Penktadienį MFA „Žalgiris“-MRU dublerės pradės dar vieną žygį Lietuvos moterų futbolo asociacijos (LMFA) I lygoje. Pirmosios žalgiriečių varžovės – po metų pertraukos į čempionatą sugrįžusi FA „Šiauliai“-ŠSG komanda. 2021 metais Tatjanos Veržbickajos vadovaujamos šiaulietės grūmėsi finale ir auksinėse rungtynėse 1:2 nusileido MFA „Žalgiris B“-MRU. Pernai Šiaulių komanda I lygos pirmenybėse nedalyvavo, bet T. Veržbickajai sugrįžus iš Joniškio šiaulietės taip pat sugrįžo į antrą pagal pajėgumą Lietuvos moterų futbolo divizioną.

2020 ir 2021 metais I lygoje triumfavusi MFA „Žalgiris B“-MRU ekipa praėjusiame sezone suklupo pusfinalyje ir nugalėtojų titulo neapgynė. Vis dėlto, be medalių žalgirietės neliko. Paskutinėse sezono rungtynėse MFA „Žalgiris B“-MRU Kaune vykusiose 2:1 (0:1) įveikė Utenos „Utenio“ futbolininkes ir iškovojo bronzos medalius. Pergalę lėmusius įvarčius nugalėtojoms pelnė Kotryna Levčukaitė ir Karolina Jasaitytė.

Balandžio 14 d. FA „Šiauliai“-ŠSG sužaidė pirmąsias rungtynes ir 2:1 įveikė praėjusiame sezone sidabrą iškovojusias FK „Vilnius“ dubleres. Šiaulių ekipai įvarčius pirmame kėlinyje pelnė Reda Jurkutė ir Gabija Toropovaitė, „Vilnius“ B gretose pasižymėjo Adriana Alekberovaitė.

Susigrąžinti nugalėtojų titulą sieksianti MFA „Žalgiris B“-MRU išsaugojo pagrindines žaidėjas, o svarbia paspirtimi žalgirietėms taps po Kauno rajono „Hegelmann“ komadoje praleisto pusmečio į Vilnių sugrįžusi Ugnė Slankauskaitė, bei po sunkios traumos atsigavusi Žemyna Lekavičiūtė.

Šiais metais LMFA I lygos pirmenybėse dalyvauja vienuolika komandų. Pagal patvirtintą 2023 metų pirmenybių formatą, visos komandos iš pradžių tarpusavyje sužais vieno rato sistema, o po to stipriausios 8 komandos tęs pasirodymą dėl apdovanojimų atkrintamųjų varžybų principu. Keturios aukščiausias vietas užėmusios ekipos pusfinalyje kovos dėl vietos finale, o 5-8 vietose likusios ekipos žais turnyrinėse lentelės kaimynėmis dėl galutinių pozicijų čempionate.

LMFA I lygoje be MFA „Žalgiris B“-MRU ir FA „Šiauliai-ŠSG“ komandų taip pat dalyvauja nugalėtojų titulą ginanti Kauno rajono FC „Hegelmann B“, FK „Vilnius B“, Utenos „Utenis B“, FK „Džiugas“, MFK „Žalgiris“, „SC-Ukmergė“, FK „Šešupė“, FK „Vilkija“ ir FK „Nevėžis“.

MFA „Žalgiris B“-MRU ir FA „Šiauliai“-ŠSG dvikova Gytarių stadione penktadienį prasidės 20 val.