LMFA A lygos 19 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį Kaune lygiosiomis 0:0 sužaidė su vietos „Kauno Žalgiriu“. Tai buvo pirmos visiškai „sausos“ žalgiriečių rungtynės A lygoje ir vos antros lygiosios šį sezoną.

Kaune MFA „Žalgiris“-MRU komandai negalėjo padėti ne tik Lietuvos merginų (iki 19 metų) rinktinės rungtynėse traumą patyrusi Erika Šupelytė, bet ir į peržiūrą Turkijoje išvykusi Ana Cheminava. Legionierę iš Sakartvelo startinėje komandos sudėtyje pakeitė Irūna Blaškytė. 17-metei futbolininkai tai buvo pirmasis startas A lygoje.

„Kauno Žalgirio“ futbolo akademijos atsarginėje aikštėje vykusiose rungtynėse netrūko pavojingų epizodų, tačiau daugiau progų pasižymėti turėjo Vilniaus žalgirietės. 15 minutę arti tikslo buvo Ugnė Lazdauskaitė, bet rezultatyviausiai MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkei iš patogios padėties nepavyko pataikyti į vartus.

Įpusėjus kėliniui arti tikslo buvo Laura Ruzgutė, vėliau iš kelių metrų į vartus smūgiavo Marija Galkina, tačiau kamuolys atkakliai skriejo virš vartų. Kelis kartus savo komandą gelbėjo ir kauniečių vartininkė Klaudija Savickaitė, atrėmusi pavojingus Karolinos Jasaitytės ir Gretos Markauskaitės smūgius.

Savo ruožtu, aikštės šeimininkės taip pat nevengė atakuoti ir nors dažniausiai savo išpuolius užbaigdavo tolimais smūgiais, bet padirbėti teko ir MFA „Žalgiris“-MRU vartininkei Albinai Fomčenko. Pirmame kėlinyje žalgirietė sėkmingai neutralizavo kelis tolimus varžovių šūvius, o antrame meistriškai sustabdė ir vieną prieš vartus išbėgusią šeimininkių puolėją.

Baigiantis rungtynėms „Kauno Žalgirio“ futbolininkės atakavo vis didesnėmis pajėgomis, bet rudeniškai klampioje aikštėje pasižymėti nepavyko nei šeimininkėms, nei viešioms iš Vilniaus.

Po 19 rungtynių 38 taškus surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa A lygoje jau senokai užsitikrino antrą vietą. Tuo metu 24 taškus turinčios ir ketvirtoje vietoje žengiančios „Kauno Žalgirio“ futbolininkės paskutiniame ture dar gali pavyti trečią vietą užimančią Gargždų „Bangos“ komandą, kurios sąskaitoje yra 26 taškai.

Beje, paskutinėse sezono rungtynėse lapkričio 7 d. MFA „Žalgiris“-MRU Gargžduose būtent ir susitiks su „Banga“. „Kauno Žalgiris“ LMFA A lygos 20 ture išmėgins jėgas su penktą vietą pirmenybėse užimančia FK „Vilnius“ ekipa, o čempionate užtikrintai pirmaujanti Šiaulių „Gintra“ svečiuose susitiks su paskutinę vietą užimančiu Utenos „Uteniu“.

„Kauno Žalgiris“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:0

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomčenko, Viktorija Čiapaitė, Greta Markauskaitė, Karolina Jasaitytė, Insa Fischer, Laura Ruzgutė, Irūna Blaškytė (65 min. Maria Louise Caroline Bennett), Anika Kyžaitė, Marija Galkina (85 min. Gytė Ulenskaitė), Karilė Liužinaitė (75 min. Ugnė Slankauskaitė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Indrė Venskevičiūtė, Greta Jaroševičiūtė, Marta Gliožaitytė, Gabrielė Stravinskaitė.