Nors MFA „Žalgiris“-MRU dar nesužaidė visų moterų A lygos pirmojo rato rungtynių, tačiau šeštadienį žalgirietės jau pradės antrojo rato kovas. 8-ojo turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU išvykoje susitiks su Utenos „Utenio“ komanda.

Po metų pertraukos į aukščiausią lygą sugrįžusi Utenos komanda per pirmas šešerias rungtynes elitiniame šalies moterų futbolo divizione pergalių neiškovojo, patyrė penkias nesėkmes ir vienintelį tašką pelnė 4 ture lygiosiomis 2:2 sužaidusi su Joniškio „Saned“ ekipa.

Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU per penkias žaistas rungtynes iškovojo keturias pergales, o taškus prarado tik pirmoje sezono dvikovoje su Šiaulių „Gintra“. Kovo 26 d. Šiauliuose vykusi akistata su čempionėmis baigėsi lygiosiomis 1:1.

Gegužės 7 d. vykusiose pirmose tarpusavio rungtynės MFA „Žalgiris“-MRU BFA arenoje 8:0 įveikė „Utenio“ komandą. Tada trimis įvarčiais pasižymėjo Ana Cheminava, du pridėjo Rachel Emily Hawkins, po vieną – Laura Ruzgutė, Karilė Liužinaitė ir Gytė Ulenskaitė.

Beje, po susitikimo su žalgirietėmis uteniškės taip pat 0:8 nusileido ir daugkartinėms šalies čempionėms Šiaulių „Gintros“ futbolininkėms, o gegužės 17 d. savo aikštėje 1:3 turėjo pripažinti FK „Vilnius“ pranašumą. Savo ruožtu, žalgirietės paskutinėse žaistose rungtynėse gegužės 14 d. Gargžduose 4:1 įveikė vietos „Bangą“ ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės.

Utenos „Utenio“ komanda šį sezoną A lygoje pelnė 4 įvarčius, o praleido – 30. Rezultatyviais smūgiais pasižymėjo Augustė Badaugaitė, Gabija Viplentaitė, Rusnė Šešplaukytė ir buvusi MFA „Žalgiris“-MRU žaidėja Saulė Uždavinytė. Tuo metu MFA „Žalgiris“-MRU varžoves tiksliais smūgiais baudė 17 kartų, o iš savo vartų kamuolį traukė 3 kartus. Rezultatyviausiai sostinės ekipos gretose žaidžia legionierės – po 4 įvarčius pelniusios kanadietė R. E. Hawkins ir Sakartvelo atstovė A. Cheminava, 3 įvarčius pridėjo futbolininkė iš Gabono Luise Yog Atouth, 2 tikslūs smūgiai yra komandos kapitonės L. Ruzgutės sąskaitoje.

1 tašką per šešerias žaistas rungtynes surinkusi „Utenio“ ekipa su tiek pat taškų turinčia „Saned“ komanda čempionate dalinasi 6-7 vietas. Tuo metu 13 taškų surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU žengia antroje turnyrinės lentelės pozicijoje. Beje, laimėjusios Utenoje žalgirietės aplenktų tašku daugiau turinčią „Gintros“ komandą ir pakiltų į pirmą vietą.

„Džiugu, kad paskutiniu metu komanda demonstruoja vis geresnį žaidimą, ne tik renka taškus, bet ir žaidžia gan kokybišką futbolą. Vis dėlto, dar tikrai nesame pasiekę geriausios sportinės formos, turime ką gerinti ir kur tobulėti. Labai svarbu, kad Utenoje visos futbolininkės į aikštę žengtų maksimaliai susikaupusios ir nusiteikusios kovai. Nesvarbu, kokiu rezultatu baigėsi pirmosios rungtynės, nesvarbu kokią vietą užimame mes ir varžovės, bet savo pranašumą reikės įrodyti aikštėje. Turime laikytis žaidimo plano, žaisti iš visų jėgų ir siekti pergalės“, – konstatavo MFA „Žalgiris“-MRU vyr. treneris Vytautas Lukša.

Šeštadienį MFA „Žalgiris“-MRU ir Utenos „Utenio“ susitikimas Utenos centriniame stadione prasidės 13 val.