Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU komanda trečiadienį svečiuose Baltijos moterų futbolo lygos (BWFL) 5-ojo turo rungtynėse išmėgins jėgas su pajėgiausia Latvijos moterų futbolo komanda – SFK „Riga“ ekipa.

Žalgirietės liepos 22 d. Šiauliuose 0:1 nusileido vietos „Gintros“ komandai ir BWFL pirmenybėse patyrė antrą nesėkmę. Bet po kelių dienų BWFL turnyrą organizuojanti Estijos futbolo sąjunga priėmė drausminį sprendimą dėl MFA „Žalgiris“-MRU rungtynių su Saku „Sporting“ ir „Gintra“ rezultatų. Lietuvos futbolo federacijos išplatintame pranešime teigiama, kad vadovaujantis 2023 metų BWFL turnyro nuostatų 14.2 punktu, buvo nuspręsta anuliuoti abiejų rungtynių rezultatus, nustačius, kad MFA „Žalgiris-MRU“ komandoje žaidė futbolininkės, kurios neturėjo teisės dalyvauti šiose rungtynėse.

Iš tiesų, birželio 10 d. Vilniuje vykusiose rungtynėse su Estijos vicečempionėmis, kurias žalgirietės laimėjo 4:2, šeimininkių gretose žaidė ir rezutatyviais smūgiais pasižymėjo legionierės Gifty Assifuah ir Joy Bokiri. Šios futbolininkės dalyvavo ir rungtynėse su „Gintra“, o jų debiutas BWFL lygoje nutiko dar birželio 3 d. Taline vykusioje dvikovoje su vietos „Flora“. Pagal nuostatų BWFL 10.01 punktą, futbolininkė turi teisę žaisti turnyro rungtynėse tik tuo atveju, jei ji turi teisę žaisti savo klubo komandoje nacionalinėse pirmenybėse, tačiau Lietuvoje naujas žaidėjų registracijos langas atsiveria tik rugpjūčio 1 dieną.

Estijos futbolo sąjungos sprendimu MFA „Žalgiris“-MRU paskutinių dviejų rungtynių rezultatai BWFL lentelėje bus fiksuojami kaip MFA „Žalgiris“-MRU – Saku „Sporting“ – : 2 ir FK „Gintra“ – „MFA Žalgiris“-MRU 1 : –. Tokiu būdu prieš išvyką į Rygą žalgiriečių kraityje liko tik 3 taškai, iškovoti pirmose BWFL rungtynėse 4:0 įveikus Rygos „Metta“ ekipą.

Savo ruožtu, SFK „Riga“ turi 1 tašką (lygiosios 2:2 su „Metta“ bei pralaimėjimai 0:1 su „Gintra“, 2:5 – „Sporting“ ir 0:1 „Flora“ ekipoms). Latvijos čempionate “Riga” per 9 žaistas rungtynes surinko 25 taškus ir užima pirmą vietą.

BWFL čempionate pirmauja visas žaistas rungtynes laimėjusios ir po 12 taškų surinkusios Talino „Flora“ ir Šiaulių „Gintra“, 9 taškus Saku „Sporting“ ekipos. Pirmos trys komandos jau užsitikrino teisę žaisti atkrintamosiose varžybose ir grumtis dėl apdovanojimų, tuo metu žalgiriečių likimas paaiškės po dvikovos su Latvijos čempionėmis, kurios pergalės atveju pakiltų į ketvirtą vietą.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausiojo trenerio Vytauto Lukšos teigimu, nepaisant paskutinių įvykių žalgirietės Rygoje žais ne tik dėl garbės, bet ir dėl galimybės tęsti kovą dėl BWFL apdovanojimų. „Be abejo, žinia apie techninius pralaimėjimus nepradžiugino, tačiau mūsų nusiteikimo ir tikslų tai nekeičia. Rungtynės su „Gintra“ paliko neblogą įspūdį, nors ir pralaimėjome, tačiau žaidimas tikrai nebuvo prastas, merginos kovojo, stengėsi, išbandėme ir jaunesnes futbolininkes. Be abejo, po atostogų dar nesame pasiekę optimalių kondicajų, tad kiekviena treniruotė ir kiekvienos rungtynės mums yra labai svarbios. Nors Rygoje neturėsime kelių pagrindinės sudėties žaidėjų, bet žaisime tik dėl pergalės“, – patikino V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir SFK „Riga“ rungtynės trečiadienį prasidės 19 val. Po šios dvikovos paaiškės galutinė komandų rikiuotė BWFL čempionate.