Trejus metus iš eilės LMFA A lygoje sidabro medalius iškovojusi Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipa sekmadienį išvykoje susitiks su čempionių titulą ginančia Šiaulių „Gintros“ komanda. Nors tai bus jau A lygos 2 turo rungtynės, bet abiem komandom jos žymės oficialaus sezono startą.

Nuo 2013 metų komandos Lietuvos čempionatuose tarpusavyje sužaidė 34 rungtynes: 33 pergales iškovojo „Gintra“ ir tik kartą MFA „Žalgiris“-MRU ekipai pavyko išplėšti lygiąsias. Praėjusiame sezone žalgirietės varžovėms iš Šiaulių pralaimėjo visas keturias akistatas. Tris kartus tarpusavio dvikovos baigėsi rezultatu 0:3, o trečiame rate Šiauliuose buvo pralaimėta 1:4. Tose rungtynėse įvartį sostinės ekipai pelnė 11 metrų baudinį realizavusi Erika Šupelytė.

Ne vienerius metus žalią ir baltą aprangą vilkėjusi ir praėjusiame sezone geriausia A lygos puolėja pripažinta 19-metė futbolininkė šį kartą bus kitoje barikadų pusėje. Po praėjusio sezono iš MFA „Žalgiris“-MRU ekipos į Turkiją persikėlusi E. Šupelytė vasarį papildė daugkartinių Lietuvos čempionių gretas ir šais metais žais „Gintros“ komandoje. Taip pat sostinės ekipoje neišvysime pernai sidabriniu akordu čempionatą užbaigusių futbolininkių iš užsienio: vokietė Insa Fischer sugrįžo į tėvynę, serbė Margita Vasovič persikėlė į Slovėniją, futbolininkė iš Kongo Deborah Stone karjerą tęs Prancūzijoje, o Moldovos atstovė Anastasia Sivolobova žais Kazachstane. Savo ruožtu, praėjusiame sezone MFA „Žalgiris“-MRU gynybą cementavusi Karolina Jasaitytė persikėlė į Uteną ir šiais metais gins „Utenio“ garbę.

MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje po praėjusio sezono liko ne tik perspektyviausios jaunosios žalgirietės, bet ir vyresnės žaidėjos – Meda Šeškutė, Laura Ruzgutė, Viktorija Čiapaitė ir Augustė Andrijevskytė, taip pat legionierės – kanadietė Jullien Ramirez ir futbolininkė iš Gabono Aristelle Luise Yog-Atouth.

Išvykusių futbolininkių vietas užėmė naujokės. Į Vilnių atvyko kanadietė Rachel Hawkins ir Turkmėnijos futbolininkė Maya Musaskaya, taip pat buvo pasirašytos sutartys su gynėjomis – Armėnijos rinktinės atstove Liana Ghazaryan ir Turkijos aukščiausioje lygoje žaidusia Busra Taslum. Žiemos taurės turnyre MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje jau rugtyniavo po pusmečio pertraukos sugrįžusios Karilė Liužinaitė bei Ugnė Slankauskaitė, artėjant naujo sezono startui prie žalgiriečių prisijungė ir pernai Uzbekistane rungtyniavusi ilgametė sostinės ekipos žaidėja Ana Cheminava. Balandį pasibaigus Turkijos moterų futbolo čempionatui į Vilnių turėtų atvykti ir šiuo metu Antalijos „Antalyaspor“ klube žaidžianti MFA „Žalgiris“-MRU puolėja iš Ganos Gifty Assifuah.

MFA „Žalgiris“-MRU vyriausiojo trenerio poste sekmadienį oficialiai debiutuosiantis Vytautas Lukša teigė, kad pirmosios sezono rungtynės visada būna ypatingos. „Noriu pasveikinti merginas su naujo sezono pradžia. Mūsų laukia labai įdomus ir nenuspėjamas čempionatas, ką parodė ir Žiemos taurės turnyro rezultatai. Matome, kad šiais metais A lygoje faktiškai nebus lengvai įveikiamų varžovių, bet nuo to tik geriau visam Lietuvos moterų futbolui. Kovas čempionate pradedame rungtynėmis su čempionėmis, tad iš karto pasitikrinsime savo galimybes su pajėgiausia šalies moterų komanda. Gerbiame varžoves, tačiau kovosime iš visų jėgų ir padarysime viską, kad sezoną pradėtume pozityvia gaida. Manau, kad esame neblogai pasirengę sezono pradžiai, turime parengę konkretų žaidimo planą ir sieksime savo tikslų“, – teigė V. Lukša.

Kalbėdamas apie permainas komandos sudėtyje MFA „Žalgiris“-MRU strategas teigė, kad komplektacija dar nebaigta, o labiausiai džiugina po pertraukos į komandą sugrįžusios žalgirietės. „Kol žaidėjų perėjimų laikotarpis nesibaigė, tol vyksta komandos komplektacija. Kelios naujos futbolininkės prisijungė tik prieš kelias dienas, dar kelios atvyks kitą mėnesį. Labai džiugu, kad į žalgiriečių gretas sugrįžo pusmetį „Hegelmann“ ekipoje praleidusios Karilė ir Ugnė. Jos puikiai dirbo treniruotėse, stengėsi ir šį sezoną tikrai bus labai svarbios mūsų žaidėjos. Dar viena gera žinia, kad po metų pertraukos sugrįžo ir ilgametė mūsų žaidėja Ana Cheminava. Tai patyrusi, protinga ir techniška futbolininkė, suteiksianti jėgos ir aštrumo komandos puolimui. Manau, kad ir visos kitos naujokės sustiprins komandą bei padės siekti aukščiausių tikslų“, – kalbėjo V. Lukša.

Pasiruošimo sezonui eigoje MFA „Žalgiris“-MRU sužaidė dvejas rungtynes LMFA Žiemos taurės turnyre. Pirmame mače žalgirietės 1:2 nusileido FK „Vilnius“ ekipai, o antrose – 2:0 įveikė Kauno raj. „Hegelmann“ futbolininkes. Šiame turnyre MFA „Žalgiris“-MRU turėjo susitikti ir su Šiaulių „Gintra“, tačiau šios rungtynės dėl žalgiriečių gretas išretinusio viruso neįvyko, o sostinės ekipai galiausiai buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas.

Savo ruožtu, „Gintra“ Žiemos taurės turnyre 4:0 nugalėjo „Hegelmann“ ir 1:1 sužaidė su „Vilniaus“ ekipa, o Baltijos moterų lygoje 1:0 palaužė SFK „Riga“ bei 2:0 įveikė Rygos „Metta“ komandas. Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU Baltijos moterų lygoje startuos balandžio 15 dieną, rungtynėmis su „Metta“.

Šiais metais Moterų A lygoje grumsis septynios komandos – be MFA „Žalgiris“-MRU ir „Gintros“ taip pat kovos pernai bronzą iškovojusios FK „Vilnius“ futbolininkės, ketvirtoje vietoje finišavusi Kauno rajono FC „Hegelmann“, penktą poziciją užėmusi Joniškio „Saned“, šeštoje vietoje likusi Gargždų „Banga“ ir Pirmoje lygoje ketvirtą vietą užėmusi Uteno „Utenio“ komanda.

A lygos 1-ojo turo rungtynėse kovo 19 d. FK „Vilnius“ savo aikštėje 1:3 nusileido „Bangos“ ekipai, tuo metu FC „Hegelmann“ ir „Saned“, bei MFA „Žalgiris“-MRU ir „Utenio“ dvikovos buvo nukeltos.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra“ rungtynės sekmadienį vyks „Gytarių“ stadione, jų pradžia – 16 val.