MFA „Žalgiris“-MRU komanda LMFA A lygos 6 turo rungtynėse Utenoje 4:0 (2:0) įveikė vietos „Utenį“ ir pirmenybėse iškovojo penktą pergalę iš eilės. Savo rezultatyvių rungtynių seriją A lygoje dviem tiksliais smūgiais pratęsė Ugnė Lazdauskaitė, po kartą pasižymėjo Karilė Liužinaitė ir Ana Cheminava.

Skirtingai nei pirmojo rato rungtynėse Vilniuje, šį kartą uteniškės nuo pirmų minučių koncentravosi į savo vartų saugumą ir gan sėkmingai stabdė žalgiriečių atakas. Patikimai šeimininkių vartus gynė ir MFA „Žalgiris“ klubo paskolinta Ineta Šukštulytė, atrėmusi ne vieną pavojingą žalgiriečių smūgį.
3 min. 15-metę „Utenio“ vartininkę patikrino MFA „Žalgiris“-MRU legionierė iš Sakartvelo Ana Cheminava, po kelių minučių dar viena ilga žalgiriečių ataka baigėsi Ugnės Lazdauskaitė perdavimu, po kurio kamuolys vėl atsidūrė I. Šukštulytės rankose.

10 min. A. Cheminava kairiame krašte suklaidino kelias varžoves ir atliko stiprų perdavimą link tolimojo virpsto, bet komandos draugės prie kamuolio nesuskubo.

Visgi dar po 6 minučių A. Cheminavos aktyvus žaidimas pagaliau davė vaisių. Eilinį kartą kairiuoju kraštu prasiveržusi žalgirietės perdavė kamuolį baudos aikštelėje atsidengusiai Ugnei Lazdauskaitei, o pastaroji pažeme nukreipė kamuolį į vartus.

Po pelnyto įvarčio žalgirietės šiek tiek sumažino tempą ir netrukus sulaukė rimto įspėjimo. 20 min. uteniškė Deimantė Bikutė perėmė kamuolį žalgiriečių aikštės pusėje ir pabėgusi nuo kelių svečių ekipos gynėjų smūgiavo į vartus. Nors tą kartą kamuolys skriejo greta virpsto, bet antrame kėlinyje būtent ši 17-metė „Utenio“ futbolininkė turėjo bene geriausią progą pasižymėti ir įmušti garbės įvartį.

Pirmame kėlinyje beveik visą laiką su kamuoliu buvo MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės, tačiau gausios klaidos ir techninis brokas neleido viešnios realizuoti savo pranašumo. 29 min. dar vienas I. Šukštulytė atrėmė dar vieną stiprų A. Cheminavos smūgį, o 35 min. po Sakartvelo futbolininkės perdavimo žalgiriečių ekipos kapitonė Laura Ruzgutė iš arti smūgiavo galva, bet I. Šukštulytė ir vėl buvo aukštumoje.

Visgi, 39 min. „Utenio“ vartus sauganti žalgirietė buvo bejėgė. Trumpam be priežiūros palikta Karilė Liužinaitė tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį „Utenio“ vartų kampą ir pelnė antrą rungtynių įvartį.

Antrame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė – žalgirietės ilgiau žaidė su kamuoliu, kėlė vieną po kito kampinius prie „Utenio“ vartų, o šeimininkės atkakliai gynėsi ir ieškojo progų kontratakuoti.

Kad tai nėra tik formalumas 58 min. pademonstravo kontrišpuolį surengusi D. Bikutė, bet MFA „Žalgiris“-MRU gynėja Viktorija Čiapaite smūgiuoti į vartus varžovei neleido.

Tuo metu kitoje aikštės pusėje dar vieną įspūdingą individualaus meistriškumo pamoką varžovėms dovanojo A .Cheminava. 64 min. žalgirietės baudos aikštelėje suklaidino Utenio gynėją Ugnę Maknytę ir niekieno netrukdoma iš aštraus kampo šovė tiesiai į devyniukę.

Jau po minutės tik Albinos Fomchenko meistriškumas išgelbėjo sostinės ekipą nuo didelių nemalonumų. Žalgiriečių klaida baudos aikštelėje pasinaudojusi D. Bikutė net du kartus iš kelių metrų smūgiavo į vartus, bet A. Fomchenko abu smūgius atrėmė kojomis. Tai buvo pirmieji (ir vieninteliai) „Utenio“ futbolininkių smūgiai į „Žalgirio“ vartų plotą šiose rungtynėse.

68 min. MFA „Žalgiris“-MRU treneriai atliko keturgubą keitimą ir į kovą metą Juditą Traubaitę, Ugnę Slankauskaitę, Krystiną Kozub ir Žemyną Lekavičiūtę. Jos pakeitė V. Čiapaitę, N. Veherych, A. Cheminavą ir Gretą Markauskaitę.

75 min. dar vieną progą pasižymėti turėjo L. Ruzugtė, bet niekieno nedengiama ir daug erdvės baudos aikštelėje turėjusi kapitonė smūgiavo iš eigos, bet tiesiai į vartininkę.

Baigiantis rungtynėms žalgirietės ir toliau mėgino atakuoti, tačiau klaidos ir šeimininkių pasiaukojantis žaidimas gynyboje niekais vertė visas jų pastangas.

Ir vis tiek – paskutinis žodis priklausė žalgirietėms. 90 min. po J. Traubaitės ir Ž. Lekavičiūtės perdavimų atakos smaigalyje atsidūrusi U. Lazdauskaitė suklaidino „Utenio“ gynėją ir iš kelių metrų stipriu smūgiu pelnė ketvirtą rungtynių įvartį.

Po septynių rungtynių 18 taškų surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU komanda A lygos turnyrinėje lentelėje užima antrą vietą. Nuo pirmaujančios Šiaulių „Gintros“ žalgirietes skiria 3 taškų distancija. Septintą pergalę iš eilės iškovojusios daugkartinės šalies čempionės A lygos 6 ture svečiuose 6:0 įveikė FK „Vilnius“ ekipą.

Būtent su Šiaulių komanda MFA „Žalgiris“-MRU ir susitiks kitose A lygos rungtynėse. Antroji šį sezoną čempionių ir vicečempionių akistata įvyks gegužės 23 dieną Vilniuje.

STATISTIKA

Utenos „Utenis“ – MFA „Žalgiris“-MRU 0:4 (0:2).

Įvarčiai: 17 ir 90 min. U. Lazdauskaitė, 39 min. K. Liužinaitė, 64 min. A. Cheminava.

MFA „Žalgiris“-MRU: Albina Fomchenko, Viktorija Čiapaitė (68 min. Krystina Kozub), Greta Markauskaitė (68 min. Judita Traubaitė), Insa Fischer, Anika Kyžaitė, Marija Galkina (87 min. Emilija Stefanovič), Karilė Liužinaitė (79 min. Agnė Juozulynaitė), Laura Ruzgutė, Ana Cheminava (68 min. Ugnė Slankauskaitė), Nadiia Veherych (68 min. Žemyna Lekavičiūtė), Ugnė Lazdauskaitė. Atsargoje: Karolina Jasaitytė.