LMFA A lygos 18 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU 2:0 (0:0) įveikė FK „Vilnius“ ir laimėjo paskutinį šį sezoną sostinės derbį. Tuo pačiu žalgirietės atsirevanšavo varžovėms už nesėkmę paskutinėse tarpusavio rungtynėse. Nugalėtojų gretose įvarčiais pasižymėjo Erika Šupelytė ir Ugnė Lazdauskaitė.

BFA arenoje vykusios rungtynės prasidėjo pagal tradicinį scenarijų – MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės ilgiau kontroliavo kamuolį ir rengė pozicines atakas, o FK „Vilnius„žaidėjos gynėsi ir ieškojo progų kontratakoms.

Vis dėlto, skirtingai nei paskutinėse keliose rungtynėse, šį kartą žalgiriečių gynėjos Greta Markauskaitė, Karolina Jasaitytė, Insa Fischer ir Viktorija Čiapaitė gynyboje žaidė patikimai ir drausmingai, tad varžovės vos kelis kartus sugebėjo surengti pavojingesnius išpuolius prie Albinos Fomčenko ginamų vartų. Tuo metu prie vilniečių vartų netrūko grėsmingų gaisrų.

Tiesa, iš pradžių visi žalgiriečių smūgiai skriejo pro šalį. 19 min. po puikios kombinacijos iš smailo kampo šovė Ana Cheminava, o dar po kelių minučių varžovių gynėjų dovanėlės sulaukusi U. Lazdauskaitė nesugebėjo pergudrauti „Vilniaus“ vartininkės Aušros Klevečkaitės.

32 min. pavojingai į žalgiriečių vartus smūgiavo baudos aiktelėje perdavimo iš krašto sulaukusi „Vilniaus“ ekipos lyderė Viktorija Magalinskaja, bet po jos smūgio kamuolys skriejo aukštai virš vartų.

35 min. U. Lazdauskaitė savalaikiu perdavimu išvedė į akistatą su varžovių vartininke Karilę Liužinaitę, bet ir jai nepavyko pasiųsti kamuolio į vartus.

Nors pirmame kėlinyje žalgirietėms nepavyko atrakinti varžovių vartų, bet antrame raktas pagaliau buvo parinktas. 48 min. K. Liužinaitė dar kartą buvo arti tikslo, bet „Vilniaus“ komandos vartininkė šuolyje sugavo į vartus skriejusį kamuolį.

57 min. MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės triumfavo: po perdavimo nuo kampinio gairelės kamuolys atsidūrė prie E. Šupelytės ir ši tiksliu smūgiu galiausiai pasiuntė jį vilniečių vartų tinklą.
Išsiveržusios į priekį žalgirietės šiek tiek sumažino spaudimą, bet ir toliau užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą. O 72 min. savo komandos persvarą įtvirtino 11 metrų baudos smūgį realizavusi U. Lazdauskaitė.

Rezultatyviausia žalgirietė pirma suskubo prie varžovių baudos aikštelėje atšokusio kamuolio, bet prasižengusi priešininkė sukliudė smūgiuoti į vartus. Vis dėlto, nuo įvarčio tai vilniečių neišgelbėjo. Pati U. Lazdauskaitė užtikrintai realizavo baudinį ir padvigubino MFA „Žalgiris“-MRU ekipos paranašumą.

Nors vilnietės dar mėgino priešintis, bet rungtynių baigtis buvo nulemta. 78 min. MFA „Žalgiris“-MRU treneriai į kovą metė jaunąsias žalgirietes – Ugnę Slankauskaitę, Žemyną Lekavičiūtę, Irūną Blaškytę ir šį sezoną A lygos rungtynėse debiutavusią Maria Louise Caroline Bennett, kurios padėjo komandai sėkmingai užbaigti rungtynes.

37 taškus per 17 rungtynių surinkusios ir antrą vietą A lygoje jau užsitikrinusios žalgirietės kitas rungtynes žais spalio 14 d., su eilinį Lietuvos čempionių titulą pelniusiomis Šiaulių „Gintros“ futbolininkėmis. Vicečempionių ir čempionių akistata vyks LEU stadione nuo 17 val.

STATISTIKA

FK „Vilnius“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:2 (0:0).

Įvarčiai: 58 min. E. Šupelytė, 73 min. U. Lazdauskaitė (11 m).

Įspėjimai: 45 min. G. Markauskaitė; 55 min. G. Guižauskaitė („Vilnius“).

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomčenko, Greta Markauskaitė, Karolina Jasaitytė, Insa Fischer, Viktorija Čiapaitė (78 min. Žemyna Lekavičiūtė), Anika Kyžaitė (78 min. Ugnė Slankauskaitė), Erika Šupelytė (78 min. Irūna Blaškytė), Karilė Liužinaitė (67 min. Marija Galkina), Ana Cheminava (78 min. Maria Bennet), Laura Ruzgutė, Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Aistė Griciūtė, Judita Traubaitė.