Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės ir Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU žaidėja Erika Šupelytė artimiausius kelis mėnesius praleis „1207 Antalyaspor“ ekipoje. 19-metė futbolininkė Turkijos moterų „Super Ligi“ pirmenybėse rungtyniaujančioje komandoje žais nuomos pagrindais.
Nuo 2016 m. (su pertraukomis) MFA „Žalgiris“-MRU klube rungtyniaujanti E. Šupelytė 2022 metais Lietuvos „Spark Energy“ moterų A lygos čempionate sužaidė 20 rungtynių, pelnė 7 įvarčius ir buvo pripažinta geriausia čempionato puolėja. 2023 metais ji turės puikią progą išmėginti jėgas ir Turkijos čempionate.

2022-2023 m. Turkijos „Super Ligi“ pirmenybėse rungtyniauja 19 komandų, jos padalintos į dvi grupes. B grupėje žaidžianti „1207 Antalyaspor“ komanda per 9 rungtynes surinko 14 taškų ir šiuo metu užima 4 vietą. Gruodžio 18 d. baigėsi pirmojo rato kovos, o antrasis startuos sausio 7-ąją. MFA „Žalgiris“-MRU vadovo Svajūno Stravinsko teigimu, E. Šupelytė Turkijos čempionate rungtyniaus iki kovo 1 dienos, o po to grįš į Vilnių ir su žalgirietėmis ruošis Lietuvos moterų futbolo A lygos pirmenybių startui.

„Turkijoje moterų futbolas yra gerokai aukštesnio lygio nei Lietuvoje, tad jaunai futbolininkei tie keli mėnesiai bus labai svarbūs ir vertingi. Erika turės progą išmėginti jėgas su pajėgiomis varžovėmis, susipažins su tarptautiniu futbolu, pasisems patirties. Esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį su „1207 Antalyaspor“ ekipa, Erika joje žais nuomos pagrindais ir turėtų grįžti į MFA „Žalgiris“-MRU gretas prieš mūsų čempionato startą“, – teigė S. Stravinskas.

„1207 Antalyaspor“ komandoje žais ir dar kelios žalgirietės. Drauge su E. Šupelyte nuomos pagrindais į Turkiją persikėlė ir MFA „Žalgiris“-MRU gretose A lygos pirmenybes užbaigusi puolėja iš Gabono Aristelle Luise Yog Atouth. Be to, nuo spalio 23 dienos šioje Turkijos ekipoje rungtyniauja ir Gifty Assifuah.

23-ejų puolėja MFA „Žalgiris“-MRU gretas papildė šių metų rugpjūtį ir „Spark Energy“ A lygoje sužaidė 8 rungtynes bei pelnė 6 įvarčius. Paskutinį kartą sostinės ekipos aprangą G. Assifuah vilkėjo spalio 19 d. Vilniuje vykusiose rungtynėse su Šiaulių „Gintra“, o jau po kelių dienų padėjo „1207 Antalyaspor“ komandai Turkijos čempionate. Šį sezoną Turkijos čempionate puolėja iš Ganos per 8 rungtynes pasižymėjo 5 tiksliais smūgiais. 2021-2022 m. sezone taip pat „1207 Antalyaspor“ ekipoje žaidusi G. Assifuah Turkijoje pelnė 14 įvarčių.

„Manau, kad galimybė žiemą praleisti „1207 Antalyaspor“ komandoje bus naudinga visoms futbolininkėms. Lietuvoje didžiojo futbolo sezonas trunka kiek daugiau nei pusmetį, šaltuoju metų laiku trūksta aukšto lygio rungtynių, o Turkijoje tuo metu būna pats sezono įkarštis. Neabejoju, kad visos futbolininkės į MFA „Žalgiris“-MRU komandą sugrįš patobulėjusios, gavusios daugiau patirties ir tinkamai pasirengusios A lygos kovoms. Juo labiau, kad „1207 Antalyaspor“ yra ambicingas, aukštus tikslus keliantis ir pagal moderniausią futbolo metodiką dirbantis klubas, kuriame futbolininkės turės geriausias sąlygas treniruotis ir dalyvauti varžybose“, – samprotavo S. Stravinskas.

Turkijos čempionato antrą ratą „1207 Antalyaspor“ ekipa pradės sausio 7 dieną. Ji Ankaroje susitiks su pirmą vietą B grupėje užimančia „Fomget Genclik“ komanda. Reguliarus sezonas baigsis kovo 5 dieną.