LMFA A lygos 16 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį LEU stadione 8:0 (4:0) nugalėjo Utenos „Utenio“ ekipą. Keturis įvarčius nugalėtojoms pelnė Ugnė Lazdauskaitė, du pridėjo Ana Cheminava, vieną – Ugnė Slankauskaitė ir kamuolį į savus vartus nukreipusi „Utenio“ gynėja Deimantė Bikutė.

Šiose rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU ekipai padėti negalėjo sunegalavusi Anika Kyžaitė, prieš pat startinį arbitro Kęstučio Bartuškevičiaus švilpuką prastai pasijuto ir buvo pakeista Erika Šupelytė. Bet šios permainos neišmušė žalgiriečių iš vėžių. Šansą nuo pirmų minučių pasirodyti aikštėje gavusios Marija Galkina ir Irūna Blaškytė sėkmingai įsiliejo į žaidimą, o MFA „Žalgiris“-MRU pranašumas nekėlė abejonių.

10 min. įvarčių sąskaitą puikiu tolimu šūviu atidarė MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Sakartvelo A. Cheminava, o dar po 8 minučių ji po puikaus Dovilės Dockaitės perdavimo iš gerokai artimesnės distancijos padvigubino žalgiriečių pranašumą.

Pirmame kėlinyje kelias puikias progas pasižymėti turėjo U. Lazdauskaitė, bet „Utenio“ vartus gynusi Ineta Šukštulytė vieną po kitos griovė rezultatyviausios „Žalgirio“ žaidėjos atakas. Vis dėlto, 32 min. nuomos pagrindais „Utenio“ komandoje žaidžianti Ineta nesugebėjo išgelbėti komandos po Ugnės smūgio iš kelių metrų, o dar po trijų minučių U. Lazdauskaitė išbėgo viena prieš „Utenio“ vartininkę ir užtikrintai pelnė savo antrą įvartį.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – žalgirietės kontroliavo kamuolį, rengė vieną ataką po kitos, o Utenos ekipos žaidėjoms didelėmis pajėgomis teko darbuotis gynyboje. Viešnios iš Utenos atsilaikė iki 66 min., kai už žaidimą ranka baudos aikštelėje arbitras paskyrė 11 metrų baudos smūgį. Prie kamuolio priėjusi U. Slankauskaitė nesuklydo ir pelnė savo trečią įvartį, o po 4 minučių užbaigė ir „pokerio“ formalumus.

Tarp dviejų U. Lazdauskaitės įvarčių progą pasižymėti turėjo ir Ugnė Slankauskaitė. Antro kėlinio pradžioje aikštėje pasirodžiusi 17-metė futbolininkė pelnė šeštą komandos – ir pirmą savo įvartį A lygoje.

Paskutiniu šaukštu deguto jaunai „Utenio“ komandai tapo įvartis į savus vartus. 80 min. po U. Lazdauskaitės perdavimo iš kairio krašto „Utenio“ gynėja D. Bikutė nesėkmingai „pataisė“ kamuolį ir šis aštuntą kartą atsidūrė Inetos Šukštulytės ginamų vartų tinkle.

Tai buvo jau ketvirtoji šį sezoną MFA „Žalgiris“-MRU pergalė prieš „Utenį“. Pirmame rate žalgirietės BFA arenoje laimėjo 9:0, antrame rate Utenoje iškovojo pergalę rezultatu 4:0, o trečiame Utenoje laimėjo 8:0.

Iškovojusi vienuoliktą pergalę MFA „Žalgiris“-MRU su 34 taškais A lygos turnyrinėje lentelėje užima antrą vietą.

Kitas rungtynes A lygoje MFA „Žalgiris“-MRU žais spalio 3 d. su šalies čempionėmis ir A lygos lyderėmis Šiaulių „Gintra“.

STATISTIKA

MFA „Žalgiris“-MRU – Utenos „Utenis“ 8:0 (4:0).

Įvarčiai: 10 ir 18 min. A. Cheminava, 32, 35, 66 (11 m) ir 70 min. U. Lazdauskaitė, 68 min. U. Slankauskaitė, 80 min. D. Bikutė („Utenis“, į savus vartus).

Įspėjimai: 57 min. E. Busevičiūtė, 82 min. A. Andrijevskytė (abi „Utenis“).

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomchenko, Viktorija Čiapaitė, Greta Markauskaitė (46 min. U. Slankauskaitė), Karolina Jasaitytė, Laura Ruzgutė, Marija Galkina, Erika Šupelytė (1 min. Irūna Blaškytė), Dovilė Dockaitė, Ana Cheminava, Karilė Liužinaitė (64 min. Gytė Ulenskaitė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Judita Traubaitė, Marta Gliožaitytė, Insa Fischer, Anika Kyžaitė.