Merginų Elitinės lygos U17 čempionato 2 turo rungtynėse MFA “Žalgiris”-MRU trečiadienį savo aikštėje 3:0 (2:0) įveikė Utenos “Utenį” . Du įvarčius nugalėtojoms pelnė Austėja Petkevičiūtė, vieną pridėjo Elinga Pampuškaitė.

Nors MEL čempionate tai buvo jau 2 turo dvikova, tačiau žalgirietės žaidė pirmąsias savo rungtynes. Paskutinius du sezonus MEL pirmenybėse pirmą vietą užėmusi MFA “Žalgiris”-MRU komanda dar vieną žygį elitinėje merginų futbolo draugijoje pradėjo dvikova su praėjusiame sezone antrą vietą šiose pirmenybėse užėmusia “Utenio” komanda.

Nors šį sezoną MFA “Žalgiris”-MRU komanda pasitiko ženkliai pasikeitusi ir atjaunėjusi, tačiau žalgirietės nuo pirmų minučių pademonstravo, kad yra nusiteikusios kautis dėl aukščiausių vietų.
Užtikrintai žaidusios žalgirietės pirmo kėlinio viduryje po A. Petkevičiūtės įvarčio išsiveržė į priekį, o 27 min. ši 16-metė futbolininkės tiksliu smūgiu padvigubino sostinės ekipos persvarą. Trečią įvartį pačioje antrojo kėlinio pradžioje pelnė E. Pampuškaitė.

Šiose rungtynėse MFA “Žalgiris”-MRU gretose MEL U17 pirmenybėse sėkmingai debiutavo Ukmergės SC futbolininkės – vartininkė Ernesta Rinkevičiūtė ir gynėja Fjameta Kuktaitė.

Pergalingu debiutu džiaugėsi ir naujoji MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos vyriausioji trenerė Aistė Griciūtė. Jos teigimu, žalgirietės kontroliavo rungtynes ir susikūrė daugybę progų. „Vien išėjimų prieš vartininkę buvo bent keturi, tačiau visas šias individualias dvikovas laimėjo „Utenio“ vartininkė. Varžovės žaidė paprastai, stengėsi atlikti kuo daugiau ilgų perdavimų už mūsų gynybos linijos ir taip išnaudoti savo greitas puolime žaidžiančias žaidėjas. Jos taip pat turėjo puikias 2-3 progas, bet kelis kartus nepataikė į vartus, mus taip pat gelbėjo ir Erneta. Tuo metu mes žaidėme labiau organizuotai, užsidarėme tarpus, pasaugodavome viena kitą ir tai lėmė, jog varžovės turėjo mažiau realių progų pasižymėti. Apskritai, visa komanda dalinosi kamuoliu ir kūrė atakas, todėl rezultatas teigiamas“, – pastebėjo A. Griciūtė.

Apibendrindama pirmąsias rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU U17 strategė tikino, kad pirmas įspūdis – labai pozityvus. „Esame patenkinti pirmąja sezono pergale prieš MEL U17 vicečempiones. Ji mums itin svarbi, žinant, jog vienas iš tikslų – apginti čempionių titulą. Visgi, iki gražaus žaidimo dar toli, bet tikiu, jog su kiekvienomis rungtynėmis jis bus akiai patrauklesnis“, – pažadėjo A.Griciūtė.

Kitas rungtynes MEL U17 čempionate MFA “Žalgiris”-MRU žais rugsėjo 7 d., kai savo aikštėje priims FK “Vilnius” ekipą.

STATISTIKA

MFA “Žalgiris”-MRU – Utenos “Utenis” 3:0 (2:0)

Įvarčiai: 20 ir 27 min. A. Petkevičiūtė, 43 min. E. Pampuškaitė.

MFA “Žalgiris”-MRU: Erneta Rinkevičiūtė, Kotryna Maželytė, Gytė Ulenskaitė, Fjameta Kuktaitė, Kotryna Levčukaitė (23 min.Kateryna Huzhyk, 32 min. Augustė Buchovskytė), Lėja Banevičiūtė, Patricja Penkauskaitė (76 min. Andrėja Jusiūtė), Laura Grucytė (60 min. Ugnė Čiumbaraitė), Austėja Petkevičiūtė (60 min. Monika Suščinskytė), Radvilė Kelečiūtė (72 min. Emilija Jusevičiūtė), Elinga Pampuškaitė. Atsargoje: Emilija Luščinskaja.