Lietuvos moterų A lygos 25 turo rungtynėse lapkričio 5 d. MFA „Žalgiris“-MRU svečiuose 5:3 (3:2) įveikė Kauno raj. FC „Hegelmann“ ekipą. Nugalėtojoms du įvarčius pelnė Mia Darden, po vieną pridėjo Maya Musaskaya ir Rachel Emily Hawkins, vieną kartą kamuolys „Hegelmann“ vartuose pabuvojo nuo šeimininkių ekipos gynėjos Danielės Svirnelytės kojos.

Garliavoje vykusiose rungtynėse pirmos pasižymėjo šeimininkės: 11 min. Simona Petravičienė įsiveržė į žalgiriečių baudos aikštelės, o jos pradėtą ataką tiksliu smūgiu užbaigė legionierė iš Kolumbijos Tiffany Martinez Caro. Tačiau jau po kelių minučių džiaugėsi MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės, nes po aštraus Skaistės Petrauskaitės perdavimo kamuolį į savus vartus nukreipė „Hegelmann“ gynėja D. Svirnelytė.

Apsikeitusios įvarčiais komandos nemažino tempo ir toliau stengėsi ieškoti šansų prie varžovių vartų. 29 min. „Hegelmann“ gynėjos Monikas Piesliakaitės klaida aikštės viduryje pasinaudojo sostinės ekipos puolėja M. Darden. Perėmusi kamuolį legionierė iš JAV suklaidino šeimininkių komandos vartininkę Giną Mankutę ir tiksliu smūgiu išvedė savo ekipą į priekį.

Visgi po kelių minučių savo atsakymą pateikė „Hegelmann“. S. Petravičienė pabėgo nuo dviejų MFA „Žalgiris“-MRU gynėjų ir nepaliko jokių šansų Medai Šeškutei. Lygybė išsilaikė iki paskutinės pirmojo kėlinio minutės, kai M. Musaskaya tolimu baudos smūgiu pelnė trečią MFA „Žalgiris“-MRU įvartį.

Antrą kėlinį abi komandos pradėjo nemažindamos tempo, tačiau 52 min. MFA „Žalgiris“-MRU vartininkė M. Šeškutė prasižengė prieš S. Petravičienę už savo baudos aikštelės ribų, o arbitrė Jurgita Mačikunytė žalgirietės pražangą įvertino raudona kortelė.

Tačiau net ir likusios mažumoje MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės baltos vėliavos neiškėlė. M. Šeškutės vietą vartuose užėmusi Austėja Petkevičiūtė patikimai tvarkėsi su varžovių tolimais smūgiais ir perdavimais, o ryžtingai kovojusios žalgirietės per likusį laiką surengė dvi rezultatyvias atakas ir po M. Darden bei R. E. Hawkins įvarčių 80 minutę pirmavo 5:2.

Tiesa, 82 min. „Hegelmann“ kapitonė Milda Liužinaitė stipriu smūgiu nuginklavo A. Petkevičiūtę, tačiau per likusį laiką MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės rimtesnių progų varžovėms nesuteikė ir iškovojo puikią pergalę.

Tai buvo ketvirtoji komandų akistata šį sezoną – ir ketvirta žalgiriečių pergalė. Pirmame A lygos rate Garliavoje MFA „Žalgiris“-MRU laimėjo 2:1, antrame rate LEU stadione žalgirietės varžoves įveikė rezultatu 5:1, o trečiose tarpusavio rungtynėse žalgirietės savo aikštėje laimėjo 3:0.

54 taškus per 23 rungtynes surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda čempionatą užbaigs antroje A lygos turnyrinės lentelės pozicijoje. Pirmoje žengia 56 taškus turinti ir čempionių titulą apgynusi Šiaulių „Gintra“, dėl trečios vietos kovą tęsia FC „Hegelmann“ (36 tšk.) ir FK „Vilnius“ (34 tšk.). Tiesa, vilnietės yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Paskutines rungtynes A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU žais lapkričio 19 d. Gargžduose su vietos „Banga“. 26 taškus po 22 rungtynių turinti „Banga“ sezoną užbaigs 6-oje vietoje, o MFA „Žalgiris“-MRU ketvirtą kartą iš eilės finišuoja ant sidabrinio A lygos prizininkių laiptelio.

STATISTIKA

FC „Hegelmann“ – MFA „Žalgiris“-MRU 3:5 (2:3)

Įvarčiai: 11 min. T. Caro, 31 min. S. Petravičienė, 82 min. M. Liužinaitė; 14 min. D. Svirnelytė (į savus vartus), 29 ir 59 min. M. Darden, 45+1 min. M. Musaskaya, 80 min. R. E. Hawkins.

Įspėjimai: 28 min. M. Liužinaitė, 45 min. V. Vasiliauskaitė; 37 min. U. Slankauskaitė, 63 min. A. Andrijevskytė, 68 min. M. Musaskaya, 83 min. I. Blaškytė.

Pašalinimas: 53 min. M. Šeškutė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Kotryna Maželytė, Augustė Andrijevskytė, Maya Musaskaya, Laura Ruzgutė, Skaistė Petrauskaitė (54 min. Austėja Petkevičiūtė), Ugnė Slankauskaitė (46 min. Irūna Blaškytė), Jullien Ramirez (82 min. Ineta Šukštulytė), Žemyna Lekavičiūtė (77 min. Rachel Emily Hawkins), Mia Darden. Atsargoje: Sylvia Šafranovič.