LMFA A lygos 7 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU komanda sekmadienį Gargžduose susitiks su vietos „Banga“. Praėjusiame sezone A lygoje paskutinę vietą užėmusios gargždiškės šiais metais čempionate startavo galinga keturių pergalių salve ir tik prieš pat dvikovą su MFA „Žalgiris“-MRU užleido pirmą vietą turnyrinėje lentelėje nugalėtojų titulą ginančiai Šiaulių „Gintros“ komandai.

Būtent šiaulietės pirmosios sustabdė pergalingą Gargždų „Bangos“ žygį moterų A lygoje. Per pirmas ketverias rungtynes „Banga“ 3:1 įveikė FK „Vilnius“ ekipą, 5:0 nugalėjo Joniškio „Saned“, 1:0 – Kauno raj. „Hegelmann“ ir 5:1 – Utenos „Utenio“ ekipas. „Bangos“ pergalių serija baigėsi gegužės 6 d. Radviliškyje, kur Gargždų futbolininkės po atkaklios kovos 0:3 nusileido Šiaulių „Gintrai“. Visus įvarčius šiaulietės pelnė antrame kėlinyje, o viešnių nesėkmę dar labiau apkartino Vitalijos Žatkinos trauma.

3 įvarčius per penkerias rungtynes pelniusi 20-metė futbolininkė kartu su tiek pat kartų pasižymėjusia puolėja Lijana Gedminaite yra rezultatyviausios „Bangos“ žaidėjos. Po 2 įvarčius čempionate pelnė Atėnė Streckytė ir Austė Bernotaitė.

Iš viso Lietuvos moterų futbolo čempionatuose MFA „Žalgiris“-MRU su „Banga“ susitiko jau 24 kartus, 16 pergalių iškovojo žalgirietės, 7 kartus sėkmė lydėjo „Bangos“ futbolininkes ir tik vienas mačas baigėsi lygiosiomis. Praėjusiame sezone abu žalgiriečių vizitai į Gargždus baigėsi pergalėmis vienodu rezultatu 5:1, o savo aikštėje MFA „Žalgiris“-MRU laimėjo 2:0 ir 5:0.

Vis dėlto, praėjusio sezono rezultatai anaiptol neatspindi šiųmečio komandų jėgų balanso. 2020 ir 2021 metais A lygoje 4 vietą užėmusi „Banga“ pernai išgyveno labai sudėtingą sezoną ir per 20 rungtynių surinkusi vos 4 taškus finišavo paskutinėje – 6-oje pozicijoje.

Tuo metu žalgirietės pernai trečią kartą iš eilės moterų A lygoje iškovojo sidabro medalius, o šiais metais per ketverias žaistas rungtynes surinko 10 taškų. Startavusios kovingomis lygiosiomis 1:1 su daugkartinėmis šalies čempionėmis „Gintros“ futbolininkėmis, vėliau žalgirietės 2:0 palaužė FK „Vilnius“ ekipą, 2:1 įveikė Kauno raj. „Hegelmann“, o paskutinėse rungtynėse 8:0 sutriuškino Utenos „Utenį“. Rezultatyviausiai MFA „Žalgiris“-MRU gretose žaidžia 4 įvarčius pelnius Ana Cheminava, 3 kartus pasižymėjo Luise Yog Atouth, 2 – puolėja Rachel Emily Hawkins.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausiojo trenerio Vytauto Lukšos teigimu, Gargžduose žalgiriečių laukia labai rimtas išbandymas. „Nors pernai „Banga“ A lygoje užėmė paskutinę vietą, tačiau net ir tada Gargžduose nebuvo lengva laimėti. Šiais metais gargždiškės čempionate demonstruoja joms įprastą kietą ir kovingą žaidimą, gerai ginasi, o puolime vėl žiba L. Gedminaitė, tad jos tikrai pelnytai užima pirmą vietą. Neabejoju, kad savų žiūrovų akivaizdoje „Bangos“ futbolininkės sieks atsitiesti po nesėkmės su „Gintra“ ir kausis tik dėl pergalės. Turime būti visu 100 procentų pasirengę kietai ir intensyviai kovai, o jei futbolininkės laikysis žaidimo plano ir tinkamai išnaudos savo privalumus, tikiu, kad į Vilnių parsivešime visus tris taškus. Paskutinėse rungtynėse su „Uteniu“ galėjome pataupyti kelias pagrindinės sudėties žaidėjas, bet dabar visos futbolininkės jau grįžo į rikiuotę ir yra pasirengusios grumtis dėl pergalės“, – pareiškė V. Lukša.

Gargždų stadione vyksianti MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Bangos“ dvikova sekmadienį prasidės 13 val.