Dviem pergalėmis Merginų Elitinės Lygos (MEL) U17 čempionate startavusi MFA „Žalgiris“-MRU trečiadienį 1:2 (1:1) nusileido Vilniaus MFK „Žalgiris“ ekipai ir patyrė pirmąją nesėkmę.

LEU stadione vykusiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjos ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau atakoje trūko aktyvesnių veiksmų, patikimai gynyboje žaidė ir MFK „Žalgiris“ futbolininkės. O 18 min. viešnių žaidėja Karina Klevinskaitė užklupo nepasiruošusią žalgiriečių vartininkę ir MFK „Žalgiris“ išsiveržė į priekį.

Po pelnyto įvarčio vaizdas aikštėje nepasikeitė – šeimininkės pozicinėse atakose bandė ieškoti spragų viešnių gynyboje, o pastarosios kantriai gynėsi ir mėgino rengti kontratakas. 26 min. MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkėms pavyko pasinaudoti varžovių klaida prie savų vartų, perimti kamuolį ir surengti žaibišką išpuolį, kurio smaigalyje atsidūrusi Kotryna Levčiukaitė puikiu smūgiu į tolimą vartų kampą rezultatą išlygino.

Deja, persverti rezultato žalgirietėms nepavyko. Nors antroje rungtynių dalyje MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės turėjo kelias neblogas progas po perdavimų iš aikštės kraštų, tačiau užbaigti jų tiksliais smūgiais nesugebėjo. O baigiantis rungtynėms MFK „Žalgiris“ žaidėjos surengė kontrataką ir pelnė lemiamą įvartį.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausios trenerės Aistės Griciūtės teigimu, šį kartą varžovės buvo pranašesnės emociniame fone. „Nors mes didžiąją laiko dalį kontroliavome rungtynes, bet labai trūko ramybės, paruoštų sprendimų ir aktyvesnio veržimosi į varžovų baudos aikštelę. Per greitai prarasdavome kamuolį, vėluodavome į dvikovas, mažokai susikūrėme ir pavojingų progų. Varžovės tų progų irgi turėjo nedaug, bet dvi išnaudojo – ir šventė pergalę. Kita vertus, MFK „Žalgiris“ futbolininkės šį sezoną yra rimtos pretendentės užimti prizinę vietą čempionate, komandos gretose yra gan perspektyvių futbolininkių ir apskritai, didžioji dalis žaidėjų supranta, ką reikia daryti futbolo aikštėje. Tad pralaimėjome pajėgioms varžovėms, nemalonu, bet tokios rungtynės taip pat yra reikalingos. Buvo gera kova, lygių varžovių akistata, o tokių mačų šiame čempionate norisi turėti kuo daugiau“, – teigė A. Griciūtė.

Trečią pergalę iš eilės iškovojusi MFK „Žalgiris“ ekipa MEL U17 čempionate pakilo į pirmą vietą, o 6 taškus po trijų rungtynių turinti MFA „Žalgiris“-MRU žengia antroje pozicijoje.

Kitas rungtynes žalgirietės žais rugsėjo 21 d., LEU stadione su FK „Saned“-Joniškio SC komanda.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – MFK „Žalgiris“ 1:2 (1:1)

Įvarčiai: 26 min. K. Levčukaitė; 18 min. K. Klevinskaitė, 72 min. A. Jakiūnaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Erneta Rinkevičiūtė, Lėja Banevičiūtė, Patricja Penkauskaitė (57 min. Emilija Gerasimova), Fjameta Kuktaitė, Kotryna Levčukaitė, Kotryna Maželytė, Ugnė Čiumbaraitė (41 min. Emilija Luščinskaja), Radvilė Kelečiūtė (41 min. Elinga Pampuškaitė), Laura Grucytė (63 min. Monika Suščinskytė), Austėja Petkevičiūtė (57 min. Grytė Vaisbrodė), Urtė Toma Razumaitė. Atsargoje: Augustė Buchovskytė.