Sekmadienį BFA arenoje MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su FK „Vilnius“ komanda. Tai bus LMFA A lygos 5 turo rungtynės – ir pirmasis oficialus 2022 m. sezono sostinės moterų futbolo komandų derbis.

Šį sezoną komandos jau turėjo progą išmėginti jėgas LMFA Žiemos taurės turnyro bronzinėse rungtynėse. Kovo pradžioje Pilaitės gimnazijos manieže pergalę 2:1 iškovojo ir turnyre bronzos medalius pelnė žalgirietės.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ LMFA A lygoje pernai susitiko keturis kartus ir visos akistatos nestokojo įtampos bei intrigos. Pirmoje 2021 m. sezono dvikovoje BFA arenoje žalgirietės laimėjo 1:0, o vienintelį įvartį jau per teisėjo pridėtą laiką pelnė Ugnė Lazdauskaitė. Antrosios rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1, o po trečiojo sostinės komandų susitikimo triumfavo „Vilniaus“ futbolininkės, išplėšusios pergalę 3:2. Vis dėlto, paskutinis žodis čempionate priklausė žalgirietėms. Ketvirtame rate MFA „Žalgiris“-MRU 2:0 įveikė „Vilniaus“ ekipą ir A lygoje antrus metus iš eilės iškovojo sidabro medalius. Tuo metu „Vilniaus“ futbolininkės debiutinį sezoną aukščiausioje lygoje baigė ant penktojo laiptelio.

Tačiau šiais metais LMFA A lygoje startavo dviem pergalėmis (6:0 prieš Gargždos „Bangą“ ir 4:0 prieš Kauno rajono „Hegelmann“) ir nors 1:1 sužaidė su Joniškio „Saned“ ir 1:4 nusileido Šiaulių „Gintrai“, bet per ketverias rungtynes surinkusios 7 taškus vilnietės čempionate užima antrą vietą. Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU su 6 taškais žengia trečioje pozicijoje. Tiesa, žalgiriečių rezerve dar iš 1-ojo turo nukeltas rungtynes su Joniškio „Saned“ ekipa, tad sėkmingai užbaigusios pirmojo rato kovas žalgirietės gali pasilypėti laipteliu į viršų.

MFA „Žalgiris“-MRU treneris Vytautas Lukša teigė, kad paskutines dvi rungtynes A lygoje laimėjusi komanda po truputį įsibėgėja ir demonstruoja vis geresnį žaidimą. „Po pergalės prieš „Hegelmann“ turėjome daug pastabų futbolininkėms dėl žaidimo kokybės, bet paskutinės rungtynės Gargžduose su „Banga“ jau buvo ženkliai geresnės. Ne tik kontroliavome kamuolį aikštės viduryje, bet ir susikūrėme daug progų puolime, o smagiausia, kad dalį jų ir realizavome. Įvarčiai ir pergalė suteikė futbolininkėms pasitikėjimo, pagerėjo ir bendra nuotaika. Manau, kad futbolininkės puikiai supranta, kad dvikova su „Vilniaus“ komanda bus kitokia. Tai yra principinės rungtynės, derbis, kuriame abi ekipos sieks tik pergalės. Manau, kad kaip ir praėjusiame sezone, taip ir dabar aikštėje virs labai rimta kova, o laimės ta komanda, kuri labiau norės pergalės“, – samprotavo V. Lukša.

Šį sezoną A lygoje „Vilniaus“ futbolininkės per 4 rungtynes pelnė 12 įvarčių, o iš savo vartų kamuolį traukė 5 kartus. Rezultatyviausiai žaidžia 4 įvarčius įmušusi Gabija Valiukevičiūtė, 3 įvarčiai – futbolininkės iš Ukrainos Khrystynos Pereviznyk sąskaitoje. Įdomu, kad prieš šias rungtynes net trys FK „Vilnius“ pagrindinės sudėties futbolininkės Dovilė Dockaitė, Viktorija Magalinskaja ir Aušra Klevečkaitė su Lietuvos moterų futsal rinktine dalyvavo UEFA Europos čempionato atrankos varžybose ir per keturias dienas sužaidė trejas rungtynes.

Lietuvos moterų futsal rinktinės vyriausias treneris Donatas Gražulis į atrankos turnyrą pakvietė ir 7 MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkes: Dorotėją Aidukaitę, Barbarą Antonovič, Irūną Blaškytę, Eriką Deventinaitę, Paulą Saulėnaitę, Adriją Skudutytę ir Inetą Šukštulytę. Tiesa, šios futbolininkės daugiausiai žaidžia LMFA Pirmoje lygoje rungtyniaujančios MFA „Žalgiris“-MRU B ekipoje. Su Lietuvos futsal moterų rinktine šią savaitę praleido ir MFA „Žalgiris“-MRU treneris V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ rungtynės sekmadienį BFA arenoje prasidės 15 val. Tuo pat metu Gargžduose susitiks be taškų kol kas žengianti „Banga“ ir 3 taškus savo sąskaitoje turinti „Hegelmann“, o Pakruojo stadione 4 taškus surinkusi Joniškio „Saned“ priims be nuostolių žygiuojančias šalies čempiones – Šiaulių „Gintrą“ (12 taškų).