Šeštadienį Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU komanda išvykoje susitiks su daugkartine Lietuvos čempione – Šiaulių „Gintra-Universitetas“ ekipa. Nors žalgirietėms per visą tarpusavio akistatų istoriją dar nei karto nepavyko įveikti šiauliečių, tačiau iš anksto kelti baltos vėliavos jos neketina.

Pirmose Lietuvos moterų futbolo A lygos rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje 9:0 sutriuškino Utenos „Utenio“ ekipą. Penkis įvarčius tose rungtynėse pelniusi Ugnė Lazdauskaitė teigė, kad čempionato startas paliko gerą įspūdį, bet Šiauliuose laukia visiškai kitokio pobūdžio rungtynės.

„Manau, kad su „Uteniu“ žaidėme tikrai neblogai, laikėmės trenerių parengto rungtynių plano, susikūrėme daug progų, nemažai jų ir realizavome. Aišku, visada norisi daugiau, manau, kad galėjome dar įmušti, ir aš pati dar galėjau pasižymėti. Bet Šiauliuose bus visiškai kitokios rungtynės. Neabejoju, kad mes daugiau laiko praleisime gynyboje, o pagrindiniu mūsų ginklu taps kontratakos. Puikiai pažįstu „Gintra-Universitetas“ futbolininkes, tai labai pajėgios, aukšto lygio žaidėjos, grumtis su jomis bus labai sunku. Turėsime dar labiau stengtis, greičiau bėgti, greičiau ieškoti sprendimų aikštėje, nes varžovės mums tikrai neleis laisvai žaisti“.

Žalgiriečių ekipos vyriausias treneris Karolis Jasaitis taip pat konstatavo, kad apie rungtynes su „Uteniu“ galima pamiršti.

„Tos rungtynės jau praeitis, dairytis į jas nėra prasmės, nes dabar mūsų laukia susitikimas su neabejotinai geriausia ir pajėgiausia Lietuvos moterų futbolo komanda. Žaisti atviro, atakuojančio futbolo su „Gintra-Universitetu“ mes dar negalime, tad daugiau dėmesio skirsime gynybai, žaisime taip vadinamu „antru numeriu“. Pagrindiniai mūsų žaidimo akcentai bus drausminga, kompaktiška gynyba ir greitas perėjimas į puolimą. Privalome išvesti šiaulietes iš joms Lietuvoje tokios įprastos komforto zonos, tai yra – neleisti joms jau rungtynių pradžioje susikrauti kelių įvarčių persvaros. Atrodo, paprasta užduotis, tačiau iki šiol žaidžiant su „Gintra-Universitetu“ mums to padaryt nepavykdavo, mes realiai per pirmas 15 minučių pralaimėdavome rungtynes. Net ir Žiemos taurės finale greitai prasileidome tris įvarčius ir tik paskui pradėjome žaisti. Todėl turime suprasti, kad negalime dalinti dovanėlių varžovėms, negalime klysti gynyboje nes už kiekvieną klaidelę būsime skaudžiai baudžiami. „Gintra-Universitetas“ mus turi apžaisti, o ne mes turime joms dovanoti įvarčius. Jei varžovės dėl aukštesnio meistriškumo mums įmuš gerus, kokybiškus įvarčius, aš merginoms priekaištų neturėsiu. Bet jei mes prie savo darysime vaikiškas klaidas, bus labai negerai.“

Anot MFA „Žalgiris“-MRU puolėjos U.Lazdauskaitės, susidaro įspūdis, kad anksčiau susitikusios su „Gintra-Universitetu“ į aikštę žalgirietės išsigandusios, sutrikusios ir pirmos 15 rungtynių minučių būna pačios sunkiausios.

„Prarandame koncentraciją, prasileidžiame greitus įvarčius, o po to sugrįžti į žaidimą būna labai sudėtinga. Paskutinėse rungtynėse su šiaulietėmis būtent taip ir nutiko, gavom du pirmus greitus įvarčius, po to jau reikėjo vytis, ir mums, beje, neblogai sekėsi, tačiau pabaigoje kiek pritrūko jėgų. Vis dėlto, manau, kad mes tikrai galime žaisti geriau, tik privalome nekartoti praeities klaidų“.

K.Jasaičio teigimu, žalgirietės Šiauliuose nesirengia aklinai gintis visas 90 minučių.

„Toks žaidimas jokių garantijų nesuteikia, tad mes stengsimės ieškoti progų kontratakuoti. Akivaizdu, kad nepraleisti įvarčio žaidžiant prieš čempiones yra misija neįmanoma. Bet jei mums Šiauliuose pavyks apsiginti, neabejoju, kad atakoje mes turėsime galimybių pasižymėti. Be abejo, „Gintra-Universitetas“ yra puikiai sukomplektuota, faktiškai visose grandyse silpnų vietų neturinti komanda, tad ir mūsų atakuojančioms futbolininkėms nebus lengva, todėl bus labai svarbu išnaudoti progas ir įmušti ne vieną, o bent du įvarčius, jei mes norime bent pasvajoti apie teigiamą rezultatą Šialiuose“.

MFA „Žalgiris“-MRU stratego teigimu, pasitikėjimo savo jėgomis suteikė ir žinia, kad žalgiriečių pajėgos Šiauliuose bus bene optimalis sudėties.

„Išsprendus biurokratines problemėles komandoje oficialiai debiutuos futbolininkės iš Ukrainos – vartininkė Albina Fomchenko ir puolėja Nadiia Veherych. Mums jų pagalbos tikrai labai reikės. Rungtynės su „Uteniu“ parodė, kad merginos yra gerai pasirengusios sezonui, tad tikiu, jog Šiauliuose mūsų laukia ne tik sunkios, bet ir labai įdomios rungtynės“.

Ir visgi, ar realu ne tik garbingai sužaisti, bet gal net ir įveikti Lietuvos moterų futbolo flagmanu vadinamą „Gintra-Universitetas“ komandą?

„Žinoma, viskas įmanoma, tiesiog reikia būti maksimaliai susikoncentravus, žaisti drausmingai ir kovoti iš visų jėgų“, – sėkmingo žaidimo receptą pateikė rezultatyviausia MFA „Žalgiris“-MRU žaidėja U.Lazdauskaitė.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra-Universitetas“ susitikimas Gytarių dirbtinės dangos stadione šeštadienį prasidės 18 val.