Merginų elitinės lygos (MEL) U17 čempionato 9 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU komanda trečiadienį 10:0 (6:0) įveikė Vilniaus MFA „Bitės“ ekipą. Nugalėtojoms tris įvarčius pelnė Kotryna Levčukaitė, du pridėjo Austėja Petkevičiūtė, o veną – Gytė Ulenskaitė, Patricja Penkauskaitė, Radvilė Kelečiūtė, Emilija Gerasimova ir Grytė Vaisbrodė.

Dvikovoje su paskutinę – 9 vietą čempionate užimančiomis varžovėmis žalgirietėms prireikė 12 minučių, kad pelnytų pirmą įvartį. Tačiau vėliau MFA „Žalgiris“-MRU nepaliko jokių vilčių jaunesnėms varžovėms ir iškovojo rezultatyviausią pergalę šį sezoną.

Žalgiriečių vyriausios trenerės Aistės Griciūtė teigimu, kadangi futbolininkės į aikštę žengė po kelių savaičių pertraukos, pagrindinis tikslas buvo kontroliuoti kamuolį ir neperskubėti atakose. „Po paskutinių rungtynių Klaipėdoje žalgirietės turėjo savotiškas atostogas, surengėme tik kelias rungtynes prieš šį mačą, tad žinojome, kad mūsų sportinė formą nebus optimali. Tad sutarėme stengtis nesivelti į dvikovas, ilgiau kontroliuoti kamuolį ir priversti varžoves eikvoti jėgas. „Bičių“ komandos pagrindą sudaro Lietuvos U15 rinktinės žaidėjos, tad joms buvo sudėtinga fiziškai žaisti prieš mūsų vyresnę ir patyrusią komandą. Kol turėjo jėgų – jos garbingai priešinosi, bet vėliau, nuovargis padarė savo ir mes dar pirmame kėlinyje susikrovėme solidžią šešių įvarčių persvarą“, – teigė A. Griciūtė.

Anot jos, antrame kėlinyje futbolas buvo atviresnis, kelis kartus pavojingai atakavo ir žalgiriečių varžovės, tad kelis kartus padirbėti teko ir MEL U17 čempionate debiutavusiai 12-metei vartininkei Ievai Kaminskaitei. „Smagu, kad ne tik laimėjome, bet ir išmėginome jaunesnes mergaites, o svarbiausia, kad pavyko išvengti traumų. Apibendrinant, tikrai džiaugiuosi komandiniu darbu, jaunų žaidėjų indėliu ir jų noru pasirodyti kuo geriau“, – konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU U17 komandos vyriausioji trenerė A. Griciūtė.

Po septynerių rungtynių 17 taškų turinti MFA „Žalgiris“-MRU MEL U17 diviziono turnyrinėje lentelėje užima trečią vietą. Tiesa, žalgirietės dar gali pakilti į pirmą poziciją, nes aukščiau esančios ir po 18 taškų surinkusios FK „Utenos Utenis“ ir MFK „Žalgiris“ ekipos jau sužaidė visas pirmojo rato rungtynes.

Tuo metu žalgirietėms MEL U17 čempionato pirmame rate dar liko vienerios rungtynės. Jose MFA „Žalgiris“-MRU lapkričio 15 d. svečiuose susitiks su FA-FK „Panevėžys-PRSSG“ ekipa.

MFA „Bitės“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:10 (0:6)

Įvarčiai: 12, 21 ir 30 min. K. Levčukaitė, 15 ir 49 min. A. Petkevičiūtė, 37 min. G. Ulenskaitė, 38 min. P. Penkauskaitė, 59 min. R. Kelečiūtė, 82 min. E. Gerasimova, 88 min. G. Vaisbrodė.

MFA „Žalgiris“-MRU: Ieva Kaminskaitė, Lėja Banevičiūtė, Patricja Penkauskaitė, Fjameta Kuktaitė (59 min. Emilija Gerasimova), Kotryna Maželytė (46 min. Monika Suščinskytė), Radvilė Kelečiūtė, Laura Grucytė (68 min. Evelina Adamonytė), Gytė Ulenskaitė (46 min. Gerda Auksutytė), Kotryna Levčukaitė, Urtė Toma Razumaitė, Austėja Petkevičiūtė (59 min. Grytė Vaisbrodė).