Lietuvos moterų A lygos 12 ture MFA „Žalgiris“-MRU komanda išvykoje 4:1 (1:0) įveikė FA „Šiauliai“ ekipą. Du įvarčius nugalėtojoms pelnė rezultatyviausia čempionato žaidėja Olamide Adugbe, po vieną pridėjo Ugnė Lazdauskaitė ir Goda Smailytė.

Birželio 20 d. centriniame Šiaulių miesto stadione vykusiose rungtynėse žalgirietės nuo pirmų minučių perėmė iniciatyvą ir vertė aikštės šeimininkes plušėti gynyboje. Tiesa, iš pradžių MFA „Žalgiris“-MRU puolėjoms niekaip nepavyko nuginkluoti šiauliečių vartus saugojusios Gretos Lukjančukės, tačiau pačioje pirmo kėlinio pabaigoje Olamide Adugbe pasinaudojo varžovių gynėjos Jotvilės Šapaitės klaida ir pelnė pirmąjį įvartį.

Antrame kėlinyje žaidimas ir toliau vyko viena kryptimi, bet 66 min. reta šiauliečių kontrataka baigėsi rezultatyviu Sonatos Durienės smūgiu. Visgi jau po kelių minučių MFA „Žalgiris“-MRU kapitonė Ugnė Lazdauskaitė tiksliu smūgiu pelnė antrą žalgiriečių įvartį ir dar kartą išvedė savo komandą į priekį.

Žalgirietės ir toliau nemažino spaudimo, rengė atakas, o baigiantis susitikimui O. Adgube bei Goda Smailytė savo tiksliais smūgiais įtvirtino sostinės ekipos pergalę.

„Kontroliavome rungtynes nuo pirmos iki paskutinės minutės, tiesiog iš pradžių niekaip nesugebėjome įmušti. O antrame kėlinyje viena vienintelė klaidelė lėmė praleistą įvartį į savus vartus. Tačiau galiu tik pagirti futbolininkes už teigiamą reakciją, nes jos iš karto surengė rezultatyvią ataką, o pabaigoje pridėjo dar du įvarčius. Gal rungtynės ir nebuvo pačios geriausios, tikrai galėjome laimėti lengviau ir didesniu skirtumu, bet pergalė yra pergalė“, – po rungtynių konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU vyr. treneris Vadim Carabetchi.

23 taškus per 10 rungtynių surinkusios žalgirietės čempionate užima antrą vietą. Pirmauja 29 taškus (po 11 rungtynių) turinti Šiaulių „Gintra“, 19 taškų turi 12 rungtynių sužaidusi Vilniaus FK „Žalgiris“ komanda. 14 taškų yra FA „Šiauliai“ sąskaitoje (po 12 rungt.). Penktoje pozicijoje rikiuojasi 9 taškus per 11 rungtynių surinkusi Gargždų „Banga“, 7 taškus turi Kauno raj. FA (10 rungt.), laipteliu žemiau yra 3 taškus per 11 rungtynių pelniusi Vilniaus raj. „TransINVEST“.

Kitose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su FK „Žalgiris“ ekipa. Antrasis šį sezoną Vilniaus moterų futbolo derbis įvyks birželio 25 d. Lietuvos sporto centro stadione.

STATISTIKA

FA „Šiauliai“ – MFA „Žalgiris“-MRU 1:4 (0:1)

Įvarčiai: 66 min. S. Durienė; 45+6 min. ir 85 min. O. Adugbe, 68 min. U. Lazdauskaitė, 87 min. G. Smailytė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Darija Mikuckytė, Noela Patrick Luhala, Joy Duru (88 min. Julija Melaikytė), Olamide Oyinlola, Atėnė Streckytė, Bunmi Elizabeth (76 min. Milda Ivanciūtė), Goda Smailytė, Laura Grucytė (58 min. Erika Šupelytė), Žemyna Lekavičiūtė (76 min. Radvilė Kelečiūtė), Olamide Adugbe (88 min. Austėja Petkevičiūtė), Ugnė Lazdauskaitė . Atsargoje: Erneta Rinkevičiūtė, Elena Ostrauskaitė.