Savaitgalį MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės turėjo net dvi galimybes išbandyti jėgas su Joniškio „Saned“ atstovėmis. Šeštadienį sostinės LEU stadione MFA „Žalgiris“-MRU U15 komanda Merginų Elitinės lygos 3 turo rungtynėse net 7:0 (6:0) sutriuškino jaunąsias „Saned“ futbolininkes. Tris įvarčius nugalėtojoms pelnė Grytė Vaisbrodė, po vieną pridėjo Meda Grikytė, Radvilė Kelečiūtė, Andrėja Jusiūtė ir Monika Suščinskytė.

Sekmadienį „Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos 16 turo rungtynėse pagrindinė MFA „Žalgiris“-MRU svečiuose 1:0 (0:0) įveikė Joniškio „Saned“. Pakruojo stadione vykusiose rungtynėse žalgirietės surengė ne vieną pavojingą ataką, bet pergalę lėmė vienintelis tikslus legionierės iš Kongo Demokratinės Respublikos Deboros Stone Ngalula smūgis.

Jau pačioje susitikimo pradžioje MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Serbijos Margita Vasovič baudos smūgiu patikrino šeimininkių vartininkės Gretos Lukjančukės budrumą, netrukus efektingu smūgiu per save pasižymėti mėgino Julien Ramirez. Įpusėjus kėliniui puikią progą pasižymėti turėjo Erika Šupelytė. Po Gifty Assifuah bandymo smūgiuoti kamuolys atšoko tiesiai prieš vartus buvusiai žalgirietei, bet nukreipti jo į „Saned“ vartų tinklą Erikai nepavyko.

Netrukus arti tikslo buvo J. Ramirez. Greitos kontratakos metu prieš vartus atsidūrusi futbolininkė iš Kanados smūgiavo nuo baudos aikštelės linijos, bet G. Lukjančukė pirštų galais nukreipė kamuolį į skersinį.

Antro kėlinio pradžioje kelis grėsmingus išpuolius surengė ir aikštės šeimininkės, bet 68 min. įvarčiu džiaugėsi žalgirietės. D. Stone Ngalula pabėgo nuo „Saned“ gynėjų ir tiksliu smūgiu permetė kamuolį per savo vartus palikusią G. Lukjančukę. Tai buvo pirmasis 20-metės futbolininkės iš Kongo įvartis „Spark Energy“ A lygoje.

Po praleisto įvarčio „Saned“ žaidėjos mėgino didesnėmis pajėgomis atakuoti, tuo metu žalgirietės vieną po kitos rengė pavojingas kontratakas. Aktyviai į žaidimą įsijungė antro kėlinio pradžioje puolėją G. Assifuah pakeitusi Laura Ruzgutė. Po jos perdavimų į vartus pavojingai smūgiavo Insa Fischer ir E. Šupelytė, tačiau padidinti persvaros šioms žalgirietėms nepavyko.

Vis dėlto, MFA „Žalgiris“-MRU komandos pergalei šį kartą užteko ir vieno tikslaus smūgio. Trečią kartą šį sezoną įveikusios Joniškio „Saned“ ekipa žalgirietės su 29 taškais ir toliau tęsia kovą dėl sidabro medalių. Tiek pat taškų yra surinkusi ir FK „Vilnius“ ekipa. Vilnietės sekmadienį savo aikšteje 2:0 įveikė Gargždų „Bangos“ futbolininkes.

Kitose rungtynėse žalgirietės susitiks su Šiaulių „Gintra“. Daugkartinės Lietuvos čempionės A lygos 16 ture Šiauliuose 5:0 nugalėjo Kauno rajono „Hegelmann“ ekipą ir savo sąskaitoje turi 43 taškus.

MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintros“ dvikova spalio 2 d. įvyks Šiauliuose.

STATISTIKA

Joniškio „Saned“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:1 (0:1).

Įvartis: 68 min. D. Stone Ngalula.

Įspėjimai: 9 min. V. Neverdauskaitė, 45+1 min. G. Toropovaitė, 58 min. R. Šešplaukytė; 81 min. A. Sivolobova.

MFA „Žalgiris“-MRU: Meda Šeškutė, Viktorija Čiapaitė, Karolina Jasaitytė, Augustė Andrijevskytė, Anastasia Sivolobova, Julliena Ramirez (69 min. Irūna Blaškytė), Debora Ngalula (87 min. Ineta Šukštulytė), Margita Vasovič, Erika Šupelytė, Gifty Assifuah (56 min. Laura Ruzgutė). Atsargoje: Dominyka Vaiginytė, Paulė Milkintytė, Karina Klevinskaitė, Kotryna Maželytė.