Antrus metus iš eilės LMFA A lygos vicečempionėmis tapusios MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės sezoną baigė pergalingu akordu. Žalgirietės sekmadienį 20 turo rungtynėse išvykoje 2:0 (1:0) nugalėjo dėl bronzos medalių kovojusią Gargždų „Bangos“ ekipą. Abu įvarčius nugalėtojoms nuo 11 metų žymos pelnė Ugnė Lazdauskaitė.

Prieš rungtynes „Bangos“ futbolininkės sužinojo, kad „Kauno Žalgiris“ paskutinėse savo rungtynėse 2:1 įveikė FK „Vilnius“ ekipą ir bronzinėse lenktynėse vienu tašku aplenkė Gargždų komandą. Norint iškovoti bronzos medalius „Bangos“ futbolininkėms reikėjo nepralaimėti rungtynių su MFA „Žalgiris“-MRU, tačiau žalgirietės šeimininkėms jokių nuolaidų nedarė.

Pliaupiant kiaurai merkiančiam lietui vykusiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės sėkmingai griovė varžovių atakas, o pačios rengė pavojingus kontrišpuolius.

11 min. žalgiriečių ekipos kapitonė Laura Ruzgutė iš dešinio krašto pasiuntė kamuolį į baudos aikštelėn link U. Lazdauskaitės, bet pastarosios smūgiuotą kamuolį „Bangos“ vartininkė Viltė Jugaitytė kamuolį sugavo.

20 min. pavojingu išpuoliu atsakė šeimininkės. Vitalija Žatkina dešiniame krašte suklaidino Juditą Traubaitę, smūgiavo iš aštraus kampo, bet kamuolys skriejo virš žalgiriečių vartų.

26 min. arti tikslo buvo Erika Šupelytė. U. Lazdauskaitė kairiame krašte suklaidno kelias varžoves, perdavė kamuolį komandos draugei, bet po Erikos smūgio kamuolys sudrebino šeimininkių vartų virpstą, o pakartotinis L. Ruzgutės smūgis tikslo nepasiekė.

Po kelių minučių jau „Bangos“ ekipos kapitonė Monika Grikšaitė tolimu smūgiu patikrino Albinos Fomčenko budrumą, tačiau žalgiriečių vartininkė šiose rungtynėse užtikrintai susitvarkė su visais „Bangos“ futbolininkių smūgiais.

39 min. iš tolimos distancijos į vartus smūgiavo Karilė Liužinaitė, o „Bangos“ vartininkė kamuolį nukreipė į kampinį. Žalgirietės įžaidė standartinę situaciją, U. Lazdauskaitė baudos aikštelėje suklaidino varžovę, pastaroji kirto „Žalgirio“ puolėjai per kojas ir rungtynių arbitras Kevinas Drungilas nedvejodamas parodė į 11 metrų žymą.

Rezultatyviausia MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkė užtikrintai realizavo baudinį ir baigiantis pirmam kėliniui išvedė savo komandą į priekį 1:0.

Tiesa, jau po po minutės rezultatas galėjo būti lygus, bet „Bangos„žaidėja Viltė Švarcaitė iš kelių metrų nesugebėjo pataikyti į kamuolį.

Išvengusios didelių nemalonumų žalgirietės antrą kėlinį pradėjo energingomis atakomis ir 50 min. U. Lazdauskaitė privertė varžoves antrą kartą pažeisti taisykles savo baudos aikštelėje. MFA „Žalgiris“-MRU puolėja ir antrą kartą nepaliko jokių vilčių „Bangos“ vartininkei, o po jos tikslaus smūgio žalgirietės pirmavo 2:0.

Neturėdamos kur trauktis „Bangos“ futbolininkės pamėgino perimti iniciatyvą ir surengė kelias pavojingas atakas, tačiau MFA „Žalgiris“-MRU gynėjos ir vartininkė žaidė be klaidų. Baigiantis rungtynėms žalgirietės galėjo dar labiau padidinti savo pranašumą, tačiau L. Ruzgutei nepavyko „uždaryti“ U. Lazdauskaitės perdavimo.

Vis dėlto, dviejų įvarčių persvaros pakako žalgiriečių pergalei ir finalinis arbitros švilpukas užfiksavo MFA „Žalgiris“-MRU laimėjimą 2:0.

41 tašką per 20 rungtynių surinkusi sostinės ekipa LMFA A lygoje užėmė antrą vietą. Pirmoje eilinį kartą finišavo visas 20 runtynių šiais metais laimėjusi ir 20 kartą čempionių titulą iškovojusi Šiaulių „Gintra“, trečią vietą antrus metus iš eilės užėmė 27 taškus surinkęs „Kauno Žalgiris“, ketvirta vieta su 26 taškais turėjo tenkintis Gargždų „Banga“. 22 taškus pelnęs FK „Vilnius“ finišavo penktoje pozicijoje, o visas 20 rungtynių pralaimėjęs Utenos „Utenis“ sezoną baigė paskutinėje vietoje.

STATISTIKA

Gargždų „Banga“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:2 (0:1)

Įvarčiai: 40 ir 50 min. U. Lazdauskaitė (abu iš 11 m).

Įspėjimai: 55 min. L. Gedminaitė („Banga“), 57 min. P. Narbutaitė („Banga“).

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomčenko, Judita Traubaitė, Greta Markauskaitė, Insa Fischer, Karolina Jasaitytė, Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė, Marija Galkina (86 min. Gytė Ulenskaitė), Erika Šupelytė (46 min. Irūna Blaškytė), Karilė Liužinaitė (79 min. Ugnė Slankauskaitė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Indrė Venskevičiūtė, Maria Louise Caroline Bennett, Marta Gliožaitytė, Gabrielė Stravinskaitė.