Lietuvos moterų futbolo A lygos antrojo turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU ekipa lankysis Šiauliuose. Šeštadienį Gytarių dirbtinės dangos stadione žalgirietės susitiks su daugkartinėmis Lietuvos čempionėmis Šiaulių „Gintra-Universitetas“ futbolininkėmis.

ISTORIJA. 1999 m. susikūrusi Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda yra tituluočiausia ir sėkmingiausia visų laikų Lietuvos moterų futbolo ekipa. Šiaulietės 19 kartų tapo Lietuvos čempionėmis, 12 kartų iškovojo Lietuvos moterų futbolo taurę, nuo 2004 metų nuolat dalyvauja UEFA moterų Čempionių lygos turnyre ir tris kartus žaidė pagrindiniame šių prestižinių varžybų etape, o 2014 ir 2017 metais pateko tarp 16 -os pajėgiausių Europos moterų futbolo klubų.

ČEMPIONĖS. 2020 metais „Gintra-Universitetas“ A lygos pirmenybėse laimėjo visas 20 rungtynių ir šešioliktą kartą iš eilės užsitikrino šalies čempionių titulą. Šiaulietės į varžovių vartus pelnė 183, o į savus praleido tik 6 įvarčius.

BALANSAS. Pernai 2 iš 6 praleistų įvarčių į „Gintros-Universiteto“ vartus krito būtent rungtynėse su MFA „Žalgiris“-MRU komanda. Tiesa, įvarčiai nuo skaudžių pralaimėjimų žalgiriečių neapsaugojo. 2020 m. A lygos sezone „Gintra-Universitetas“ po metų pertraukos į aukščiausią lygą sugrįžusią MFA „Žalgiris“-MRU ekipą įveikė 9:1, 7:1, 3:0 ir 6:0. Iš viso, nuo 2009 metų Šiaulių ir Vilniaus komandos A lygoje susitiko 34 kartus. 33 pergales šventė šiaulietės, o vienerios rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

TAURĖ. Šį sezoną „Gintra-Universitetas“ ir MFA „Žalgiris“-MRU jau turėjo galimybę atnaujinti pažintį. Žiemos Taurės turnyre dalyvavusios komandos kovo 14 dieną susitiko finalinėse rungtynėse. Jas, po atkaklios kovos, 5:2 laimėjo šiaulietės. Žalgiriečių varžovės tris įvarčius įmušė per pirmas 20 minučių, bet antro kėlinio viduryje „Žalgiris“-MRU puolėja Ugnė Lazdauskaitė dviem tiksliais smūgiais atkūrė intrigą. Visgi, po praleistų įvarčių sujudusios šiaulietės rungtynes užbaigė dviem rezultatyviomis atakomis ir iškovojo pergalę.

PASIRENGIMAS. Šiaulių „Gintra-Universitetas“ sezonui ruošėsi ne tik Lietuvoje, kaip visi kiti mūsų šalies futbolo klubai, bet savaitę praleido ir Turkijoje surengtoje treniruočių stovykloje. Jos metu šiaulietės sužaidė ir dvi kontrolines rungtynes, kuriose 3:1 nugalėjo Antalijos „Antalyaspor“ futbolininkes ir 1:4 nusileido Kazachstano čempionių „BIIK-Kazygurt“ ekipai.

STARTAS. Oficialias moterų A lygos čempionato kovas „Gintra-Universitetas“ ir MFA „Žalgiris“-MRU pradėjo pergalėmis. Šiaulietės savo aikštėje 4:0 nugalėjo varžybų debiutantes FK „Vilnius“ futbolininkes, o žalgirietės 9:0 sutriuškino Utenos „Utenio“ komandą. Po rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša teigiamai įvertino žalgiriečių pastangas ir kovingumą. „Gan anksti išsiveržėme į priekį, dar pirmame kėlinyje susikrovėme solidžią persvarą, tad vėliau galėjome žaisti ramiau, įtraukti į rungtynes ir jaunesnes futbolininkes. Man asmeniškai smagu, kad visos merginos žaidė iš visų jėgų, niekas aikštėje nesitaupė, visos stengėsi ir kovojo“, – pastebėjo V.Lukša.

Tuo metu Šiaulių ekipos vyriausias treneris Rimantas Viktoravičius po rungtynių su FK „Vilnius“ ekipa neslėpė nusivylimo. „Mums šiandien niekas nesisekė, galvoju, kad tik veltui sugaišome laiką, parodėme nepagarbą sau ir priešininkėms. Nebuvo nusiteikimo rungtynėms, dėl to ir progų neišnaudojome, ir apskritai, sužaidėme prastas rungtynes“, – kategoriškas buvo R.Viktoravičius.

ĮVARČIAI. Akistatoje su „Uteniu“ žibėjo net 5 įvarčius pelniusi MFA „Žalgiris“-MRU puolėja U.Lazdauskaitė, du pridėjo Karilė Liužinaitė, po vieną – legionierė iš Sakartvelo Ana Cheminava ir Greta Markauskaitė. Tuo metu Šiauliuose tiksliais smūgiais pasižymėjo „Gintra-Universitetas“ legionierės – Jessica Ayers, Jelena Čubrilo ir Karlina Miksone. Beje, du įvarčius iš keturių šiaulietės pelnė nuo 11 metrų žymos.

SNAIPERĖS. Po pirmojo turo A lygos snaiperių klasifikacijos viršūnėje su 5 įvarčiais įsitaisiusi žalgirietė U.Lazdauskaitė Šiauliuose turės galimybę susitikti su rezultatyviausia 2019 ir 2020 m. čempionatų futbolininke, dėl diskvalifikacijos pirmąjį šio sezono turą praleidusia Rimante Jonušaite. Pastaroji „Gintra-Universitetas“ puolėja praėjusiame sezone čempionate pelnė 48 įvarčius, o U.Lazdauskaitė pasižymėjo 28 kartus. Rezultatyviausių 2020 m. A lygos čempionato futbolininkių penketuke be šių dviejų žaidėjų buvo ir dar dvi „Gintra-Universitetas“ atstovės – 25 įvarčius pelniusi J.Čiubrilo ir 17 kartų pasižymėjusi J. Ayers.

RUNGTYNĖS. MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra-Universitetas“ rungtynės Šiaulių Gytarių dirbtinės dangos stadione šeštadienį prasidės 18 val. Šias rungtynes tiesiogiai transliuos Lietuvos futbolas Youtube profilyje.