Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU debiutas Baltijos moterų futbolo lygoje (BWFL) neprisvilo. Lietuvos vicečempionės pirmadienį savo aikštėje 4:0 (3:0) nugalėjo varžoves iš Latvijos Uolainės SK „Super Nova“-RTU komandą. Nugalėtojoms įvarčius pelnė Agnė Juozulynaitė, Ineta Šukštulytė, Irūna Blaškytė ir Nadiia Veherych.

Abi komandos prieš rungtynes susidūrė su rimtomis komplektacijomis problemomis. Latvijos vicečempionės į Vilnių atvyko ne pačios pajėgiausios sudėties, o viešnių startinėje vienuolikėje žaidė ir keturios 2007-2008 metų gimimo futbolininkės. Be to, ant atsarginių žaidėjų suolelio „Super Nova“-RTU turėjo vos dvi futbolininkes.

Tačiau optimalia sudėtimi negalėjo pasigirti ir žalgirietės. Šiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU vertėsi be viso būrio pagrindinės sudėties žaidėjų, o situaciją dar labiau komplikavo prieš pat rungtynes gauta žinia, kad dėl žaidėjų registravimo taisyklių su Latvijos vicečempionėmis teks žaisti be Ugnės Lazdauskaitės, Barbaros Antonovič, Paulos Saulėnaitės ir kelių kitų dublerių komandos atstovių.

Vos 13 žaidėjų savo dispozicijoje turėjusio vyriausiojo trenerio Karolio Jasaičio sprendimu rungtynes startinėje sudėtyje pradėjo vartininkė Meda Šeškutė, gynėjos Viktorija Čiapaitė, Karolina Jasaitytė, Monika Piesliakaitė ir Kotryna Maželytė, vidurinės grandies žaidėjos Agnė Juozulynaitė, Irūna Blaškytė, Ugnė Slankauskaitė ir Gytė Ulenskaitė bei puolėjos – Ineta Šukštulytė ir Nadiia Veherych. Antro kėlinio viduryje į aikštę po keitimo žengė Mantė Alminaitė ir Saulė Uždavinytė.

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos ir jau 5 min. A. Juozulynaitė pelnė pirmąjį įvartį. Išsiveržusios į priekį žalgirietės nemažino apsukų ir dar labiau padidino spaudimą prie viešnių vartų. Visą pirmą kėlinį Latvijos vicečempionės buvo priverstos plušėti gynyboje, bet išvengti nemalonumų joms nepavyko. 15 min. po viešnių vartininkės klaidos įvartį pelnė I. Šukštulytė, o 23 min. tolimu smūgiu žalgiriečių persvarą dar labiau padidino I. Blaškytė.

Antras kėlinys ir vėl prasidėjo žalgiriečių atakomis. 50 min. pavojingai iš tolimos distancijos smūgiavo U. Slankauskaitė, o 55 min. viena prieš varžovių vartininkę išbėgusi N. Veherych stipriu smūgiu sudrebino skersinį. Vis dėlto, jau po minutės MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Ukrainos gavo dar vieną progą reabilituotis – arbitrė Jurgita Mačikunytė užfiksavo Latvijos futbolininkės žaidimą ranka savo baudos aikštelėje ir N. Veherych tiksliu smūgiu nuo 11 metrų žymos atsidarė savo įvarčių sąskaitą Baltijos moterų futbolo lygoje.

Antroje kėlinio dalyje žaidimas kiek apsilygino, kelis kartus padirbėti teko ir MFA „Žalgiris“-MRU vartininkei Medai Šeškutei, o viešnios dar labiau įsidrąsino, kai aikštę dėl traumos paliko N. Veherych. Kadangi sostinės ekipos treneriai jau buvo atlikę abu turėtus keitimus, rungtynes žalgirietėms teko baigti mažumoje.

Vis dėlto, paskutinėmis rungtynių minutėmis žalgirietės surengė kelias pavojingas atakas, arti tikslo buvo V. Čiapaitė, bet po jos smūgio kamuolys praskriejo greta tolimo virpsto.

Po rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU vyr. treneris K. Jasaitis neslėpė, kad žaidime dar trūko kokybės, tačiau pasidžiaugė jaunųjų futbolininkių pastangomis. „Sunku tikėtis labai gero žaidimo po kelių įvadinių treniruočių. Buvo daug klaidų, bangavimo, tačiau futbolininkės stengėsi, kovojo ir padarė viską, kad pirmose tarptautinėse rungtynėse iškovotume pergalę. Tai ir svarbiausia. Kaip jau sakiau, BWFL rungtynėse mes siekiame ne kažkokio konkretaus rezultato, o norime kaupti patirtį, gerinti savitarpio supratimą ir susižaidimą. Tiesa, šį kartą dėl įvairių priežasčių neturėjome didelio būrio žaidėjų, bet kitą savaitę Estijoje mūsų sudėtis jau bus gerokai gilesnė“, – teigė K. Jasaitis.

BWFL žalgirietės sužais dar trejas rungtynes. Rugpjūčio 2 d. MFA „Žalgiris“-MRU išvykoje žais su Estijos vicečempionėmis Saku „Sporting“, o rugpjūčio 4 – su pajėgiausia šios šalies moterų futbolo komanda Talino FC „Flora“.

Paskutines rungtynes lygoje žalgirietės sužais LEU stadione rugpjūčio 9 d. su Latvijos čempionėmis SFK „Rīga“.

MFA „Žalgiris“-MRU – „Super Nova“-RTU 4:0 (3:0)

Įvarčiai: 5 min. A. Juozulynaitė, 15 min. I. Šukštulytė, 23 min. I. Blaškytė, 56 min. N. Veherych (11 m).

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė, Karolina Jasaitytė, Monika Piesliakaitė, Kotryna Maželytė, Agnė Juozulynaitė (65 min. Mantė Alminaitė), Irūna Blaškytė, Ugnė Slankauskaitė (65 min. Saulė Uždavinytė).