Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU Lietuvos moterų A lygos 18 turo rungtynėse trečiadienį LEU stadione 3:0 (3:0) įveikė principines varžoves – FK „Vilnius“ ekipą. Du įvarčius nugalėtojoms pelnė Žemyna Lekavičiūtė, vieną pridėjo Mia Darden.

Šį sezoną tai buvo jau trečioji žalgiriečių ir vilniečių akistata. Pirmose tarpusavio rungtynės žalgirietės laimėjo 2:0, antrose buvo užfiksuotos lygiosios 2:2, o trečiose vilnietės neturėjo jokių šansų išvengti nesėkmės.

Solidžiai ir užtikrintai žaidusio žalgirietės nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą ir 4 min. po individualaus Ž. Lekavičiūtės reido ir tikslaus smūgio išsiveržė į priekį. Dar po kelių minučių Joy Bokiri galva nukreipė kamuolį į viešnių vartus, tačiau arbitrė Ugnė Šmitaitė įvarčio neįskaitė dėl nuošalės taisyklės pažeidimo.

Visgi tai neatvėsino MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkių įkarščio. Žaidimas ir toliau vyko vilniečių aikštės pusėje, o įpusėjus kėliniui viešnios dar kartą traukė kamuolį iš savo vartų tinklo. 22 min. žalgiriečių puolėja Mia Darden tolimu smūgiu užklupo nepasiruošusią varžovių vartininkę Aušrą Klevečkaitę ir pelnė antrą įvartį. Tuo pačiu tai buvo 18-as futbolininkės iš JAV įvartis A lygoje.

Pirmame kėlinyje žalgirietės turėjo ir daugiau progų, bet M. Darden, Gifty Assifuah ir J. Bokiri smūgiai tikslo nepasiekė. Tačiau 36 min. Ž. Lekavičiūtė dar kartą praskrodė vilniečių gynybą ir padidino MFA „Žalgiris“-MRU pranašumą iki trijų įvarčių.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – žalgirietės ir toliau aktyviai atakavo, o vilnietės plušėjo gynyboje. 48 min. G. Assifuah stipriu smūgiu sudrebino viešnių vartų skersinį, dar po kelių minučių Ž. Lekavičiūtė iš kelių metrų sukirto į virpstą. 67 min. arti tikslo buvo po keitimo aikštėje pasirodžiusi MFA „Žalgiris“-MRU puolėja iš Kanados Rachel Hawkins, bet varžovių gynėja paskutinės vilties pražangos kaina sutrukdė žalgirietei nukreipti kamuolį į vartus.

Arbitrė Ugnė Šmitaitė „Vilniaus“ gynėjos Neonilos Ivanovskajos pražangą įvertino raudona kortele ir paskyrė 11 metrų baudos smūgį. Deja, R. Hawkins smūgiavo netaikliai, tad žalgirietės antrose rungtynėse iš eilės nesugebėjo realizuoti baudinio.

Baigiantis rungtynėms žalgirietės tęsė savo atakas, tačiau kelis pavojingus kontrišpuolius surengė ir „Vilniaus“ futbolininkės. Vis dėlto, MFA „Žalgiris“-MRU vartininkė Meda Šeškutė su varžovių smūgiais bei prasiveržimais užtikrintai susitvarkė ir žalgirietės šventė trečią „sausą“ pergalę iš eilės.

A lygoje pirmaujanti ir 44 taškus per 18 rungtynių surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda 6 taškais lenkia čempionių titulą ginančias Šiaulių „Gintros“ futbolininkes. Tiesa, šiaulietės yra sužaidusios keturiomis rungtynėmis mažiau. Trečią ir ketvirtą vietas užima po 27 taškus turinčios FK „Vilnius“ bei Kauno raj. FC „Hegelmann“ komandos.

Kitas rungtynes žalgirietės žais rugsėjo 17 d. LEU stadione su Gargždų „Banga“.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – FK „Vilnius“ 3:0 (3:0)

Įvarčiai: 4 ir 36 min. Ž. Lekavičiūtė, 23 min. M. Darden. Nerealizuotas 11 m.b.: 69 min. R. Hawkins.

Įspėjimas: 84 min. M. Šmidt („Vilnius“). Pašalinimas: 68 min. N. Ivanovskaja („Vilnius“).

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Liana Ghazaryan (60 min. Rachel Hawkins), Augustė Andrijevskytė, Maya Musaskaya, Laura Ruzgutė, Ugnė Slankauskaitė (60 min. Irūna Blaškytė), Gifty Assifuah (69 min. Skaistė Petrauskaitė), Žemyna Lekavičiūtė (60 min. Sylvia Šafranovič), Anna Dallakyan, Joy Bokiri (69 min. Luise Yog Atouth), Mia Darden. Atsargoje: Austėja Petkevičiūtė, Ineta Šukštulytė, Jullien Ramirez.