„Spark Energy“ Lietuvos moterų futbolo A lygos 14 turo rungtynėse sekmadienį MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje susitiks su Gargždų „Bangos“ ekipa.

Šį sezoną žalgirietės abu kartus įveikė Gargždų futbolininkes: pirmame rate išvykoje laimėjo 5:1, o antrame – Vilniuje nugalėjo 2:0. Pernai ketvirtą vietą pirmenybėse užėmusi „Banga“ šį sezoną žaidžia labai nesėkmingai. Gargždiškės patyrė net 13 pralaimėjimų, pelnė vos 2 įvarčius, o iš savų vartų kamuolį traukė 56 kartus. Paskutinę – šeštą vietą A lygoje užimanti „Banga“ po vasaros pertraukos 0:4 nusileido „Vilniaus“ ekipai, 1:4 turėjo pripažinti Joniškio „Saned“ pranašumą, o paskutinėse rungtynėse 0:5 pralaimėjo Šiaulių „Gintrai“.

Savo ruožtu, antroje vietoje žengianti MFA „Žalgiris“-MRU ekipa per 12 rungtynių surinko 23 taškus. Žalgirietės pelnė 25 įvarčius, o praleido – 17. Rugpjūtį šalies vicečempionės savo aikštėje 4:1 nugalėjo Joniškio „Saned“, tačiau paskutinėse rungtynėse 1:3 nusileido Kauno rajono „Hegelmann“ ekipai.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausiojo trenerio Karolio Jasaičio teigimu, būtent pastarosios rungtynės su „Hegelmann“ turėtų tapti papildomu motyvacijos šaltiniu prieš dvikovą su „Banga“. „Su „Hegelmann“ sužaidėme prasčiausias sezono rungtynes, neleistinai klydome gynyboje, neišnaudojome savo progų puolime ir faktiškai įteikėme varžovėms pergalę. Tai buvo labai skaudus pralaimėjimas, bet jis – jau istorija. Turėjome pakankamai laiko padaryti teisingas išvadas ir pasiruošti mačui su „Banga“. Šiose rungtynėse privalome parodyti savo tikrąjį veidą, turime kautis dėl kiekvieno kamuolio ir siekti tik pergalės“, – pareiškė K. Jasaitis.

Nors „Banga“ šį sezoną pralaimėjom visas žaistas rungtynes, tačiau anot K. Jasaičio, tikėtis lengvo pasivaikščiojimo nereikėtų. „Sezono pradžioje „Bangos“ gretas retino traumos, bet dabar visos pagrindinės futbolininkės jau grįžo į rikiuotę. Neabejoju, kad gargždiškės kausis iš visų jėgų ir taškų lengvai neatiduos. Jei nenusiteiksime, jei nebus maksimalių pastangų aikštėje – galime skaudžiai nukentėti. Matome, kad šį sezoną mums sunkiai sekasi pralaužti sutankintą varžovių gynybą, vis dar nerandame tinkamos pamainos atakos smaigalyje Ugnei Lazdauskaitei. Laimėti galime tik žaisdami kaip komanda, o ne pavienių futbolininkių pastangomis“, – pastebėjo K. Jasaitis.

Šiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje jau turėtų pasirodyti po vasaros pertraukos sugrįžusi Insa Fischer. Pasak K. Jasaičio, šį sezoną per 9 rungtynes 4 įvarčius pelnius 25 metų futbolininkė iš Vokietijos sugrįžo puikiai pasirengusi fiziškai. „Insa jau treniravosi su komanda ir paliko labai gerą įspūdį. Jos fizinė formą yra dar geresnė, nei buvo prieš atostogas. Neabejoju, kad ji mūsų žaidimui suteiks daugiau fiziškumo, jėgos, o taip pat ir aštrumo atakose“, – teigė K. Jasaitis.

Sostinės LEU stadione vyksianti MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Bangos“ dvikova sekmadienį prasidės 12.30 val.