Beveik tris savaites be rungtynių praleidusių MFA „Žalgiris“-MRU klubinės sistemos komandų šį savaitgalį laukia net trejos dvikovos. Pagrindinės MFA „Žalgiris“-MRU komanda sekmadienį Šiauliuose susitiks su vietos „Gintra“, o Merginų Elitinės lygos – U17 ir U15 varžybose dalyvaujančios žalgirietės šeštadienį žais Joniškyje su vietos „Saned“ komanda ir Vilniuje – su Plungės „Babrungas-FC Džiugas“ ekipa.

Toks intensyvus varžybų grafikas kelia nemenką galvos skausmą vyriausiam MFA „Žalgiris“-MRU ekipos treneriui Karoliui Jasaičiui. „Didžiausias iššūkis – kaip paskirstyti futbolininkes, kad nenukentėtų nei vienos komandos interesai. Pagrindinės rungtynės laukia sekmadienį, kai lankysimės Šiauliuose. Dvikovai su čempionėmis norėtume suburti geriausią savo sudėtį, bet šeštadienį dalis jaunesnių merginų važiuos į Joniškį ir žais MEL U17 rungtynėse. Kitu atveju jas pakeistų U15 komandos narės, bet dabar tai neįmanoma, nes ir U15 komandą šeštadienį rungtyniauja. Bandysime ieškoti sprendimų, riboti merginoms tenkantį krūvį, bet ilgų kelionių faktoriaus vis tiek nepašalinsime“, – konstatavo K. Jasaitis.

Rūpesčių kelia ir dėl ilgos rinktinių rungtynėms skirtos pertraukos sutrikęs treniruočių procesas. „Vienu metu dėl iškvietimų į nacionalines Lietuvos rinktines neturėjome 11 futbolininkių. Ugnė Lazdauskaitė, Anika Kyžaitė ir Karilė Liužinatė su moterų rinktine dalyvavo Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse, o net 8 žalgirietės buvo iškviestos į Lietuvos U17 rinktinę. Tad treniruotėse niekada neturėjome visų futbolininkių, nebuvo galimybės pilnaverčiam darbui ir pasirengimui paskutinei sezono atkarpai.

Be to, iš rinktinių merginos grįžo su skirtingomis patirtimis ir problemomis. Tarkim, U. Lazdauskaitė moterų rinktinėje žaidė abejose rungtynėse su Šveicarija ir Rumunija, A. Kyžaitė rungtyniavo po keitimo, o K. Liužinaitė taip ir nepasirodė aikštėje. Merginų rinktinėje Karolina Jasaitytė, Irūna Blaškytė ir Žemyna Lekavičiūtė per savaitę sužaidė tris rungtynes, kitos žalgirietės – mažiau. Natūralu, kad ir jų fizinė forma yra skirtinga, vienos žaidėjos jaučia didesnį nuovargį, o kitos – prarado žaidimo ritmą, rungtynių pojūtį“, – pastebėjo MFA „Žalgiris“-MRU strategas.

Tiesa, bent jau MEL čempionatuose „Žalgirio“ komandų laukia akistatos su potencialiai silpnesnėmis varžovėmis. U15 varžybose trečioje pozicijoje esanti „Žalgiris – FK Jonava“ ekipa susitiks su paskutinią vietą čempionate užimančia „Babrungas – FC Džiugas“ komanda. Žalgirietės per trejas rungtynes surinko 5 taškus, o jų varžovės – 2 taškus per 4 mačus.

MEL U17 čempionate MFA „Žalgiris“-MRU komanda pirmas dvi rungtynes laimėjo bendru santykiu 17:0, tuo metu Joniškio „Saned“ vienintelėse savo rungtynėse 0:6 nusileido FK „Vilnius“ merginoms.

Tuo metu LMFA A lygoje žalgirietėms teks pats rimčiausias išbandymas – dvikova su daugkartinėmis šalies čempionėmis ir šių pirmenybių lyderėmis Šiaulių „Gintros“ futbolininkėmis. Po 14 rungtynių 42 taškus turinčios šiaulietės čempionate užima pirmą, o 34 taškus po 15 rungtynių surinkusios žalgirietės – antrą vietas.

Pirmame A lygos rate MFA „Žalgiris“-MRU komanda svečiuose varžovėms nusileido net 0:8, o antrame rate Vilniuje pralaimėjo 1:3. „Bus labai įdomu pamatyti, kaip atrodo Šiaulių komanda su nauju vyriausiuoju treneriu. Tikėtina, kad dėl rinktinių rungtynių „Gintra“ taip pat susidūrė su panašiomis problemomis, be to, komandoje nebeliko kelių pajėgių legionierių. Vis dėlto, puikiai suprantame, kad „Gintra“ yra pajėgiausia moterų futbolo komanda Lietuvoje ir norint sėkmingai su ja kovoti, reikia ne tik maksimalios koncentracijos ir nusiteikimo, bet ir optimalaus pasirengimo. Būtent to mums labiausiai ir trūksta.

Atvirai pasakysiu, tokio sunkaus rugsėjo man su MFA „Žalgiris“-MRU komanda dar neteko patirti. Bet tai jau istorija. Žinome, kad A lygoje mums liko dar penkerios rungtynės, žinome, kad norint užsitikrinti antrą vietą čempionate mums reikia vos vieno taško. Rungtynės Šiauliuose leis merginoms vėl pajusti žaidimo skonį, pasitikrinti savo jėgas su geriausiomis Lietuvos futbolininkėmis. Bus labai sunku, bet turime garbingai priimti šį iššūkį ir žengti tolyn“, – kalbėjo K. Jasaitis.

MEL U15 čempionato 5 turo rungtynės su Plungės „Babrungas-FC Džiugas“ ekipa šeštadienį prasidės 12 val.

MEL U17 pirmenybių 3 turo mačas su Joniškio „Saned“ taip pat šeštadienį vyks Žagarėje nuo 14 val.

LMFA A lygos 17 turo rungtynės su Šiaulių „Gintra“ vyks sekmadienį Šiauliuose. Jų pradžia – 15 val.