LMFA A lygos 6 turo rungtynės MFA „Žalgiris“-MRU svečiuose 4:0 (2:0) nugalėjo Utenos „Utenio“ ekipą. Nors žalgirietėms nepavyko pagerinti 1 ture dvikovoje su tuo pačiu „Uteniu“ pasiekto 9 įmuštų įvarčių rekordo, bet treneris Vytautas Lukša to nesureikšmino.

„Nuotaikos po mačo buvo geros, nes rungtynes laimėjome, o tai svarbiausia. Aišku, jautėsi, kad pirmą kartą žaidėme oficialias rungtynes ant natūralios dangos, tad žaidimo kokybė nebuvo pati aukščiausia. Bet galutinis rezultatas geras, tad tuo ir džiaugiamės“, – teigė V. Lukša.

Utenoje du įvarčius pelnė rezultatyviausia MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkė Ugnė Lazdauskaitė, po vieną pridėjo Karilė Liužinaitė ir Ana Cheminava. Beje, šios futbolininkės pasižymėjo ir pirmame sezono mače su „Uteniu“. Tiesa, kovo 28 d. Vilniuje vykusiose rungtynėse U. Lazdauskaitė pelnė 5, o K. Liužinaitė – 2 įvarčius, po 1 – A. Cheminava ir Greta Markauskaitė.

Anot V. Lukšos, ir Utenoje įvarčių galėjo būti daugiau, bet koją pakišo prastoka progų realizacija ir pagerėjęs pačių Utenos futbolininkių žaidimas. „Progų tikrai turėjome daugiau, bet ne visas išnaudojome. Kita vertus, tie įvarčiai kuriuos įmušėme, buvo tikrai kokybiški, gražūs. Tačiau mes prieš rungtynes tikrai neakcentavome, kad privalome įmušti kuo daugiau įvarčių. Mūsų tikslas buvo kokybė, žaidybinio plano laikymasis. Dėl pastarojo priekaikštų neturime, merginos darė tai, ką ir buvome sutarę. Žaidimo kokybei tiesioginės įtakos turėjo „Utenio“ stadiono aikštės danga. Ji buvo sausoka, kieta, nelabai lygi, sunkoka buvo žaisti kombinacinį futbolą, – pastebėjo MFA „Žalgiris“-MRU treneris. – Aišku, reikia pagirti ir varžoves, lyginant su pirmomis tarpusavio rungtynėmis Vilniuje jos tikrai žaidė drąsiau, užtikrinčiau. Bet mūsų futbolininkių meistriškumas vis tiek buvo akivaizdžiai aukštesnis. Man asmeniškai labai smagu, kad mūsų jaunos žaidėjos, pasirodžiusios aikštėje po keitimo, labai sėkmingai įsiliejo į žaidimą, buvo drąsios, aktyvios ir pastebimos“.

Jau šį sekmadienį žalgiriečių laukia gerokai rimtesnis išbandymas. LMFA A lygos 7 turo rungtynėse Vilniaus LEU stadione MFA „Žalgiris“-MRU susitiks su Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda. Pirmasis susitikimas su daugkartinėmis Lietuvos čempionėmis žalgirietėms apkarto – Šiauliuose buvo patirta skaudi nesėkmė 0:8.

„Tada mes žaidėme Gytarių dirbtinės dangos stadione, dabar rungtynės vyks LEU stadione, ant natūralios dangos, bet aš nemanau, kad kažkas dėl to įgis kažkokį pranašumą. Sąlygos bus vienodos abiem komandom, reikės tiesiog maksimaliai susikaupti ir kautis iš visų jėgų. Šias rungtynes reikia vertinti kaip dar vieną mūsų futbolininkių egzaminą. Jam mes pradėjome ruoštis iš karto po pirmojo tarpusavio susitikimo. Beveik pusantro mėnesio kryptingai dirbome, kad Vilniuje pademonstruotume geresnį žaidimą ir būtume geriau pasirengę antrajai akistatai su geriausia Lietuvos moterų futbolo komanda“, – kalbėjo V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra-Universitetas“ dvikova LEU stadione sekmadienį prasidės 13 val.