2020 ir 2021 metais I lygoje triumfavusi MFA „Žalgiris B“-MRU ekipa nugalėtojų titulo neapgynė, tačiau be medalių neliko. Sekmadienį Kaune vykusiose paskutinėse LMFA I lygos čempionato rungtynėse žalgirietės 2:1 (0:1) įveikė Utenos „Utenio“ futbolininkes ir iškovojo bronzos medalius. Bronzinę pergalę lėmusius įvarčius nugalėtojoms pelnė Kotryna Levčukaitė ir Karolina Jasaitytė.

MFA „Žalgiris B“-MRU futbolininkės aktyviai pradėjo rungtynes ir jau 3 min. Agnė Juozulynaitė stipriu smūgiu patikrino „Utenio“ vartininkės Augustės Cvetkovaitės budrumą. 7 min. Utenos ekipos vartininkė atrėmė pavojingą Inetos Šukštulytės smūgį, o po keliolikos sekundžių gelbėjo savo komandą po tolimo Karolinos Jasaitytės šūvio.

Įpusėjus kėliniui žaidimas kiek išsilygino, netrukus padirbėti teko ir MFA „Žalgiris“-MRU vartus saugojusiai Austėjai Petkevičiūtei, tačiau žalgiriečių atakos buvo šiek tiek aštresnės ir pavojingesnės. Vis dėlto, MFA „Žalgiris B“-MRU pramušti varžovių gynybos nepavyko, o 41 min. kontrataką surengusios uteniškės pasinaudojo žalgiriečių gynėjų ir vartininkės nesusikalbėjimo bei pasiuntė kamuolį į sostinės ekipos vartus.

Per likusias pirmojo kėlinio minutes žalgirietės surengė kelias pavojingas atakas, bet po Gytės Ulenskaitės perdavimo iš kairio krašto A. Juozulynaitė smūgiavo netiksliai, o I. Šukštulytės prasiveržimą baudos aikštelėje nutraukė varžovių gynėja.

Antro kėlinio pradžioje MFA „Žalgiris B“-MRU treneriai atliko kelis keitimus ir į kovą metė K.Levčukaitę bei Kotryną Maželytę. Keitimai pasiteisino, nes 53 min. I. Šukštulytės perdavimo sulaukusi K.Levčukaitė neatremiamu smūgiu rezultatą išlygino.

Po įvarčio ir toliau su kamuoliu daugiau žaidė žalgirietės, o jų varžovės savo progų ieškojo kontratakose. Visgi rimtesnių galimybių „Utenio“ futbolininkės neturėjo, o MFA „Žalgiris B“-MRU atakos galiausiai buvo vainikuotos K. Jasaitytės įvarčiu. 79 min. į varžovių baudos aikštelę įsiveržusi K. Maželytė stipriu smūgiu sudrebino varžovių vartų virpstą, o pirma prie atšokusio kamuolio suskubusi Karolina nukreipė jį į vartus.

Baigiantis rungtynėms „Utenio“ futbolininkės iš paskutinių jėgų mėgino kilti į ataką, tačiau patikimai gynyboje žaidusios žalgirietės dovanų varžovėms nedalino ir iškovojo pelnytą pergalę.

„Ėjom į rungtynes nusiteikusios užimti prizinę vietą. Kalbėjomės, kad nereikia žiūrėti atgal, turime judėti į priekį, tobulėti, atiduoti visas jėgas ir iškovoti bronzos medalius. Šį sezoną komandą papildė kelios naujos žaidėjo, reikėjo išmokti žaisti drauge, susižaisti. Nepaisant to, mes įmušėme daug įvarčių, net daugiau nei praėjusiame sezone. Lygoje atsirado naujų komandų, turėjome progą paįvairinti čempionatą, sužaisti su kitomis varžovėmis“, – teigė MFA „Žalgiris“ B – MRU komandos kapitonė Barbara Antonovič.

Rungtynėse dėl pirmos vietos triumfavo Kauno rajono „Hegelmann“ B komanda, po atkaklios kovos 2:1 įveikusi FK „Vilnius“ B ekipą.

MFA „Žalgiris B“-MRU – Utenos FK „Utenis“ 2:1 (0:1)

Įvartis: 53 min. K. Levčukaitė, 79 min. K. Jasaitytė; 41 min. N. Klezaitė („Utenis“).

Įspėjimai: 73 min. M. Alminaitė; 70 min. A. Anavičiūtė, 77 min.

MFA „Žalgiris B“-MRU: Austėja Petkevičiūtė, Karolina Jasaitytė, Dija Marija Laniauskaitė (46 min. Kotryna Maželytė), Gytė Ulenskaitė (46 min. Kotryna Levčukaitė), Mantė Alminaitė, Emilija Stefanovič (62 min. Paula Saulėnaitė), Saulė Uždavinytė, Agnė Juozulynaitė (62 min. Patricja Penkauskaitė), Barbara Antonovič, Irūna Blaškytė, Ineta Šukštulytė (85 min. Elinga Pampuškaitė). Atsargoje: Augustina Šalkauskaitė, Emilija Kaziul.