Sekmadienį moterų A lygos 4 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su FK „Vilnius“ komanda. Pirmasis šį sezoną A lygos Vilniaus miesto moterų futbolo derbis vyks Pilaitės futbolo arenoje.

Abi komandos šiais metais jau turėjo progą išmėginti jėgas tarpusavio akistatoje. Vasario mėnesį LMFA Žiemos taurės turnyre žalgirietės po nesėkmingai susiklosčiusios dvikovo pabaigos 1:2 nusileido vilnietėms. MFA „Žalgiris“-MRU pirmavo po 65 min. pelnyto Luise Yog Atouth įvarčio, tačiau baigiantis rungtynėms „Vilniaus“ futbolininkės pasinaudojo žalgiriečių klaidomis ir išplėšė pergalę.

Tačiau Lietuvos čempionate tarpusavio susitikimų statistika palankesnė žalgirietėms. Per pastaruosius dvejus metus jos rungtynėse su vilnietėmis iškovojo 4 pergales, 2 kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 2 nesėkmes. Ypatingą reikšmę turėjo paskutinis komandų tarpusavio susitikimas 2021 m. A lygos 20 ture. Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ kovojo dėl Lietuvos moterų futbolo čempionato sidabro medalių, abi komandos buvo surinkusios po 35 taškus ir dalinosi 2-3 vietas. Tiesa, prieš paskutines sezono rungtynes šiek tiek geresnėje pozicijoje buvo pranašumą tarpusavio dvikovose turėjusios žalgirietės.

Kadangi pernai MFA „Žalgiris“-MRU pirmoje sezono dalyje 2:1 ir 3:0 įveikė vilnietes ir tik trečiame rate pralaimėjo 0:2, žalgirietes paskutinėse rungtynėse tenkino ir lygiosios. Būtent taip ir nutiko: sostinės derbis baigėsi be įvarčių 0:0, tad trečius metus iš eilės šalies pirmenybėse sidabro medalius iškovojo MFA „Žalgiris“-MRU, o „Vilniaus“ komanda turėjo tenkintis bronza.

2023 m. moterų A lygos čempionate žalgirietės startavo kovo 26 dieną Šiauliuose vykusiomis rungtynėmis su čempionių titulą ginančia „Gintra“. Nors 73 min. šeimininkės išsiveržė į priekį, bet jau per teisėjo pridėtą laiką Ineta Šukštulytė po tikslaus Anos Cheminavos perdavimo rezultatą išlygino.

FK „Vilnius“ A lygoje startavo kovo 19 d. ir pirmose čempionato rungtynėse 1:3 nusileido Gargždų „Bangos“ ekipai. Vilnietės pirmavo po Valerijos Postol tikslaus smūgio, bet antrame kėlinyje viešnios iš Gargždų įmušė net tris įvarčius ir iškovojo pergalę. Tačiau antrose rungtynėse „Vilniaus“ futbolininkės reabilitavosi. Balandžio 16 d. BFA arenoje vilnietės lygiosiomis 0:0 sužaidė su Šiaulių „Gintra“ ir pelnė pirmąjį tašką čempionate.

Savo ruožtu, MFA „Žalgiris“-MRU praėjusį savaitgalį taip pat nesiilsėjo. Balandžio 15 d. žalgirietės pirmose Baltijos moterų futbolo lygos rungtynėse 4:0 įveikė Rygos „Metta“ futbolininkes. Lietuvos vicečempionėms du įvarčius pelnė Karilė Liužinaitė, vieną pridėjo Ana Cheminava, o kartą kamuolys Latvijos vicečempionių vartuose pabuvojo po „Metta“ futbolininkės smūgio.

Šiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU gretose debiutavo ir futbolininkė iš Turkijos Bursa Taskin, aikštėje taip pat pasirodė visos legionierės: Maya Musaskaya, Liana Ghazaryan, Luise Yog Atouth ir A. Cheminava, bei Jullien Ramirez ir Rachel Hawkins. Šios futbolininkės, drauge su lietuvėmis Meda Šeškute, Viktorija Čiapaite-Tankūne, Auguste Andrijevskyte, Karile Liužinaite, Irūna Blaškyte, Ugne Slankauskaite, Ineta Šukštulyte ir Laura Ruzgute sudarys pagrindinį MFA „Žalgiris“-MRU komandos žaidėjų branduolį.

MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ rungtynės sekmadienį Pilaitės futbolo maniežes prasidės 16.15 val.