MFA „Žalgiris B“-MRU lemiamose LMFA I lygos rungtynėse sekmadienį po pratęsimo 2:1 (1:1) įveikė Šiaulių „Gintra B“-SŠG komandą ir iškovojo nugalėtojų titulą.

Žalgirietės pirmavo po 5 min. kritusio Barbaros Antonovič įvarčio, tačiau 12 min. Šiaulių komandos puolėja Greta Lukjančukė rezultatą išlygino. Atkakli lygių varžovių kova tęsėsi iki pat antro kėlinio pabaigos, o po to persikėlė ir į pratęsimą. MFA „Žalgiris B“-MRU pergalę lėmusį įvartį tolimu baudos smūgiu 110 minutę pelnė Karolina Jasaitytė.

16-metė futbolininkė po finalinio mačo buvo pripažinta geriausia pirmenybių gynėja. Geriausios puolėjos titulas atiteko kitai žalgirietei Žemynai Lekavičiūtei, o geriausia čempionato snaipere tapo 32 įvarčius pelniusi Erika Šupelytė.

Po rungtynių MFA „Žalgiris B“-MRU kapitonė Ugnė Slankauskaitė teigė, kad pergalė ir titulas – puikus atpildas merginoms už sunkų darbą ir pastangas. „Tikrai nesitikėjau, kad finale prireiks pratęsimo, galvojau, kad nugalėtojos paaiškės per 90 minučių. Tačiau kova buvo labai rimta, tiek mes, tiek ir šiaulietės stengėmės daug atakuoti. Nors įvarčių daug pelnyti nepavyko, tačiau manau, kad futbolas buvo gražus, o merginos atidavė visas jėgas“, – konstatavo geriausia finalinių rungtynių MFA „Žalgiris B“-MRU žaidėja išrinkta U. Slankauskaitė.

Žalgirietės LMFA I lygos čempionate šį sezoną laimėjo visas žaistas rungtynes: 12 pergalių iškovojo pirmame varžybų etape ir dar 3 laimėjimus pridėjo atkrintamosiose varžybose. Beje, be kluptelėjimų finalą pasiekė ir „Gintros“ dublerės. „Tai parodo, kiek daug abi komandos dirba ir stengiasi. Bent jau žalgirietės futbolui atiduoda labai daug laiko ir jėgų, ir sveikatos. Manau, kad būtent tai ir atsispindėjo šiandien aikštėje. Labiausiai džiaugiuosi, kad šiemet turėjome tokią vieningą komandą, visą distanciją iki finalo įveikėme be pralaimėjimų, finale praleidome tik vieną įvartį, tad tikrai esu laiminga“, – teigė U. Slankauskaitė.

Tuo metu MFA „Žalgiris B“-MRU vyriausias treneris Karolis Jasaitis akcentavo žalgiriečių charakterio savybes. „Finalinės rungtynės skyrėsi nuo mums įprastų dvikovų LMFA I lygoje. Reguliariame sezone ir net atkrintamosiose varžybose mes buvome ryškiai pranašesnės už kitas komandas, tačiau finalinėje akistatoje susitikome su labai rimtomis varžovėmis. Vis dėlto, aš tvirtai tikėjau, kad jei mes žaisime savo žaidimą, taip kaip galime ir mokame – tikrai laimėsime. Tačiau tam taip pat reikėjo, kad ir pačios futbolininkės tuo tikėtų. Dabar galiu tik pasidžiaugti, kad nors ir buvo labai sunku, tačiau merginos nenuleido rankų, nepasidavė, kovojo iki galo, grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio ir, galima sakyti, išplėšė nugalėtojų taurę iš varžovių rankų. Šiaulietės mums nedarė jokių nuolaidų, jos taip pat pagirtinai kovėsi, todėl ši pergalė tik dar saldesnė“, – pastebėjo K. Jasaitis.

Beje, jam tai buvo jau trečias LMFA I lygos nugalėtojų titulas. 2019 m. K. Jasaitis susirinko aukso medalių derlių pagrindine MFA „Žalgiris“-MRU ekipa, o pernai jo vadovaujamos „Žalgirio“ dublerės laimėjo visas 14 rungtynių ir taip pat iškovojo auksą.

Šiais metais LMFA I lygos pirmenybėse dalyvavo 13 komandų. Pirmame varžybų etape jos buvo padalintos į dvi grupes – septynios komandos žaidė Pietų-Rytų regione, šešios – Šiaurės-Vakarų. Sužaidus du ratus keturios geriausios komandos iš abiejų grupių tęsė kovą atkrintamosiose varžybose. Buvo sužaista po vienerias rungtynes ketvirtfinalyje, pusfinalyje ir finaluose.