Petkevičiūtė galva nukreipė kamuolį į vartus ir rezultatą išlygino. Likusį laiką iki antro kėlinio pabaigos praleidome „Bangos“ aikštės pusėje, bet dar kartą pramušti varžovių gynybos nepavyko, tad teko tenkintis lygiosiomis. O kadangi Elitinėje lygoje lygiųjų nebūna, turėjome progą pademonstruoti savo sugebėjimus baudinių serijoje. Čia žalgirietės realizavo visus šešis smūgiu, tuo metu varžovės po pirmų penkių pataikymų suklydo – ir pergalė atiteko mums“, – konstatavo A. Griciūtė.

Po penkerių rungtynių 11 taškų turinti MFA „Žalgiris“-MRU turnyrinėje lentelėje užima antrą vietą, tuo metu 6 taškus (po trijų rungtynių) surinkusi „Banga“ žengia ketvirtoje pozicijoje.

Kitas rungtynes MEL U17 čempionate žalgirietės žais spalio 19 d. svečiuose su Klaipėdos FM.

MFA „Žalgiris“-MRU – Gargždų „Banga“ 2:2 (3:0, 6:5).

Įvarčiai: 40 min. P. Penkauskaitė, 76 min. A. Petkevičiūtė; 50 min. E. Tamošauskaitė (11 m), 60 min. A. Streckytė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Austėja Petkevičiūtė, Lėja Banevičiūtė, Patricja Penkauskaitė (66 min. Emilija Gerasimova), Fjameta Kuktaitė, Elinga Pampuškaitė (72 min. Kateryna Huzhyk), Kotryna Maželytė, Radvilė Kelečiūtė, Laura Grucytė, Urtė Toma Razumaitė (66 min. Erneta Rinkevičiūtė), Gytė Ulenskaitė, Kotryna Levčukaitė. Atsargoje: Ugnė Čiumbaraitė, Monika Suščinskytė, Augustė Buchovskytė, Grytė Vaisbrodė