Merginų Elitinės lygos (MEL) U15 čempionato 12 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU antradienį LEU stadione po atkaklios kovos 5:3 (2:1) nugalėjo MFA „Bitės“ komandą ir antrame varžybų rate iškovojusios penktą pergalę iš eilės užsitikrino čempionių titulą.

Nugalėtojoms du įvarčius pelnė dėl traumos beveik visą sezoną praleidusi ir tik šiose rungtynėse U15 komandoje debiutavusi Sofja Miler, po vieną pridėjo Emilija Gerasimova, Orinta Romankevič ir Laura Grucytė.

Puikiai startavusios jaunosios žalgirietės jau 6 minutę džiaugėsi pirmuoju E. Gerasimovos įvarčiu, tačiau po kelių minučių džiaugsmą pakeitė nusivylimas, kai po apmaudaus nesusipratimo kamuolys nuo Monikos Suščinskytės įriedėjo į žalgiriečių vartus. Vis dėlto, 30 minutę O. Romankevič dar kartą išvedė MFA „Žalgiris“-MRU į priekį, o pačioje kėlinio pabaigoje žalgirietės galėjo padidinti savo pranašumą, tačiau nesugebėjo realizuoti baudinio.

Antras kėlinys prasidėjo žalgiriečių atakomis, bet įvarčiai krito į priešingus vartus. 44 ir 60 minutėmis MFA „Bitės“ žaidėja Agata Marija Kairytė ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą viešnių naudai 3:2.

Tačiau tokia įvykių eiga jaunųjų žagiriečių nepalaužė. Palaikomos į rungtynes susirinkusios pagrindinės MFA „Žalgiris“-MRU komandos žaidėjų jos dar labiau padidino apsukas – ir galiausiai įrodė savo pranašumą tiksliais smūgiais. 65 min. rezultatą išlygino po keitimo aikštėje pasirodžiusi S. Miler, netrukus L.Grucytė pelnė ketvirtą įvartį, o paskutinį vinį įkalė dublį atlikusi S. Miler.

„Įdomios ir intriguojančios rungtynės. Kontroliavome žaidimą nuo pirmų minučių, bet pačios prie savo vartų kūrėme įvartines situacijas. Tokie nesusišnekėjimai gyvino varžovių žaidimą, tad tikrai lengva nebuvo. Juo labiau, kad pirmo kėlinio pabaigoje nerealizavome 11 metrų baudinio, o antrame švaistėme vieną progą po kitos: perskubėdavome, kamuolys surasdavo varžovių vartininkę arba vartų konstrukciją. Nors vienu momentu atsilikinėjome, bet lūžis rungtynėse įvyko, kai išorinės motyvacijos ir garsinio palaikymo parūpino pagrindinė MFA „Žalgiris“-MRU moterų komanda. Taip pat žaidimą stipriai pagyvino keitimai. Merginos stojo į kovą su dviguba energija, tai leido persverti rezultatą ir užbaigti rungtynes pergalinga gaida“, – konstatavo jaunųjų žalgiriečių trenerė Aistė Griciūtė.

MEL U15 čempionate per 11 rungtynių 32 taškus surinkusios žalgirietės užsitikrino pirmą vietą ir čempionių titulą. 22 taškus turinčios MFA „Bitės“ žengia antroje pozicijoje, jas pralenkti dar gali tašku mažiau turinčios, tačiau ir rungtynėmis mažiau sužaidusios „FC Džiugas – FK Babrungas“ futbolininkės.

Būtent su šia Žemaitijos komanda žalgirietės ir užbaigs savo pasirodymą auksiniame MEL U15 čempionate. Paskutinės rungtynės įvyks birželio 10 d. LEU stadione.

MFA „Žalgiris“-MRU – MFA „Bitės“ 5:3 (2:2)

Įvarčiai: 6 min. E. Gerasimova, 30 min. O. Romankevič, 65 ir 68 min. S. Miler, 71 min. L. Grucytė; 13 min. M. Suščinskytė (į savus vartus), 44 ir 60 min. Agata Marija Kairytė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Gerda Auksutytė, Emilija Gerasimova, Monika Suščinskytė, Orinta Romankevič (65 min. Andrėja Jusiūtė), Viltė Bekionytė (57 min. Sofja Miler), Grytė Vaisbrodė, Laura Grucytė, Radvilė Kelečiūtė, Ugnė Jusevičiūtė, Saulė Traubaitė (59 min. Augustė Baltrušaitytė). Atsargoje: Medilė Rumbutytė, Noada Dautartaitė, Ekaterina Kirilova, Arina Choroškina.