Prieš antrą sezono dalį MFA „Žalgiris“-MRU gretose įvyko kelios permainos. Į Vilnių po vasaros pertraukos nebegrįš futbolininkės iš Ukrainos – puolėja Nadiia Veherych ir gynėja Kristina Kozub, bet su komanda naujiems iššūkiams jau ruošiasi 17-metė Dovilė Dockaitė.

21 metų K. Kozub į MFA „Žalgiris“-MRU ekipą atvyko praėjusių metų rugpjūtį ir iš viso A lygos pirmenybėse sužaidė 17 rungtynių bei pelnė 1 įvartį. 19-metė N. Veherych prie žalgiriečių prisijungė šių metų pradžioje. Futbolininkė iš Ukrainos Lietuvos pirmenybėse sužaidė 6 rungtynes ir pasižymėjo 1 tiksliu smūgiu.

Atsisveikinus su ukrainietėmis MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje liko trys legionierės: vartininkė Albina Fomchenko iš Ukrainos, gynėja Insa Fischer iš Vokietijos ir krašto saugė Ana Cheminava iš Sakartvelo.

Tuo pat metu MFA „Žalgiris“-MRU ekipą papildžiusi D. Dockaitė į Vilnių grįžta po trejų metų pertraukos. 17-metė futbolininkė MFA „Žalgiris“-MRU komandoje debiutavo dar 2018 m. rudenį ir A lygoje per 6 rungtynes pelnė 1 įvartį. Pernai Dovilė žaidė Gargždų „Bangos“ komandoje, o šį sezoną pradėjo daugkartinių Lietuvos čempionių Šiaulių „Gintra-Universitetas“ gretose. Be to, ji tuo pat metu rungtyniavo ir I lygoje žaidžiančioje Vilkaviškio „Šešupės“ komandoje.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausiojo trenerio Karolio Jasaičio teigimu, sprendimai dėl permainų komandos sudėtyje buvo priimti siekiant suteikti daugiau progų jaunoms Lietuvos futbolininkėms pademonstruoti savo sugebėjimus A lygos čempionate. „Esame realistai ir suprantame, kad šį sezoną neturime šansų kovoti su „Gintra“ dėl čempionių titulo. Po dviejų ratų A lygoje užimame antrą vietą, nuo šiauliečių atsiliekame 8 taškais, bet prieš artimiausias persekiotojas – Gargždų „Bangą“ ir „Kauno Žalgirį“ turime 9 taškų persvarą. Nusprendėme, kad tokia situacija suteikia mums prabangą antroje sezono dalyje daugiau laiko aikštėje skirti jaunoms „Žalgirio“ sistemos futbolininkėms, kurios ateityje turėtų tapti svarbiomis pagrindinės komandos narėmis“, – teigė K. Jasaitis.

Anot žalgiriečių stratego šios permainos nereiškia, kad sostinės ekipai nereikia legionierių, tačiau futbolininkės iš užsienio turi būti komandos lyderės, iš kurių lietuvaitės galėtų semtis patirties ir mokytis futbolo paslapčių. „Manau, kad kitais metais mes turėsime 3-4 aukšto lygio legionieres, tačiau komandos branduolys vis tiek bus lietuviškas. Esu įsitikinęs, kad „Žalgirio“ jaunimo komandose žaidžiančios jaunos Lietuvos futbolininkės turi labai didelį potencialą ir ateityje gali tapti nacionalinės rinktinės žaidėjos, bet tam reikia sunkiai dirbti treniruotėse ir kaupti patirtį aukščiausio lygio futbolo rungtynėse“, – samprotavo MFA „Žalgiris“-MRU vyriausias treneris.

Po vasaros pertraukos LMFA A lygoje artimiausias rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais rugpjūčio 8 d. su Utenos „Utenio“ ekipa.