LMFA Moterų A lygos 8 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU lygiosiomis 1:1 sužaidė su FK „Vilnius“ ekipa. Žalgirietės pirmavo po Ugnės Lazdauskaitės įvarčio, bet pirmo kėlinio pabaigoje „Vilniaus“ futbolininkės rezultatą išlygino. Nors antrame kėlinyje „Žalgiris“ didelėmis pajėgomis atakavo, bet pralaužti A lygos debiutančių gynybinių užtvarų žalgirietėms nepavyko.

Po rungtynių MFA „Žalgiris“-MRU ekipos treneris Vytautas Lukša neslėpė, kad iki paskutinio teisėjo švilpuko tikėjo pergale.

„Tikėjau, kad įmušime ir laimėsime. Nes progų tikrai buvo, ir gan realių. Deja, šį kartą mums nepasisekė. Pirmame kėlinyje tikrai privalėjome įmušti daugiau nei vieną įvartį, tada būtume ramiai užbaigę rungtynes. Bet neįmušėme, o varžovės išnaudojo vieną iš nedaugelio progų. Futbole taip jau būna – neįmuši tu, įmuša tau“, – pastebėjo V. Lukša.

Iki šių rungtynių žalgirietės A lygoje buvo iškovojusios šešias pergales ir patyrusios dvi nesėkmes akistatose su Šiaulių „Gintra“. V. Lukšos teigimu, lygiosios su „Vilniaus“ komanda netenkina nei trenerių, nei žaidėjų.

„Mūsų klubas siekia aukštų tikslų, o lygiosios su A lygos debiutantėmis mums tikrai yra prastas rezultatas. Tikiuosi, visos žalgirietės pasidarys reikiamas išvadas ir kitose rungtynėse įrodys, kad tai buvo tik apmaudus nesusipratimas. Čempionatas dar anaiptol nesibaigė, mes dar nieko nelaimėjome, turime dar sunkiau dirbti treniruotėse, kad tokių rezultatų daugiau nebūtų“, – kalbėjo MFA „Žalgiris“-MRU ekipos treneris.

Anot V.Lukšos, sekmadienį žalgirietėms trūko ne tik sėkmės, bet ir noro kovoti, grumtis su fiziškai stipriomis varžovėmis.

„Priešininkės žaidė pakiliai, energingai ir kovingai. Mes jų tinkamai neįvertinome, ir jos mus už tai nubaudė. Tad visų pirma turime pažvelgti į save. Gal būt, po gerų rungtynių su „Gintra“ merginos pagalvojo, kad kitas varžoves apžais viena koja. Bet taip tikrai nebus. Turime perlipti per save, prisiversti kautis, grumtis dėl kiekvieno kamuolio, nes tik taip galime laimėti. Manau, kad žalgirietės tai puikiai žino ir supranta, kad toks rezultatas nutiko tik dėl mūsų pačių kaltės, – samprotavo V. Lukša. – Kita vertus, gal ir gerai, kad būtent dabar turėjome tokias rungtynes. Tikiu, kad tai bus savotiškas žadintuvas, perspėjimas, kad A lygoje pergalių niekas nedalina. Kaip nusiteiksi, su kokiomis mintimis žengsi į aikštę, taip ir žaisi. Jei dar prieš rungtynes galvosi, kad jau laimėjai, gali būti labai skaudžiai sugražintas į realybes. Futbole taip nebūna. Turi aikštėje atiduoti visas jėgas, tik tada bus teigiamas rezultatas. O kai galvoji, kad tiesiog pažaisi ir laimėsi be didesnių pastangų, nieko gero nebus. Aišku, futbole pasitaiko ir geresnių, ir blogesnių dienų, kartais nusišypso, arba nusisuka ir Fortūna. Bet jei nesiseka aikštėje, reikia dar daugiau dirbti, kovoti, stengtis. Ir už pastangas bus atlyginta.

Kitas rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU žais birželio 6 d. Sostinės LEU stadione žalgirietės priims „Kauno Žalgirio“ futbolininkes. Tai bus paskutinės sostinės ekipos rungtynės prieš vasaros pertrauką.

„Sekmadienį turime eiti į aikštę maksimaliai susikaupę. Manau, kad merginos pasidarys išvadas ir kausis tik dėl pergalės. Jokių kitų variantų nėra. Po tų rungtynių turėsime galimybę pailsėti, tikrai visi norime į atostogas išeiti su pakiliomis nuotaikomis“, – teigė V. Lukša.