LMFA Moterų A lygos 5 turo rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU sekmadienį svečiuose 2:0 (1:0) įveikė Gargždų „Bangos“ ekipą ir iškovojo ketvirtą pergalę per penkerias rungtynes. Nugalėtojoms įvarčius pelnė Ugnė Lazdauskaitė ir Insa Fischer.

Nors rezultatas byloja apie gan užtikrintą žalgiriečių pergalę, tačiau komandos treneris Vytautas Lukša teigė, kad faktiškai iki paskutinės rungtynių minutės aikštėje vyko atkakli kova.

„Ko tikėjomės, tas ir įvyko. Buvo daug fizinės kovos, mikrodvikovų. Rungtynės buvo labai įtemptos, nors mes nuo pirmo kėlinio vidurio pirmavome, tačiau ilgą laiką mums niekaip nepavyko pelnyti antro įvarčio, o varžovės nuolat ieškojo progų konktratakuoti, kelis kartus buvo gan pavojingai pabėgusios į priekį. Tad įtampos tikrai netrūko. Tiesa, mūsų gynėjos ir vartininkė sužaidė patikimai, o galiausiai būtent gynėja Insa Fischer pelnė antrą įvartį ir įtvirtino pergalę. Manau, kad sužaidėme taip kaip reikėjo – kantriai, atsakingai, be vaikiškų klaidų. Gal ir ne viskas pavyko, bet įmušėme du įvarčius, pasiekėme teigiamą rezultatą, o tai ir svarbiausia“, – konstatavo V. Lukša.

Pasibaigus rungtynėms žalgirietės stadiono persirengimo kambaryje audringai ir triukšmingai paminėjo pergalę. Anot V. Lukšos, toks emocijų proveržis neturėtų stebinti.

„Buvo tikrai gera kova, o pergalė sukėlė ypatingas emocijas. Bet taip ir turi būti, reikia mokėti džiaugtis pergalėmis, juo labiau, kad laimėti Gargžduose nėra nei paprasta, nei lengva. Mums ta pergalė buvo labai svarbi, merginos atidavė daug jėgų, žaidė kantriai, susikaupusios, laikėsi žaidimo plano. Paskutiniai keli turai parodė, kad esame pagavę gerą žaidimo bangą, norisi, kad ji užsitęstų kuo ilgiau“, – samprotavo V. Lukša.

Po pirmojo A lygos rato antroje turnyrinės lentelės vietoje įsitvirtinusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa yra surinkusi 12 taškų. Žalgirietės 3 taškais atsilieka nuo pirmaujančios Šiaulių „Gintros“, tais pačiais 3 taškais lenkia artimiausias persekiotojas – „Kauno Žalgirio“ futbolininkes. Kalbėdamas apie pirmąjį čempionato ketvirtį V. Lukša atkreipė dėmesį ne tik į taškų kraitį, bet ir „sausų“ rungtynių seriją.

„Šį sezoną A lygoje keturiose rungtynėse iš penkių nepraleidome įvarčio, o „sausa“ serija tęsiasi jau daugiau nei 270 minučių. Džiugu, kad mūsų gynėjos vis tvirčiau jaučiasi aikštėje, vis geriau supranta viena kitą. Be abejo, prie to prisideda visos futbolininkės, nes šiuolaikiniame futbole gynyba prasideda nuo puolėjų. Bet mūsų gynėjos ne tik patikimai darbuojasi savo aikštės pusėje, jos jau ne kartą įrodė, kad gali būti pavojingos ir puolime. O tai yra labai rimtas privalumas siekiant pergalių“, – pastebėjo antrą sezoną MFA „Žalgiris“-MRU ekipos trenerių štabe dirbantis V. Lukša.

Artimiausias rungtynes žalgirietės žais šį sekmadienį. Iš A lygos 10 turo atkeltose rungtynėse sostinės futbolininkės vėl susitiks su Gargždų „Banga“.

„Tai, kad Vilniuje mes dar nei karto nesame pralaimėję Gargždų ekipai – nieko nereiškia. Visa tai, kas buvo, taip pat ir paskutinės rungtynės Gargžduose jau istorija, dabar mūsų laukia naujos rungtynės, bus visiškai kita situacija, kitos aplinkybės. Atsipalaiduoti negalime, turime rimtai ruoštis, sunkiai dirbti treniruotėse, taisyti klaidas, ieškoti naujų ginklų. O sekmadienį turime susikaupusios išeiti į aikštelę ir siekti dar vienos pergalės“, – teigė V. Lukša.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Gargždų „Bangos“ rungtynės sekmadienį vyks Pilaitės gimnazijos stadione. Jų pradžia – 13 val.