Balandžio 2 dieną Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU komanda atnaujins kovas Merginų Elitinės lygos U17 divizione. Pirmame rate praėjusį rudenį žalgirietės laimėjo visas šešerias žaistas rungtynes ir surinkusios 18 taškų užtikrintai žengia turnyrinės lentelės viršūnėje. Artimiausios persekiotojos – Utenos „Utenio“ futbolininkės nuo sostinės ekipos atsilieka 7 taškais. Po 10 taškų savo sąskaitose turi FK „Vilnius“ ir Ukmergės „SC-Ukmergė“ komandos.

Vis dėlto, prieš antrojo rato startą žalgiriečių trenerių nuotaikas aptemdė nemalonios žinios apie auklėtinių traumas. Vyriausio komandos trenerio Karolio Jasaičio teigimu, nuo vasario vidurio dėl sveikatos problemų nesportavo gynėja Greta Jaroševičiūtė, o Lietuvos merginų (iki 17 metų) rinktinės treniruotėje sunkią kelio traumą patyrusi rezultatyviausia MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos žaidėja Žemyna Lekavičiūtė iš rikiuotės iškrito ilgam laikui.

„Traumos yra futbolo dalis, nors tai ir labai skaudu, bet turime judėti į priekį. Mūsų tikslai nesikeičia – MEL U17 privalome užimti pirmą vietą. Be abejo, bus sunkiau, nes Žemyna buvo pagrindinė mūsų puolėja, čempionate ji pelnė net 18 iš 45 mūsų įvarčių, tad ją pakeisti bus labai sudėtinga. Tačiau kito pasirinkimo nėra. Dabar didesnė atsakomybė teks kitoms žalgirietėms, jos turės bendromis pastangomis pasidalinti Žemynai tekusią naštą puolime. Taip pat suteiksime progą išmėginti jėgas U15 čempionate žaidžiančioms mergaitėms, nes mums reikės ir jų pagalbos“, – konstatavo kovo mėnesį su Lietuvos merginų U17 rinktine Europos čempionato atrankos varžybose dalyvavęs K. Jasaitis.

Lietuvos merginų U-17 rinktinė, kuriose gretose buvo ir septynios jaunosios MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjos, kovo 23 dieną 0:3 nusileido varžovėms iš Šveicarijos, o kovo 29 dieną 7:2 sutriuškino Kazachstano bendraamžes. Abi rungtynes be keitimų sužaidusi Karolina Jasaitytė teigė, kad tarptautinėje arenoje gauta patirtis padės ir Lietuvos čempionate. „Su šveicarėmis buvo labai sunkios rungtynės, nes varžovės tikrai labai pajėgios, turėjome labai daug darbo gynyboje, kovojome iš visų jėgų, bet nepavyko atsilaikyti. Kita vertus, man asmeniškai tai buvo labai vertinga galimybė pasitikrinti savo sugebėjimus, nes Lietuvoje tokio lygio varžovių paprasčiausiai nėra. O kita dvikova su Kazachstanu buvo geriausia per visą mano žaidimo U17 rinktinėje laikotarpį, o tokios įspūdingos pergalės aš asmeniškai nepamenu. Aišku, šiek tiek gaila, kad man tai buvo paskutinės rungtynės U17 rinktinėje, bet atsisveikinimas su komanda gavosi tiesiog idealus“, – pastebėjo K. Jasaitytė.

Kalbėdama apie sugrįžimą į MEL U17 čempionatą K. Jasaitytė teigė, kad net ir be traumuotų lyderių MFA „Žalgiris“-MRU yra stipri ir gerai subalansuota komanda. „Būtent dabar turėsime parodyti savo komandinę jėgą, nes nebus Žemynos, kuri viena pati U17 čempionate galėjo kurtis progas atakoje ir pelnyti įvarčius. Tai reiškia ir didesnę kitų futbolininkių atsakomybę, ir visos komandos didesnį indėlį puolime. Visgi, neabejoju, kad merginos drąsiai imsis iniciatyvos ir mes neužleisime čempionate užimamų pozicijų“, – pareiškė K. Jasaitytė.

MEL U17 diviziono 8 ture MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su Joniškio „Saned“ ekipa, kurią pirmojo rato dvikovoje sutriuškino 10:0. Apskritai, „Saned“ pirmame rate pralaimėjo visas šešerias rungtynes ir šiuo metu užima paskutinę – septintą vietą. Tiesa, pasak K. Jasaičio, žiemą Joniškio komandą papildė kelios šiaulietės, Lietuvos U17 rinktinės narės Rusnė Šešplaukytė ir Jotvilė Šapaitė, tad tikėtina, kad antrame rate „Saned“ bus konkurencingesnė nei pirmoje sezono dalyje.

„Vis dėlto, esu įsitikinęs, kad dvi žaidėjos negali įveikti mūsų komandos. Be abejo, turime nusiteikti rimtai kovai, tačiau be jokios baimės ar įtampos. Puikiai, žinau, ką gali žalgirietės, neabejoju, kad tinkamai nusiteikusios jos įrodys savo pranašumą“, – pareiškė K. Jasaitis.

Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ir Joniškio „Saned“ rungtynės vyks LFF stadione, jų pradžia – 12.30 val.