LMFA moterų A lygos 6 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį susitiko su Joniškio „Saned“ ekipa. Pakruojo stadione vykusios atkaklios ir permainingos rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2 (0:1). Šeimininkės du kartus pirmavo po Meidos Proscevičiūtės ir Simonos Petravičienės įvarčių, bet žalgirietės po Erikos Šupelytės ir Polinos Yanchuk tikslių smūgių rezultatą išlygino.

Nuo pirmų rungtynių minučių išryškėjo taktiniai abiejų komandų sumanymai – žalgirietės ilgiau kontroliavo kamuolį aikštės viduryje ir rengė pozicines atakas, tuo metu „Saned“ futbolininkės gynėsi ir ieškojo progų kontratakoms. Pirmame kėlinyje MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjoms nepavyko rasti spragų varžovių gynybiniuose įtvirtinimuose, o padėtį dar labiau apsunkino rezultatyvus šeimininkių išpuolis. 17 min. pasinaudojusios žalgiriečių klaida aikštės viduryje „Saned“ futbolininkės surengė greitą kontrataką, kurios smaigalyje atsidūrusi M. Proscevičiūtė pelnė pirmą įvartį.

Išsiveržusios į priekį šeimininkės dar daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui, o su MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkių smūgiais iš tolimesnės distancijos užtikrintai susitvarkė „Saned“ vartininkė Greta Lukjančukė.

Po pertraukos MFA „Žalgiris“-MRU treneriai atliko kelis taktinius keitimus: pirmame kėlinyje puolime žaidusi legionierė iš Ukrainos P. Yanchuk pasislinko į kairįjį kraštą, o puolėjos poziciją užėmė po keitimo aikštėje pasirodžiusi E. Šupelytė. Pokyčiai pagyvino žalgiriečių žaidimą puolime ir 52 min. netoli varžovių vartų kamuolį gavusi E. Šupelytė rezultatą išlygino.

MFA „Žalgiris“-MRU padidino spaudimą ir perkėlė žaidimą į varžovių aikštės pusę, tačiau „Saned“ futbolininkės pagirtinai darbavosi gynyboje, o 72 min. joms pavyko surengti dar vieną rezultatyvų kontrišpuolį. Kamuolį žalgiriečių aikštės pusėje perėmusi S. Petravičienė prasiveržė prie vartų ir savo šansu pasinaudojo.

Visgi, „Saned“ futbolininkės persvara džiaugėsi neilgai. 80 min. P. Yanchuk iš kairio krašto sugebėjo pasiųsti kamuolį į tolimą viršutinį vartų kampą ir dar kartą išlygino rezultatą – 2:2.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis žalgirietės didelėmis pajėgomis atakavo, tačiau jau per teisėjo pridėtą laiką galėjo likti be taškų. „Saned“ puolėja po tolimo perdavimo išbėgo prieš MFA „Žalgiris“-MRU vartininkę M. Šeškutę, pastaroji buvo priversta prasižengti ir raudonos kortelės kaina nutraukė pavojingą varžovių ataką.

Po rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis teigė, kad lygiosios nenudžiugino, nes komandos tikslas buvo pergalė. „Rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės. Varžovės gynėsi, mes žaidėme su kamuoliu, tačiau mums ir vėl stigo aštrumo baigiamojoje atakų stadijoje. Žinojome, kad prieš sutankintą gynybą daug progų neturėsime, sakėme, jog privalome realizuoti savo galimybes, tačiau pirmame kėlinyje to padaryti nepavyko, o vienintelė pavojingesnė varžovių kontrataka virto įvarčiu į mūsų vartus. Vėliau jau neturėjome kitos išeities, tik eiti į priekį, didinti spaudimą ir perkelti žaidimą prie varžovių vartų. Manau, jog galėjome laimėti ir išsivežti tris taškus, bet apmaudi klaida savo aikštės pusėje lėmė, kad vėl teko vytis ir kautis bent jau dėl lygiųjų. Kita vertus, praėjusiame ture čia taškus prarado ir „Gintra“, tad akivaizdu, kad lygiosios nėra pats blogiausias variantas“, – pastebėjo K. Jasaitis.

Anot jo, „Saned“ pademonstravo kokybišką žaidimą ir efektyviai išnaudojo savo privalumus, o žalgirietėms labiausiai trūko užtikrintumo prie varžovių vartų. „Joniškio komandoje kiekvienose grandyje yra ryškios lyderės, jų žaidimo planas aiškus ir efektyvus. Tačiau mes tikrai galėjome geriau išnaudoti silpnąsias varžovių vietas, ypač aikštės kraštuose. Kol kas mums labai trūksta ir didesnio atakuojančių žaidėjų indėlio. Mes ilgai kontroliuojame kamuolį, susikuriame progas, bet jų neišnaudojame. O kai neįmuši, tada kiekviena klaida gynyboje turi labai didelę kainą“, – konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU strategas.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais gegužės 29 d. su Šiaulių „Gintra“. Šiaulietės LMFA A lygos 6 ture svečiuose 4:1 įveikė Kauno rajono „Hegelmann“ ir po 6 rungtynių yra surinkusios 16 taškų. MFA „Žalgiris“-MRU sąskaitoje – 10 taškų po 5 rungtynių.

Joniškio „Saned“- MFA „Žalgiris“-MRU 2:2 (1:0)

Įvarčiai: 17 min. M. Proscevičiūtė, 72 min. S. Petravičienė; 52 min. E. Šupelytė, 80 min. P. Yanchuk.

Įspėjimai: 74 min. V. Ilgūnaitė; 35 min. P. Yanchuk, 64 min. V. Čiapaitė. Pašalinimas: 90+1 min. M. Šeškutė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė (66 min. Marija Galkina), Karolina Jasaitytė, Monika Piesliakaitė, Hannah Mirim Park, Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė, Arianna Veland, Jullien Ramirez, Nadiia Veherych, Polina Yanchuk (90+2 min. Ineta Šukštulytė). Atsargoje: Karilė Liužinaitė, Irūna Blaškytė, Ugnė Slankauskaitė, Kotryna Maželytė, Gabrielė Stravinskaitė, Paulė Milkintytė.